Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan alakul ki, vagy miért...

Hogyan alakul ki, vagy miért van, hogy egy adott ember csak azt tekinti normálisnak, ahogy ő él, ahogy ő gondolkodik és mindenki mást betegnek tart?

Figyelt kérdés

Exem pontosan ilyen. Ő jó ebből meg ebből a tantárgyból, ő ilyen szakon van egyetemen, neki ez a hobbija, mindenki másra pedig a fogyatékos jelzőt használja, aki másból jó, más készségei vannak, mást szeret, más a karrier álma, más a hobbija. Ez eleve rohadt zavaró dolog, de engem is fogyatékosnak gondolt. Azt mondta, nem vagyok és nem is leszek hasznos tagja a társadalomnak, ha nem ugyanazon (vagy 1-2 általa más elismert) szakon tanulok egyetemen és dolgozok majd a jövőben. Egy hulladék idióta vagyok, mert én szeretek bulizni, eljárni helyekre, mert aki értelmes, az csak tanul, dolgozik és számítógépes játékokkal játszik. Én inkább humán tárgyakból voltam jó, ő reál, utálta a humán tárgyakat, meg a készségfejlesztőket, legszívesebben kitiltotta volna az iskolákból. Én nem voltam soha jó matekból és emiatt is lenézett, mert az igazi ember jó matekból, ráadásul tanulás nélkül. De úgy eleve egyszerűen képtelen feldolgozni, hogy máshogy működik minden ember. Én arra gondoltam, hogy azért is ilyen, mert nincsenek barátai. Van egy-két haverja, de azokkal felszínes a kapcsolat, nem is beszélgetnek semmiről csak suliról meg együtt kockulnak. De egész iskolás éveit egyedül töltötte. A szüleivel se beszélget, csak együtt élnek, testvére nincs, a többi rokona se ismeri őt eléggé. Én voltam az első az életében, aki elmondta a véleményét az élet dolgairól, meg akit jobban megismert és ezért tekintett rám betegként. De másokat is napi szinten szidott.


Van ilyen sztoritok nektek is? Miért ilyenek ők és hogyan lehet kikerülni?


2020. ápr. 5. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan alakul ki, vagy miért van, hogy egy adott ember csak azt tekinti normálisnak, ahogy ő él, ahogy ő gondolkodik és mindenki mást betegnek tart?2


Nem minden ember ilyen.

Ez, amit a kérdésben megfogalmaztál, egy betegség. És sajnos nagyon elterjedt.

Így alakul ki:

https://www.youtube.com/watch?v=rCliEu03luw


Van hosszabb videó is róla sok.

2020. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez kognitív zavar, pszichológus biztos tudna neki segíteni
2020. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szűk látókörű.
2020. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

apám is ilyen, ez nem hiszem hogy betegség. egyszerűen taplók, mert az anyjuk túlzásba esett, amikor megdicsérte őket, mikor először maguktól ültek a bilire időben, és így beléjük ragadt, hogy ők milyen übermenschek.

nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, amikor feltűnik hogy hlye, ott kell hagyni. (ami ugye nálam húsz évig nem játszott, de alapállásban mégiscsak ezt kell velük csinálni)

2020. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Igen! Az ő anyja is oda van érte. Nem csak egy egészséges szeretetet érez a fia iránt, hanem bálványozza, agyon dicséri, mindent megcsinál neki (nem kell buszoznia, anyuci beviszi bárhova, nem kell kivenni a hűtőből a kaját és megmelegíteni, anyuci tálcán viszi fel a szobájába, még a tízóriaira megpucolt almát is). Mindenki másnak is isteníti, hogy mennyire tökéletes gyerek. Lehet, hogy ez áll a háttérben. Amúgy az exem meg le se sz.arja őt, állítása szerint az se tűnne fel neki, ha meghalna.
2020. ápr. 5. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokszor én is máshogy gondolkozom, mint az átlag ember. Egy új társaságban sokszor azt gondolják csendes, visszahúzódó személyiség vagyok, pedig nem, csak inkább nem szólok bele olyan témákba, ahol már első mondatok után kiderül, hogy egyáltalán nem értünk egyet, nem egyezik a véleményünk. Nem keresem a konfliktust és nem is játszom meg magam, ezért kevés egyénnel tudok azonosulni. Nem szeretem a felszínes kapcsolatokat, úgyhogy kevés barátom van (bár így is több, mint sok más embernek), de velük teljesen megtudok nyílni és egy hullámhosszon tudunk működni akkor is, ha valamiben nem egyezik a véleményünk.

Sokszor nem bírom az emberi hülyeséget, nem bírom az önsajnáltatást és akkor hasonlónak tűnhetek, mint az exed, viszont mivel megtanultam, hogy olykor jobb a "ne szólj szám, nem fáj fejem" hozzáállás, ezért megtanultam csendben maradni is, amikor úgy érzem, hogy ez jobb lesz mindenkinek. Megjegyzem ettől függetlenül én szerintem egy rendkívül elfogadó személyiség vagyok, nem gondolom, hogy más értékrendben, más szakmában, stb. ne lehetne boldogulni, sőt... Pont azért vagyunk jók, mert annyira különbözünk, csak mély kapcsolatokat kialakítanom nehéz ilyen "vehemens" és annyira különböző felfogással.

A legegyszerűbb szerintem, ha egy ennyire erőlködő emberrel nem szállsz vitába. Mondja el, hallgasd meg, majd fordíts hátat, hagyd ott és soha többé ne engedd a közeledbe. Ilyen emberrel, aki rombol téged és másokat is, nem találjátok a közös hangot, nincs értelme foglalkoznod, semmilyen szinten. Nekem ez bevált gyakorlatom. :)

2020. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem nézek le semmilyen szakot, de humán beállítottságúként mentem reál szakra. Rohadt nehéz volt, de rá kellett jönnöm, hogy csak így lehet jövőm.


Valószínűleg belső konfliktusa van, erős frusztráció állhat a háttérben.

2020. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyar munkásosztálybeli réteg csak úgy hemzseg az ilyen kognitív személyiségzavarosoktól. Például rengeteg közöttük a "Minimálbéres kereset mellett is minimum 3 gyereket kell csinálni, mert ez az élet rendje, aki nem így tesz, az életképtelen mihaszna!"-gondolkodásmódú ember. :)
2020. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!