Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a szépség relatív?

Szerintetek a szépség relatív?

Figyelt kérdés
Én komolyan nem tudom eldönteni, mert általánosságban véve az emberek szerint jól néz ki például Scarlett Johansson vagy Johnny Depp, meg a legtöbb ilyen híresség, viszont sokszor láttam már, hogy valaki egy olyan embert tartott vonzónak, aki véleményem szerint egyáltalán nem szép. Akkor ez most hogy is van? Nektek mi a véleményetek?

2020. márc. 30. 23:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Részben igen, részben nem.
2020. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Az elsovel ertek egyet, meg mindenkinek mas a szep. Valaki helyesnek tartja a raszta fiukat, vagy osszejon raszta lannyal. Nyilvan nem ez a fontos, nem megbantva senkit, de nekem enyhen szolva sem jon be a raszta haj, sot, en pl nem tudnek hozzaerni.
2020. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem relatív, DE nem úgy, ahogy néhányan próbálják vele a csúnya embereket vigasztalni. Van, aki a világ mondjuk 80%-ának szép, akkor az szép. És van, aki a világ 99%-ának ronda, akkor ronda. Az az 1% relatívság nem sok dologra elég.
2020. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
88%

Relatív és személyre szabott. Kulturális szinten relatív, ez a divat, az általánosan elfogadott szépségideál.


Egyéni szinten személyre szabott, mert az adott ember ízlését sok tényező befolyásolja. Pl. nekem volt egy göndörhajú szerelmem, innentől kezdve sokkal jobban rá voltam izgulva a göndörhajúakra.

2020. márc. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

a szépség nagyon szubjektiv. Például én egy George Clooney-tól, vagy egy Brad Pittől hányni tudnék, annyira rondának és unszimpatikusnak találom, pedig a világ oda van értük. Miközben olyan pasik meg nagyon tetszenek, és vonzónak találom őket, akik a többség szerint rondák, vagy hétköznapiak.


Stilusban szintén vannak olyan dolgok, amiket a többség unalmasnak, vagy idejétmúltnak lát, nekem viszont bejön.


Most lehet azt mondani, hogy én vagyok a csodabogár, de még akkor is bizonyitja a véleményem, hogy a szépség relativ.

2020. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az. Egyrészt azért, amit az előttem hozzászólok írtak, másrészt azért, mert van olyan, hogy annyira szeretünk valakit, hogy szebbnek látjuk, mint amilyen. (Például, kiábrándulunk belőle, és utána jövünk rá, hogy - akárcsak belülről -, kívülről is vonzóbbnak láttuk, egyszerűen azért, mert szerettük.)

Nálam ez még a filmekben is működik: ha az egyik szereplő jobban megfog - akár a humorával, akár azzal, amit erkölcsileg megtestesít -, azt fogom a helyesebbnek látni.

(Bár kicsi ellentmondás: ettől függetlenül valahol tudni fogom, hogy ha mondjuk alapból a másik karakter lenne a szebb... csak számomra nem lesz az többé.)

2020. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Valamennyire relatív, és létezik tömeghipnózis is e téren.

Pl. vannak olyan magyar színésznők, most neveket nem akarok mondani, akikről folyton úgy nyilatkoznak, hogy a gyönyörű xy. Holott kifejezetten majomfeje van. Csak mondjuk szépen meg van csinálva a haja, meg vékony.

Meg ugye van, akinek tetszenek ezek a megműtött fejű nők, én meg kifejezetten megijedek ezektől a mű arcoktól.

Viszont léteznek azért olyan arányos fejű emberek, akikre nem lehet mást mondani, mint hogy szép. Egyszerűen szép és pont. Aki rondának látja, az inkább irigy.

2020. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

A szépség teljesen relatív. Ahogyan nincsen 2 egyforma ember a földön, ugyanúgy mindenkinek más tetszik.

Abban az esetben, ha többségében vannak azok, akik valamit szépnek tartanak, akkor az általánosságban is szép benyomást kelthet, de akor is más-más mértékkel.

Nézzetek meg régebbi fesményeket (pl. Rubens), ahol a szépség még a mai szemmel kövér volt.

[link]

2020. nov. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

#8: Külső terén simán van 2 egyoforma ember a bolygón. Sőt, több is.

Nem, nem tetszik mindenkinek más. Van, akinek ugyanaz tetszik.

2020. nov. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
A többség csak azert tartja vonzonak azt akit a többség annak tart mert birkatörvény utàn mennek rengetegen.
2020. nov. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!