Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le és esetenként...

Miért nézik le és esetenként utálják a nemdohányzók a dohányzókat?

Figyelt kérdés

Random kérdés, semmi konkrét...


(én sem dohányzom)


Köszi a véleményeket.



2020. márc. 31. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Mert a képembe fújják a cigifüstöt, nincsenek tekintettel arra, aki nem dohányzik. Mellesleg közösségi közlekedésben dolgozom, a munkámat látom el és sok utas ott sem foglalkozik a dohányzási tilalommal. Persze vannak kivételek is, nyilván velük semmi gondom, de sajnos nagyon sokan tényleg magasról tojnak a többi emberre, ami bunkóság.
2020. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Engem nem zavarnak
2020. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

...ahogy az 1-es írja... Azt tartják normálisnak, hogy ők dohányoznak - és nekik áll feljebb, ha a szenvedő nemdohányosok ezt szóvá teszik.


Ezen túlmenően szemetelnek, büdösek, stb. stb.

2020. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Mert idegesítő hogy egy 2 órás autóúton szünetet kell tartani mert nem bírják
2020. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Én nem nézem le őket,nem is zavarnak amíg megtartják a távolságot.


Múltkor is kb fél méterre megáll egy nő és szívja a cigit rám jött a füst tökre. Én elfordultam látványosan De nem vette volna a lapot,hogy odébb menjen. Hely pedig volt bőven.


Így én mentem odébb. Nem szóltam. Nem vagyok beszólogatós. Meg nyilván honnan tudhatná,hogy nem cigizek esetleg. De pont ezért nem kellett volna ilyen közel jönnie.

2020. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem utálom őket, de miért vannak a csikkek úton-útfélen eldobálva, amikor olykor 10 méteren belül van szemetes.

És ha 50m-re van, akkor se kell eldobálni!

2020. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Én dohányzom és igyekszem tömegben vagy forgalmas helyen séta közben nem szívni és zárt térben sem.


Viszont dohányzóként is látom mit csinálnak a "társaim" pl. a tömött buszmegállóban szívja a cigit (akár beáll a többi közé a "fülkébe" és rágyújt közöttük, ha esik az eső. Állnak a kuka mellett és eldobják eltapossák a földön ahelyett hogy elnyomnák és hasonlók.


Ha pedig a társadalmi illemet be is tartjuk és szemetelni sem szemetelünk akkor is megértem akik elítélik hiszen egy átlagos rendszeres dohányos kb. 40-50 000 Ft-ot költ egy hónapban amiért cserébe csak az egészsége romlik mindemellé urunk sem vagyunk önmagunknak hiszen a föggőségünknek élünk és szerintem az akaratgyengeség is egy elítélendő dolog.

2020. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Nekem volt olyan, hogy a dohányos magyarázta nekem, hogy i mindig figyelmes, megkérdezi, hogy a másikat zavarja-e a füst.

És azzal a mozdulattal fújta is rám a füstöt...fel se tűnt neki...

2020. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Talán mert azt hiszik hogy ők sokkal különbek mert ők nem cigiznek. Pedig biztos van valami amit pedig ők csinálnak rosszabbul mint az aki dohányzik. Azt se tudják hogy milyen könnyű rászokni, viszont nem egyszerű leszokni róla. Exdohányosként nyilván nem nézem le a dohányosokat.

Engem csak az zavar mikor valaki a házban cigizik. Mivel nem az én házam nem mondhatom meg hol cigizzen, de látogatás után moshatom a ruhám és a hajam mert olyan elviselhetetlen cigiszaga van. Buszmegállóban nem zavart soha mert a szabadban van. Semmi értelme arrébb menni pár méterrel. Eddig többnyire a megállóban lévő kukába dobták a szemetet, a csikket pedig a kuka hamutartójába. Amióta ez van a kertünk végébe járnak az emberek cigizni és ott dobálják szét a cikkeket, plusz a kis feles üvegeket amit ha zavar nekünk kell eltakarítani mert más nem fogja. Komolyan elgondolkoztam hogy ki rakok már nekik egy hamust 🙂.

2020. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Alapvetően nemzavar a cigifüst. Sok barátom cigizik, sokszor vagyunk olyan környezetben, hogy körülöttem mindenki cigizik, csak én nem. De ők mindig megkérdezik, nem zavar-e, és direkt nem felém fújják a füstöt. Az viszont azért elég zavaró tud lenni, mikor az egyáltalán nem szellőző lépcsőházat telefüstölik, mert nem bírja ki azt a fél percet, amíg kiér a szabadba.
2020. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!