Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondja a többség Shakesp...

Miért mondja a többség Shakespeare-t sekszpírnek?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam, hogy bárki akivel szóba került shakespeare, legyen akár angoltanár, vagy csak egy normál ember, alig volt egy- egy ember, aki séjkszpírnek mondta volna. Pedig így a helyes.


Mindki más sekszpírnek.


Tudom, nem first world problem, csak engem nagoyn zavar, gondoltam megkérdezem, hátha van vagy volt vamai olyan dolog ahonnan russzul tanulják meg az emberek..


Még ha csak magát a szavakat nézzük. shake (séjk spear (szpír) e azt nem ejtjük. Meg levan írva a kiejtése is minden szó után a szótárban!!


2020. márc. 31. 21:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Alap műveltség irodalomból shakespeare, erre sekszpírnek mondják. Nem tudom miért, de valahogy nagyon irritál..
2020. márc. 31. 21:22
 2/20 A kérdező kommentje:
mintha a minecraftot májnkráft helyett minkraftnak mondanám.
2020. márc. 31. 21:23
 3/20 A kérdező kommentje:

és ennek semmi köze ahhoz, hogy angol vagy amerikai kiejtés lenne am agyarázat, mint pl a youtube-nál. amerikaiak jútúbnak ejtik, britek jútyúbnak. rendesen a csöveket is tub-nak vagy tyúb nak mondják..


De shakespeare esetében.. számomra felfoghatatlan.. De hooogy? shake. Ezt hogyan lehet sek-ek ejteni?


bezzeg, ha vaníliashake-et kérsz, azt séjk-nek ejted :D

2020. márc. 31. 21:25
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom te Párizst Parí-nak mondod.
2020. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4-es. ennek semmi köze ahoz, hogy milyen nyelven ejtjük ki. országneveket magyarul ejtjük ki, vagy angolul. De neveket (emberekét) viszont a nemzetisége nyelvén. a lengyel miniszterelnököt se fogok amgyarosítani. shakespeare-t se. őt angolul kell kiejteni.
2020. márc. 31. 21:29
 6/20 A kérdező kommentje:
rengeteg cikk van arról, hogy ilyen olyan emberek nyílvánosan kértek elnézést, mert rosszul mondták a nevét.. Erre 100 ból 1 ember, ha jól mondja.
2020. márc. 31. 21:31
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Három éve Skóciában élek és színház művészetet tanulok, havonta vannak előadásaink, és gyakran Shakespeare mű kerül előadásra. Na most, itt szinte mindenki "séjkszpír"-nek ejti.

Viszont nincs igazad abban, hogy az akcentus és kiejtés nem befolyásol. Voltak nálunk már írek, walesiek és még távolabbiak, és gyakran előfordult, hogy kicsit másképp ejtették ki. Nem értem mi ezen neked olyan fájdalmasan, holott én hallottam már John Keats, Mart Twain nevét is rosszul ejtve.

Egyébként a kiejtésnél sokkal nagyobb és sokkal tiszteletlenebb hiba, hogy folyamatosan kisbetűvel kezded a nevét.

El nem tudom képzelni, hogy amikor irodalom órán új művészről tanulnak a gyerekek fellapozzák a szótárat, amiben tudomásom szerint nincsenek benne emberek. Így pláne egy nem angolos osztály miért szótárazna irodalom órán?

2020. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

8-as. nem csak a szótárban van benne a kiejtés. wikipédián, sőt még ha beírog a googlbe, akkor is kiadja a kiejtést..


tiszteletlenség, nem tiszteletlenség, ha itt egy ilyen elhanyagolható "fórumon" kis betűvel írom valakinek a nevét nem olyan nagy ügy, mint amikor egy több diplomás egyetemi tanár egy egész csoport képébe mondja, hogy sekszpír.

2020. márc. 31. 21:36
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Ez felesleges szőrszálhasogatás. Én sem kezdek el sírni, amiért a PCR-t pécéer-nek mondják píszíár helyett, pedig alap dolog. Felesleges ilyen szakbarbárnakenni. Hermionét is hörmájoninak mondod?
2020. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%
A kérdező gondolom valami unatkozó libsi, aki nyelvésznek és/vagy irodalmárnak gondolja magát.
2020. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!