Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az, amit köszönhetsz a...

Mi az, amit köszönhetsz a mostani korona-helyzetnek?

Figyelt kérdés

Ne csak a negatívumokat nézzük.

Mik azok a pozitív dolgok, amelyek csak ebben az esetben történhettek volna meg?



2020. márc. 31. 13:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ahol én élek itt nyugalom van.Alig járnak autók emberek az utcán.Nem bánnám ha így maradna.A vírus nélkül természetesen.
2020. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Hogy nem kell korán kelnem azért, hogy elvigyem a gyereket az oviba
2020. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Könnyebb puskázás egyetemi dolgozatokon. Online nincs ellenőrzés, eddig kivétel nélkül minden max pont ötös pedig nem is tanultam egy szót sem,, szóról szóra minden kimásolva :D
2020. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem kell hatkor kelnem, kicsípni magam, bkv-zni, hogy beérjek dolgozni. Fél nyolckor felkelek, eszem, kávézom és kényelmesen beülök a gép elé nyolcra mackóban (home office szépségei)

Ha nyugi van, közben beteszek egy mosást stb, nem este kell ezeknek neki látni, mikor haza esek munkából.

2020. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem kell az emberek közt átpréselni magam a boltban és az utcán sincs tömeg, viszonylag csend van. Itthonról dolgozok így megspórolom a reggeli munkába menet beugrok a boltba vásárlásokat. Ja és én kell találkozni azokkal a rokonokkal akiket a hátam közepére se kívánok.
2020. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

- Csend van.

- Tisztább a levegő.

- Itthonról dolgozom.

- Nem kell korán kelni.

- Itthon tanulok a gyerekkel, így végre tudom neki tanítani az idegen nyelvet is amivel nem akartam az egész napos iskola után fárasztani.

- Van időm és energiám olvasni.

- Van időm átgondolni az életemet.

- Többet edzem.

- Több időm van főzni.

- Nagyobb rend van.

2020. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Munkanélküli lettem.


Pozitív dolgokat nem igazán hozott ez a járvány nekem.

2020. ápr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Többet látom a testvéreimet. Én dolgozom ugyan úgy, csak mivel ők otthon vannak egész nap, ezért ha délutános vagyok, akkor is találkozunk. Most szakítottunk a barátommal, és legalább tudom, hogy amúgy se látnánk sűrűn egymást a vírus miatt, ha nem szakítottunk volna, így könnyebb az elengedés. Más most nem jut az eszembe. Talán az, hogy nem jönnek le 6X kávézni a munkahelyemre a problémásak :D tudjátok kikre gondolok, akik mindig családostól jönnek
2020. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Elég ízléstelen dolog ebbe a helyzetbe pozitívumot keresni. Kb annyira, mint mikor annak idején a háborút próbálták meg romantizálni. A tényekkel kéne inkább szembenézni. A pokol mindig is pokol marad, hiába próbálunk egy kis menyországot beleképzelni.
2020. ápr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó: nem értek egyet veled. Semmi ízléstelen nincs abban, hogy az ember a pozitívumot látja meg. Olvasd Viktor Frankl könyveit, aki megtalálta az élet értelmét a koncnentrációs táborokban. Vagy láttad Az Élet szép című Oscar díjas filmet? Ott is az emberi szenvedés ellenére is fellelhető örömről, boldogságról van szó.

Milyen pokolról beszélsz, ez egy sima influenza jellegű vírus, annak is enyhe. A lehetőségekhez képest jól kezeljük. Az egészségügy hiányosságaira azért rámutatott a helyzet, de ezt eddig is tudtuk. Semmivel nem nagyobb tragédia, mint a h1n1 vagy más influenza, talán csak alattomosabban terjed. Nem lehet mindig gyászhuszárkodni és a problémákra fókuszálni.

2020. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!