Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más nőnek is elege van a...

Más nőnek is elege van a "hölgyem" megszolitasból?

Figyelt kérdés

Esküszöm akárhányszor felhangzik ez a szó, utána valami degradalo,szexista folytatása lesz mintha ezzel az udvarias megszolitassal próbálnák leplezni a tahóságot... munkában a főnök is előszeretettel hangoztatja, aztán az irodában ahol mi nem halljuk ott mi vagyunk a büdös k.-k

Már meghallom ezt a kifejezést feláll a nem létező szőr a hátamon

Más is van vele igy?


2020. márc. 23. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Én nem. Nekem semmi bajom sincs ezzel a megszólítással.
2020. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nincs, miért lenne?
2020. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
A való életben szeretem ezt a megszólítást, olyan kis bájos, barátságos. Ezen az oldalon viszont minden "Hölgyeim" kezdetű monológ egy gusztustalan ostoba moslék általában
2020. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Agyadra ment a feminizmus?
2020. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Én azt tudom elképzelni, hogy bárki kimondja ezt a szót, akkor hozzátársítod gondolatban ahogy a főnök szokta mondani, elképzeled gúnyos hanglejtését stb. Szerintem ez csak képzeleted kivetülése.

Úrnő. Ez jobb?

2020. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Nem a szó a szexista, hanem az, ahogyan tálalva van, így magával a megszólítással nekem semmi bajom, szerintem kifejezetten udvarias.

Neked csak rossz kép társul hozzá, azért utálod, nekem nincs vele ennyire rossz/kétszínű tapasztalatom.

2020. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Mit szeretnél hallani helyette? Ezen az alapon a férfiaknak is elege lehetne az "uram" megszólításból, ami ugye a "hölgyem" férfi megfelelője. Lehetne asszonyom vagy kisasszony, csakhogy ránézésre nem tudod megállapítani, kinek melyik dukál és még sértődés lehet belőle.
2020. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Az azért leesik a túlkvalifikált kis agyadnak, hogy >akármilyen< szót használna a főnököd, azt ugyanolyan stílussal tenné?

Magyarán, ha "kollégának", "kolleginának" szólítana, akkor ezeket a szavakat utálnád meg...

Esetleg a nevedet nem utálnád meg.

2020. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

"aztán az irodában ahol mi nem halljuk ott mi vagyunk a büdös k.-k"


Honnan szeded ezt, ha nem is hallod???

2020. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Abszolút értem, mire gondolsz, és az valóban elég röhejes, de magával a megszólítással nincs bajom.

A barátom szokta ezt a megszólítást használni, és ilyenkor mindig elolvadok, mert egyszerűen (lehet csak az ő szájából) valami elképesztően vonzó.

2020. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!