Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más nőnek is elege van a...

Más nőnek is elege van a "hölgyem" megszolitasból?

Figyelt kérdés

Esküszöm akárhányszor felhangzik ez a szó, utána valami degradalo,szexista folytatása lesz mintha ezzel az udvarias megszolitassal próbálnák leplezni a tahóságot... munkában a főnök is előszeretettel hangoztatja, aztán az irodában ahol mi nem halljuk ott mi vagyunk a büdös k.-k

Már meghallom ezt a kifejezést feláll a nem létező szőr a hátamon

Más is van vele igy?


2020. márc. 23. 12:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nincs vele bajom, udvarias megszólítási forma.
2020. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Magával a kifejezéssel nincs bajom, ha gúnyos hanglejtéssel társul, akkor viszont azzal tényleg ki lehet kergetni a világból. Ha nem tisztel, és utána ömlik belőle a moslék, ne használja már ezt a szép szót csak arra, hogy látszólag udvariassá tegye az ömlengését. Én sem nevezem a bunkókat uraknak, hanem őszintén megmondom nekik a véleményünket.
2020. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Értem, mire gondolsz, férfiaktól sokszor lekezelő. Van pár ilyen szó, ami amúgy normális, szép, csak ahogy és akik használják, attól elkopik.


Pl. ha anyukám mondja nekem meg a húgomnak, hogy "csajok", az tök más, mintha férfi szájából hallom. Ha itt kérdésnél a megszólítás "csajok", akkor elképzelek egy susogós melegítős nyomigyereket, akinek minden harmadik szava a "gyááá getzi".


A hölgyemet is sokszor olyan mézes-mázasan mondják, igazi tartalom nélkül.

2020. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Én furcsállom, mert nekem a "hölgy"-ről egy finom, törékeny, gyámoltalan, csinos nő jut eszembe, nos én abszolute nem ilyennek számítok. Nincs belőle elegem, de nem érzem úgy, hogy engem így kellene szólítani.
2020. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem a megszólítással van baj, hanem azzal, aki és ahogy mondja. Olyan, mint a kisasszony: lehet udvarias megszólítás, ha mondjuk egy idősebb férfi jön veled szembe az ajtóban és előre enged, hogy "jöjjön nyugodtan, kisasszony". Az viszont más, amikor 16 évesen később érsz haza a megbeszéltnél és apád azzal vár, hogy akkor a kisasszony most szépen felmegy a szobájába és két hónapig nem is álmodik arról, hogy bárhová elengedem, hanem elgondolkodik és szépen kijavítja a matek hármasát.
2020. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Attól függ. Lehet udvariasan használni, de akkor rettentő emelkedett. Többnyire nem így használják.
2020. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Olybá' tűnik, kegyed túlreagálni és félreérteni véli a lovagiasságot, m'lady.
2020. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én férfiként utálom ezt a szót,csak a munkám miatt használom néha,mert muszáj.Egyébként nyalizós,lúzer férfi szövegnek tartom.
2020. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!