Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan maradhatna meg az...

Hogyan maradhatna meg az agyamban a lexikális információ egy olvasásra, hallgatásra?

Figyelt kérdés

Például hiába olvasom minden nap a Wikipédiát, ami tele van érdekességekkel, alapvető fontosságú információkkal, egyszerűen nem marad meg. Hiába érdekel, hiába vagyok rá kíváncsi, nem marad meg a név, az adat, sokszor még a sztori sem.


Honfoglaló játék közben is egy csomó mindent megjegyezhetnék, de sajnos nem.


Könyvekkel is így vagyok, elolvasok pl egy regényt, pár hónap múlva tuti, hogy alig emlékszem magukra a szereplőkre, nevükre szinte egyáltalán nem.


Pedig szeretnék okoskodni intelligens lenni.


Ha ez számít, érettségim, nyelvvizsgám van (német), és abból elég okos is vagyok, de például töriből, irodalomból abszolút nem emlékszem semmire.


Mit lehetne tenni?

Hogyan fejlesszem magam?


Köszönöm

22l


2020. ápr. 3. 08:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a lexikális tudásra kell rámenni. Sokkal fontosabb az a képesség, hogy meg tudj találni egy információt, ha szükséged van rá, és tudd használni azt. Egyszerűen képtelenség ennyi mindent észben tartani. Csak az a tudás marad meg benned, amit minden nap használsz, például munka során. A többit pedig megtalálni kell tudni.
2020. ápr. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!