Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szájmaszkban jártam ma kint...

Szájmaszkban jártam ma kint az utcán, és hárman is kinevettek, egy nő meg a fejét csóválta, amikor rám nézett. Miért kell kinevetni még elítélni, ha védeni akarom magam?

Figyelt kérdés

2020. márc. 28. 20:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
42%
Én azt nem értem, hogy a maszkot hordó ha másokat véd, akkor magát miért nem?? Kifele nem megy a vírus, befele megy? Ez ökörség! Most véd, vagy nem véd?
2020. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

@21:13


A tudományos álláspont szerint a papír sebészeti maszk nem biztosít elégséges védelmet, de a semminél több.

2020. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

BP-n a városban, sűrűbb helyeken már a maszkosok vannak többségben. Nem sokat mászkálok most én se (#stayhome), de pénteken is ezt tapasztaltam, M3-as metróra felszállva, csak rajtam nem volt maszk, ketten is döbbent szemekkel néztek, hogy most mi lesz. Egyikük még azután sem kapta el a tekintetét egy percig, miután visszanéztem.

Megérkezve Újpestre, a lakótelepen u.akkor már senkin nem volt maszk, ott azért néztek volna meg, ha van rajtam.

Amúgy úton van már az én maszkom is, varrják, de az a tervem vele, hogy csak tömegben, belvárosban, bkv-n stb. veszem fel. Ahol valóban érezni azt, hogy potenciális fertőzésforrás mindenki, beleértve saját magadat is. Most, hogy már hetek óta megy a vita a hatékonyságáról: a semminél több, lehet, nem ezen fog múlni, lehet, hogy igen.

Aki meg bárkit is kinevet bármiért, az meg egyszerűen primitív - de egy részük idővel kinövi.

2020. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
40%

Az attól függ.


Én is láttam ma a parkban egy srácot és egy lányt, egy pár voltak, gumikesztyűben meg szájmaszkban sétálgattak kézen fogva, majd félre húzták a maszkot és nyálcserét váltottak. Hát ne haragudj, de belőlem is kitört a nevetés.


Ellenben ha boltba megyek, postára, hivatalos ügyet intézni, vagy tömegközlekedek, énis felveszem a maszkot meg a gumikesztyűt.


Ha a párhoz hasonlóan egy szinte üres parkban sétálgattál, akkor jogosan röhögtek ki. Ha a bolt előtt tették ezt, akkor nem volt jogos, és buták voltak.


Óvatosnak kell lenni, de azért hisztériázni se kell. Tömeges helyeken indokolt a maszk, ahol tudod tartani a 2 méter távolságot, ott nem indokolt.

2020. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Egy kikent-kifent úri dáma az Intersparban csóválgatta a fejét, egy fiatal pár a gyógyszertár előtti sorban kacagott a maszkomon ("Jó, hogy már nem gázálarcban jön a gyógyszertárba" - mondta félhangosan a fiú), egy öreg néni meg a buszmegállóban nevetgélt, amikor meglátott, még mondta is az unokájának a mobiltelefonba: "Ha most itt lennél, mutatnék neked egy nagyon furcsa bácsit, olyan dolgot visel a szája előtt, hogy megijednél tőle."
2020. márc. 28. 21:55
 16/27 anonim ***** válasza:
Kérdező , miért nem szóltál vissza nekik ? Jó hangosan , hogy remelem magát elviszi a vírus stb... persze nagyon csúnya ilyet visszaszólni de akkor is
2020. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

"Ha most itt lennél, mutatnék neked egy nagyon furcsa bácsit, olyan dolgot visel a szája előtt, hogy megijednél tőle."

Ne haragudj, de ezeket te szerintem beképzeled.

2020. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
Biztos hogy nem a szájmaszkod néz ki furcsán?
2020. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Normál orvosi szájmaszk, a fogorvos haveromtól kaptam belőle 15 darabot.
2020. márc. 28. 22:40
 20/27 anonim ***** válasza:

8!

Fura kerek valamik a légzőszelepek.

Igazából az ilyenekkel ellátott maszkok a leghasznosabbak.

2020. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!