Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereket miért zavarja ha...

Az embereket miért zavarja ha valaki nem áll be a sorba, nem úgy éli az életét ahogy a többség?

Figyelt kérdés
Ha valaki "egyedi", "különc", vagy csak simán másképp gondolkozik az miért zavaró sokak szemében?

2019. márc. 27. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb embernek nincs önismerete és elég bátorsága ahhoz, hogy letérjen a kitaposott ösvényről és a saját életútját járja. Sokakat ezért frusztrálja, amikor mások megteszik azt, amikhez nekik nincs bátorságuk, még ha ez nem is tudatos. Mások pedig csak simán azt hiszik, hogy egyedül az ő szubjektív útjuk a helyes és mindenki, aki eltér a vilégképüktől egy idióta. Felesleges a miérteket keresni szerintem, attól nem változik semmi, az ő hozzáállásuk pláne. Én se úgy élek, ahogy az a társadalom szerint a normális, nincs a kezemben a szokásos lista, amiről "illik" pipálgatni a mérföldköveket, de lepereg rólam minden beszólás. Mások véleményének semmi hatása az életminőségemre, sose fogok a nagy többségbe beilleszkedni, de nem is akarok. Neked is ezt a hozzáállást javasolom, az igazi élet nekem valahol ott kezdődik, amikor megszűnik mindenféle megfelelési kényszer mások felé.
2019. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom mire gondolsz pontosan, kifejtenéd?
2019. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
2019. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés, hogy miben egyedi?

Ha az emberek többsége szerint nem szabad gyerekeket molesztálni, aki ebben nem áll be a sorba, az is különleges? Igazán kifejthetnéd, hogy mit értesz "más gondolkodás" alatt, mert így elég értelmetlen. Nem mindegy, hogy valaki egy különc zseni, vagy csak egy fura idióta....

Lehet, hogy csak te képzeled egyedinek magad, miközben csak furcsa vagy és zavarba ejtő? Az egyediség pozitívum.

2019. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert lehet, hogy nem értik a gondolkodását. Mert szembesülnek vele, hogy míg ők csak esetleg gondolkodtak hasonlón, addig ő meg is merte tenni, és ez frusztráló érzés számukra.
2019. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán irigység is benne van, hogy az illetőnek sikerült valami olyan, ami nekik nem.

Én legalábbis ezt tapasztalom, főleg a munkám során.

Jelenleg ugyanis szabadúszóként dolgozom, különböző cégeknek végzek el megbízásokat, van, hogy egyszerre több projekten is dolgozom. Amit imádok a munkámban, hogy home office, vagyis otthonról, saját időbeosztásomban dolgozom.

Na már most: az ismerősi, rokoni körömben a legtöbben kinéznek emiatt.

Folyton olyanokkal jönnek, hogy ez nem is rendes munka, ebből nem lehet megélni, számukra csak az a "normális" munka, hogyha bemész valahová, és ott gürizel napi 8-10 órákat.

Ha pl egy programot azért mondok le, hogy épp sok a munkám, vagy elfáradtam a munkában, akkor csak legyintenek, hogy "miben fáradtál el, hiszen csak otthon bohóckodsz, nem kell sem korán kelned, sem ingáznod".

Különc vagyok, mert nekem nem "rendes" munkahelyem van. Ja és ezeket az oltásokat többnyire olyanoktól kapom, akik egész életükben gyárban, szalag mellett dolgoztak, mert számukra csak az az igazi munka.

Véleményem szerint csak szimplán irigyek, főleg hogy pl. egy 2 hónapos projekttel többet keresek, mint ők fél év alatt.

Persze azt senki sem irigyli, hogy milyen nehéz volt idáig eljutni, nem pedig annyi, hogy megírtam egy kb. általános iskolás szintű tesztet, és másnap telefonáltak, hogy holnap kezdhetek a szalag mellett.

2019. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!