Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki hogy nyerte vissza az...

Ki hogy nyerte vissza az önbizalmát az iskolai bántalmazások után?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 01:47
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én pont abból merítettem erőt, amivel bántottak.

Tehát, igenismegmutattam, hogy nem ismernek igazán. Nem az az igazi énem, amit nekik mutatok. Nem vagyok sebezhető.

Hajam túl göndör, szinte egy csomó? Kis változtatással, a legszebb lesz.

Fogaid kuszák? Kis szabályzás, és a legszebb lesz a mosolyod.

Szemüveges vagy? Aha, kis stréber? Nem baj, ott a kontaklencse, mint opció.

Ruháid ócskák? Kis ruhatárfrissítés nem árt. :)

Nálam ez a 4 dominált, mindegyiket egyszerre megváltoztattam és azóta nemhogy nem bántortak, istenítenek, milyen szép, vájos vagyok :)


Ha neked is hasonló a gondod, ne habozz változtatni, utána csak jobb lesz!

Sok sikert!

2020. márc. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem az önbizalmadat verték.
2020. márc. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sehogy. Úgy tünik,kitart a trauma egész életemre...
2020. márc. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem anno suliban kikészítettek a volt legjobb barátnőmmel az élen. 8 évig elválaszthatatlanok voltunk, gimiben teljesen megváltozott. Majdnem mindenkit ellenem fordított az évfolyamból, és mivel az apja volt az egyik tanár, a tanárok között is pletykák keringtek rólam. 12. év végére meg már fel is akartak engem jelenteni kitalált vádak miatt.


De, ha hazamenten, akkor sem lett jobb, mert otthon meg a szüleim bántottak sokat, rendszeresen megvertek minden apró dologért. Főleg akkor voltak nagy balhék, mikor magamba mertem zárkózni, és depiztem bent a szobában.


Úgyhogy jó kis szociális fóbiám meg borderline személyiségzavarom lett, ami csak rontott a helyzeten. A volt párom 4 éven keresztül próbált rendbe rakni, de végül neki is nehéz dió voltam, és jól itthagyott. Ezt követően pszichiátrián voltam 2 hónapot, és azóta (2 éve) traumafeldolgozó terápiára járok, ami néha segít, néha nem, de az biztos, hogy most érzem magam a legjobban, és igyekszem felépülni.

2020. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem is zaklattak, nekem úgy sikerült feldolgozni, hogy

1 nem próbáltam megfelelni nekik, inkább magamnak

2 kiállok azok mellett, akik szintén áldozatok (ez nekik is jó, mert segítek nekik, nekem pedig azért jó, mert így felnéznek rám, és a volt osztálytársam teljesen önként bocsánatot kértek )

3 találtam egy olyan sulit, ahol a zaklatókat nem tűrik meg

4 az alsós tanító néninek, aki az egészröl tehet, jól beolvastam az osztály találkozón. Pont ahogy ő alázott meg max. 10 éves gyerekeket!

2020. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!