Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy ne érezzem...

Mit tegyek hogy ne érezzem magam rosszul ha egy nálam szebb lányt látok?

Figyelt kérdés

Ott van például a párom volt barátnője. Ritka szép lány és én ebbe beleőrülök. Nem az az átlagosan szép hanem tényleg tökéletes a külseje smink nélkül, természetesen is. Hosszú haj, szép bájos arc, sehol egy pattanás, a száját is annyira irigylem mert nekem vekony és kicsi, az övének meg olyan szép formája van amilyenre mindig vágytam. Kis pisze orra van, az enyémen meg van egy kis pukli.

Mindenki oda van érte. Ha kisminkelem magam még akkor sem vagyok fele olyan szép se mint ő smink nélkül.

Mindig szomorú leszek ha meglátom az utcán. Próbálok nem kattogni ezen de valahogy nem tudok nem elkeseredett lenni.

De nem csak vele kapcsolatban van így. Ha elmegyünk együtt valahova és látok egy szép lányt akkor rám jön a szorongás, rögtön összehasonlítom magam vele.

A párom ezt nem tudja, tudom hogy ez nem normális dolog ezért nem is akarom ezt neki elmondani.

Nem tudom így elengedni magam ha elmegyünk szórakozni mert mindig van egy szebb lány és arra gondolok hogy ő mennyivel jobban illene a páromhoz mint én és biztos ő is erre gondol. Szerintem túl helyes ahoz hogy egy ilyen lánnyal legyen mint én.

Tökéletes akarok lenni de soha nem leszek az.

19/L



2020. ápr. 5. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Gondolj arra, hogy valaki rád is így tekint. :)
2020. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Párod mit mond erre?
2020. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont arra gondoltam én is mint az 1-es. Belegondoltál hogy valaki pont ugyanezt gondolja rólad? Szerencsére nincs ugyanolyan ember. Biztos vagyok benne hogy benned is van valami ami a másik lánynak nincs, és fordítva. Mindenki mást lát szépnek. A barátod is. Biztos sok lány van körülötelttetek, de ő mégis veled van. Légy erre büszke. Én mindig azt mondom hogy az ember önmagából akarja kihozni a legjobbat. Ha ezt megteszed akkor nincs okod arra hogy rosszul érezd magad.
2020. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A párommal évek óta együtt vagyunk de nem tudja hogy van egy ilyen problémám. Ha észre is veszi hogy kicsit rossz a kedvem akkor mindig ráfogom valami másra. Senkinek nem mondtam még el soha. Nem tudok erről beszélni.

Köszönöm a kedves válaszokat, tanácsokat! Nagyon nagyon jól esik hogy próbáltok nekem segíteni.

2020. ápr. 5. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A barátod sokkal szebbnek lát téged, azért van veled.

Hidd el, hogy a külső nem minden! 🙂

2020. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Nyugodj meg kérdező!

Egy előrelátó férfi nem vesz feleségül jó csajt, mert az előbb-utóbb úgyis megcsalja.

Ezért választott téged a párod, és nem a másikat.

2020. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is a saját önértékelésedet kell rendbe rakni, akkor nem fog ez zavarni. Szedd össze azokat a dolgokat, amikben ő volt rossz és te vagy jobb. Oka volt annak hogy szakítottak.

Ha nem megy, kérd meg a párodat. Nem tudom mióta vagytok együtt, de ha ennyi nem megy akkor feleslegnek vagytok párkapcsolatban.

Alap kellene hogy legyen hogy megbeszélitek az ilyen dolgokat, szóval ülj le vele és mondd el, hogy mit érzel. Tőle esik úgyis a legjobban a megnyugtatás, ő tudja elmondani miben vagy százszor jobb mint a másik, és miért választott épp téged.

A külső nem feltétlenül szempont 19 évesen! Az ember már okos, rendes, intelligens párt keres ilyenkor, nem jóképűt. Szóval feleslegesen aggódsz ilyenen, pár év múlva úgyis kibukik, hogy hiába gyönyörű valaki, ha unalmas vagy épp hisztérika. Ettől függetlenül léteznek olyanok is akik rendesek, okosak és szépek is. Félreértés ne essék. De mivel ő már EX, biztosan el tudja mondani miért az. Csak azért mondom ezt, mert én is ismerek ilyen szép lányokat a sulimból, akik szépek voltak, de igazából nem nyomultak rájuk sokan mert nem volt önbizalmuk és nem mertek beszélni, viccelődni és így unalmasnak titulálták őket.

