Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Én megértem, hogy most csak kijárási korlátozás van. Megértem, hogy benne van az egészségügyi séta pont. De az emberek miért vannak úgy vele, hogy "csakazértis"? Ebben a két napban az ablakból több embert látok kint, mint előtte. Ha egyszer elmondták, hogy vásárolni mehetsz, stb. mehetsz, de ha nem muszáj maradj otthon. Értem én, hogy ki lehet menni egészségügyi sétára. De az nem azt jelenti, hogy egész álló nap valaki mászkáljon kint már csakazért is!

Miért nem lehet azt megérteni, hogy ezzel nem azt érik el, hogy a két hetes korlátozásból nem feloldás lesz így, hanem szó szerint lakhelyelhagyási tilalom? Miért olyan nehéz betartani, hogy nem megyek napi 10x le mert nincs jobb dolgom?

2020-at írunk, nem igaz, hogy az ember nem tudja magát lefoglalni a házban. Oké, kicsi gyerekkel nehéz. De akkor le kell vele ülni társasjátékozni vagy bármi. De hogy csakazért is mindenki kint csavarog...

Lehet ez gonosz lesz, de én már most megszigorítanám, hogy mindenki aki kimegy ok nélkül szigorúan büntetni. Miért nem lehet megérteni, hogy maradj otthon?



2020. márc. 29. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Mert nem mindenki bírja ki a 4 fal közötti életet. Oké, te maradj otthon még hónapokon át, mint akit ketrecbe zártak. De nem mindenki bírja ezt ki. Ti ezt képtelenek vagytok felfogni, a ti bajotok.
2020. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne mond már, hogy 2 hetet nem lehet kibírni. Ki akar hónapokig a lakásban lenni? Épp azért maradunk itthon, hogy a lehető leghamarabb kimehessünk.
2020. márc. 29. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Én egész hétvégén kint voltam, mikor jó idő van, akkor szoktam elővenni a sportkocsit, és autózgatok, nekem ez kikapcsolódás. Annyi mentségem talán van, hogy nem sokat szálltam ki a kocsiból, így nem ártottam senkinek. A pénzbüntetés pedig őszintén nem érdekel, mellékzsebből kicsengetem, amennyit ki kell, aztán már megyek is tovább.
2020. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem teljesen feleslegesen tetted fel 3766. alkalommal az utóbbi napokban csonttá rágott kérdést, - lehetetlen küldetés emberséges hangnemben megértetni a magyarok jelentős hányadával, hogy a közösségi érdek szemszögéből tekintve mely módszerrel lehetne minél rövidebb idő alatt, minél kevesebb elhalálozás árán kijönni a járványból. Erőlködhetsz itt napi 24 órában, - az értelmi fogyatékosokkal, ki vagyi parasztokkal nem tudsz mit kezdeni! Majd a tovább szigorításkor kirótt horribilis bírságok fogják csak észhez téríteni ezeket, - mert hála nekik, ki fogják kényszeríteni a hatalomból, hogy meghúzzák a még szigorúbb intézkedéseket.
2020. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az olyan mentalitású embereket, mint amilyen stílusban itt megnyilvánult tehetős embertársunk is itt, nem bírságolnám! Ledarálnám a kocsiját, a jogosítványát, a forgalmiját a slusszkulccsal együtt és egy életre szóló vezetéstől eltiltási határozattal a kezébe nyomnám egy nylon zacskóban. Az ilyen mentalitású embernek van sofőrre is pénze ugye, - mert többnyire pszichésen is alkalmatlanok arra, hogy erőgép felett uralkodjanak a közutakon.
2020. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Öcsém milyen emberek vannak itt.. Nem bírnak ki 2 hetet otthon. Mi lenne veletek ha kórházba kerülnétek? Na ott tényleg nincs olyan hogy na fogom magam azt órák hosszára ki megyek.
2020. márc. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Mert normálisak és nem stresszelik magukat ezen a hülyességen. Inkább ezt kéne felfogni. Így kellene hozzá állni.
2020. márc. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!