Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjem ugyanúgy eljár...

A férjem ugyanúgy eljár szórakozni, míg én egész nap itthon vagyok veszélyeztetett terhesként. Ez rendben van így?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes vagyok, itthon kell lennem, pihenni, aludni. Ez egy darabig valóban pihentető volt, most már azonban nagyon unalmas. A férjem sok mindenben segít, de nagyon zavar, hogy a szabadidős tevékenységein nem változtat semmit (kosárlabda, táncóra, éjszakai bulizások). Ezekre egyébként szívesen elengedem (korábban együtt jártunk), de szeretném, ha lenne beleszólásom is, pl. az időkeretbe. Ő azt mondja, hogy azért mert én nem mehetek, ő miért maradjon itthon. Ez valóban jogos és én vagyok önző? Vagy jogos az érzés, hogy úgy érzem ki vagyok rekesztve?

2013. márc. 19. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
lehet lepontoznak, de szerintem nagyrészt jogos, és nekem is rosszul esne. szívesebben venném, ha velem tervezne, este filmeznénk, stb. és sokkal ritkábban menne el.
2013. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit lehetne megértőbb, hiszen nem azt kérted tőle, hogy ha te nem mehetsz, akkor ő se menjen, hanem csak annyit kérnél, legalábbis jól esne, ha kevesebbet járna el, és veled is otthon maradna néha, legalább szolidaritásból. Ez teljesen jogos a részedről.
2013. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez szerintem elég gáz. Mármint, hogy ő eljárogat, míg Te az Ő GYERMEKÉVEL VESZÉLYEZTETETT terhesen négy fal közé vagy kényszerítve. Ok, menjen 1 héten max egyszer, de gondolom rendszeresebben eljár. Az ilyen nem fog megváltozni sajna szülés után sem, sőt akkor még jobban fog menekülni otthonról mert egy újszülött baba bizony sok gonddal,bajjal, nehézséggel jár (persze az öröm mellett).
2013. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Nézd! Lehet,hogy nem leszek népszerű, de miért ne járhatna el mondjuk sportolni, ha eddig is eljárt!

Én igaz, nem veszélyeztetett voltam, de már a 6. hónaptól rosszul voltam és nem igazán tudtam menni sok helyre. Azért még nem vártam el a férjemtől,hogy ne menjen el focizni, vagy zenélni, ha az hobbija!

Bulizni mondjuk ő annyit volt a terhességem alatt, ha valamelyik barátjának mondjuk legénybúcsúja volt. De akkor sem szóltam egy szót sem!

Ahogy azután,hogy megszültem sem "tiltottam" a focit!

Természetes volt, hogy nekem, mint anyának "kell" többet otthon maradnom a picivel!

2013. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2013. márc. 19. 15:16
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Hát én a párod helyében tuti nem járnék el szórakozni éjszakának idején,hanem inkább maradnék otthon,mert amint megszületik a baba nem lesz alvás még éjszaka sem!!Inkább most pihenje és aludja ki magát.

Egyébként meg egyben felelőtlenségnek is tartom azt,hogy a párod egyedül hagy,ugyan is veszélyeztetett vagy,és soha nem lehet tudni,hogy mikor adódik valami baj,és mikor kell pl az éjszaka kellős közepén bemenni a kórházba.Azért jobban is odafigyelhetne rátok,és inkább lenne mellettetek.Az én párom csak addig nincs itthon amíg munkába van,de amint hazaért nem azt keresi,hogy hogy lehetne itthonról ellógni,hanem mellettünk van éjjel-nappal..a buli helyett inkább simogatja a pocimat,beszél a kisfiához és velem együtt nézi,hogy hogy rugdossa a hasamat :) Azért az,hogy a párod azt mondja,hogy azért mert te nem mehetsz sehová attól ő miért ne mehetne,szerintem elég nagy önzőség a részéről!!Azért szerintem kicsit lehetne már felelősség teljesebb férj,ugyan is nemsokára családapa lesz!!Majd akkor is eljár éjszakának idején amikor meglesz a babátok??Majd otthon hagy a gyerekkel egyedül??Szerintem ideje lenne kicsit komolyabban gondolkodnia.Na de ez csak az én véleményem,de én tuti,hogy nem tűrném el a helyedben.Nekem az én életembe ez már nem férne bele,ha az én férjem így viselkedne.


33 hkm

2013. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nincs rendben.
2013. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Hát szerintem csak féltékeny vagy a szabadidejére :) Ami persze érthető a te állapotodban. Beszélj vele erről, hogy szeretnéd, ha néha kettesben lennétek kártyázni, vagy társasozni, vagy hívjátok át a barátaitokat magatokhoz. Mondd el neki, hogy nagyon unatkozol otthon, biztos meg fogja érteni. A saját idejét, meg had ossza be ő :)
2013. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
A gyerekvállalás valóban kissé megváltoztatja a megszokott életeteket,és Apuka jobb ha hamar észbe kap,hogy márpedig az övét is!Valahol az arany középutat kell megtalálni,kompromisszumot kötni,mert ilyenformán segítheti az apa ,a gyermekvárás idejét.Az éjszakai bulizás rendszeresen nélkülem, viszont nálam nem férne bele,(a sport meg különórák természetesen igen)hiszen eleve társak vagyunk.Ez meg nálunk azt jelenti jóban rosszban együtt.Beszélgessetek erről még most,mert ez babával még zavaróbb/nehezebb lesz számodra,ha így marad.Magadnak is kereshetsz valami jó elfoglaltságot,amit veszélyeztetettként is megtehetsz,bár függ attól miért és mennyire.
2013. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 frászkarikaborsó ***** válasza:
32%
háát inkább most élje ki magát, mint amikor babával leszel otthon, mert akkor már nem csak unatkozni fogsz, hanem nagyon fog kelleni a segítség is. Ha már babával lennél otthon, akkor azt mondanám, nagyon gáz, amit csinál, de így lehetnél picit toleránsabb... csak azt próbáld meg tudatosítani benne hogy ha megszületik a baba, akkor ez már nagyon nem lesz jó.
2013. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!