Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy kevesebbet költekeztek az otthonmaradás miatt?

Figyelt kérdés

Mert én ma döbbentem rá, hogy hónap vége van, mindjárt fizetés és még az előzőből is maradt egy csomó.


Ti mit tapasztaltok?



2020. márc. 31. 13:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem,még többet is költöttem most, mert így, hogy otthon vagyok, ebédre is rendesen eszem, jobban fogy az étel. Betáraztam tartós élelmiszerből is 2 hétre elengedőt, amikhez nem nyúlok. Nem találkozom a szüleimmel, akiknél mikor kinn vagyok ők adnak enni, néha még hozok is el. Kevesebbet megyek boltba, de akkor többet költök. Bár lehet csak azért szorultam meg most a hónapban, mert kiváltottam az összes gyógyszerem, meg hónap elején mikor még nem tudtam mi lesz vettem egy táskát. Igazából majd következő hónap végére fogom szerintem jobban látni a dolgot. Ebben a hónapban nekem sok pénz elment. Majd a következő lesz érdekesebb, akkor lehet már én is jobban jövök ki.
2020. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Én nem számolom de ha vásárolni megyek, tudom hogy mit akarok venni, a végére meg 2x annyi felesleges cuccot veszek mert megkívánom. Több vásárlás több felesleges cucc..nekem így jön össze, hogy kevesebbet költök.
2020. márc. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%
Én is sokkal kevesebbet költök: rengeteget spórolok azon, hogy itthon eszem (máskor is viszek a munkába ételt, de ha van rá mód, eszem egy "menzai" meleg ételt is ebédre). A másik nagy tétel az útiköltség, ami most kiesik. A harmadik meg az, hogy egy csomó nem létfontosságú dolgot most nem veszek meg, mert nem megyek most el érte: főként hobbikhoz fűződő dolgok. Persze, ételre többet költöttem, de nem egyszerre esszük fel, amit megvettünk, nem vész kárba semmi.
2020. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
59%

Nekem azzal, hogy fizikálisan nem jelenek meg az egyetemen egy 1.490 forintos vonat és egy 3.500 forintos bkv bérlet minuszt jelent havonta, ami ráadásul még ki is van fizetve erre a hónapra.


Minden más ugyan annyi.


Maximum az, hogy nem megyek így seho van sem ahol esetleg költekeznék, de most hogy elkezdődtek a ZHk egyetemen (6. hét után) így normál esetben sem ebben az időszakban szerveznék programokat.

2020. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%
Én többet költök, mert a gyerekek eddig oviban/suliban ettek fix áron, csak vacsit készítettem. Most itthon vagyunk négyen (férjem+én home office) és egész nap zabálunk, sokszor rendelünk kaját, mert miután csináltam ebédet, nincs kedvem még egyszer főzni vacsit is, de most valahogy mindegyik enne egész nap, majd a dupláját költöttük élelmiszerre. Rengeteg gyümölcs, tökmag, ropi fogy.
2020. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!