Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mivel lennétek rávehetőek...

Ti mivel lennétek rávehetőek a pénzzel?

Figyelt kérdés
A munka alap, arra kényszerítik a társadalom döntő részét, mert különben lehet éhezni, szenvedni, utcára menni, vagy remetévé válni. A pedig szexre épül iparág. Bűncselekményekre is rá lehet, jó sok példa van. A pénz eszméletlen nagy hatalom szerintem. Attól nagyobb már csak az (bizonyos) információk lehetnek komolyabb mozgatóerők. Ti hogy lájátok ezt?

2020. márc. 10. 13:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kellő erkölcsi tartás felül irja ezt, akr még az életösztön ellenében is.
2020. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem a pénz nem boldogít. Dolgozom, mert muszáj, hogy ne dögöljek éhen, a ház fenntartása is pénzbe kerül... De amúgy olyan dolgokat szoktam csinálni, ami nem kerül pénzbe.
2020. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ahhoz már nagyon nemes léleknek kell lenni, de lehet persze. Pl a valódi mártírhalált haltak.
2020. márc. 10. 13:44
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kényszerít munkára. Egyszerűen semmi nem teremtődik magától. Se az étel az asztalodon, se a ruháid, se a fűtés, stb. Ezek értékek, amiket mások állítanak elő, ha pedig te használni akarod őket, akkor neked is értéket kell előállítanod, amit aztán a pénzen mint csereeszközön keresztül megvásárolhatsz.

A bűnözés alapja is az, hogy valaki azt gondolja hogy ő többet érdemel mint amennyi értéket ő előállít, ezért valamilyen úton módon másokat megkárosítva próbál többhöz jutni.

2020. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze, a "kényszert" pontosan arra értettem amit mondtál! :)
2020. márc. 10. 13:49
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem nemes lélek kérdése, csak azé, hogy hű vagy önmagadhoz, illetve ahhoz az értékrenkordhez, amiben hiszel. Végül is, amikor minden könnyen megy, olyankor baromi könnyű erkölcsösen élni. Akkor mutatkozik meg, ki vagy igazából, amikor szivsz miatta, és mégis hű maradsz önmagadhoz.
2020. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De te nem mondtál példát arra hogy lehetne-e. Ha meg igen, allor mire? :)
2020. márc. 10. 13:49
 8/19 A kérdező kommentje:
Van erre valami brilliáns mondás, de nem jut az eszembe. A tűz edzi a lelket, vagy valami ilyesmi.
2020. márc. 10. 13:50
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mondtam példát, mert nem lennék rávehető semmire sem. Nem adom el a lelkelmet pénzért.

Az erkölcsi értékekhez képest a legnagyobb vagyon is csak aprópénz. Rossz üzlet lenne az átváltása!

2020. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld!
2020. márc. 10. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!