Aztán tedd rendbe magadat is. Keresd meg a probléma gyökerét. Miért érzed magad alacsonyabb rendűnek mellette? Másokkal is így érzed, vagy csak az ex mellett? Mondott esetleg valamit a párod vagy valamelyik ismerőse, ami ezt eredményezhette? Mert akkor ezt kell megbeszélni. Ha például ne adj isten összehasonlítgatnak vele, vagy emlegeti, az nagyon nem oké, ezt meg kell beszélni és jelezni kell, hogy bántó. Mindenképpen találkoznotok kell vele? Nem lehet elkerülni amennyire csak lehet?

Keresd meg magadban azt ami benned szép. Mondjuk lehet egy lány szép, de mondjuk neked nagyobb a melled mint neki, vagy neki lapos a popsija te meg szép formás vagy. Hát hangsúlyozd ki, húzd ki magad, legyél rá büszke.

Csinos-szép lányok vannak a buliban, de mind buta és nem tud mit hozzáadni a témához, légy te az okos, aki érdekes témákat tud, van véleménye és megvédi magát.

Ha a külsőd zavar, nem tart semeddig egy kis ruhatár csere, smink tanulás, tele a net ilyenekkel.

De a fő, hogy te érzed magad magabiztosnak, mert mindenki úgy ítél majd meg amilyennek mutatod magad. Ha kihúzod magad, rögtön magabiztosabbnak hisznek majd.


#6-os, javítás: az önbizalomhiányos férfiak nem mernek jó csajjal tervezni hosszútávra mert félnek hogy megcsalja és nem tudja megtartani. Normáliséknál ez nem veszély. A párom pl büszke rá hogy jó csaj a nője, és épp ezért meg is akarja tartani. Nem fél attól hogy megcsalom mert tudja hogy nincs okom ilyet tenni mert mindent megad nekem és egyébként sem vagyok szemét fajta, mivel ő jól választ, és megbízik a saját döntéseiben.

2020. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mesélt már nekem az exéről. Akkor jöttek össze amikor a párom vállalkozó volt és elég jól ment neki a szekér.De aztán tönkre ment a vállalkozás, el kellett adnia a drága autóját is, a kapcsolatuk pedig egyre rosszabb lett. A lány megcsalta többször is, egyszer a párom szeme láttára.

Mi úgy jöttünk össze hogy nincs se sok pénze, se autója. Közös barátaink voltak, mindig nagyon jókat beszélgettünk, volt hogy egész este nem is foglalkoztunk mással. Aztán csak kialakult.

Nem szokott összehasonlítani az exével. Szakítás után letiltotta, törölte a számát és nem tud róla semmit. De nem is kíváncsi rá.

A kapcsolatunk egyébként nagyon jó, csak bennem van ez a rossz érzés hogy nem vagyok elég jó és ez beárnyékolja az egészet. Nem tudok teljesen boldog lenni. Félek hogy csak azért van velem mert nem talált jobbat. Félek hogy ha úgy alakul az élete hogy megint több pénze és felfigyelnek rá akkor elhagy egy szebb lány miatt.

2020. ápr. 6. 20:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Több pénze lesz*
2020. ápr. 6. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy mondod. Nyilván a csaj csak a pénzre ment. Tőle sosem kapta meg azt az őszinte törődést, szeretetet, érdeklődést amit tőled. Ezért kellesz neki te, és nem más!

Közös barátaitok vannak, közös témák, tulajdonképpen barátok IS vagytok, igaz? Ez nem csak egy külsőn alapuló kapcsolat! Mégis miért hagyná ezt bárki elveszni??

Szedd össze a gondolataidat és tudatosítsd magadban mi az ami téged kiemel a többiektől, mi az amit csak te tudsz neki nyújtani! Fontos lenne, ha ezt vele is megbeszélnéd, jobb ha ő mondja el mit szeret benned, miért van veled, hogy érezd mennyire fontos vagy!

2020. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!