Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a velemenyetek az irigy...

Mi a velemenyetek az irigy "baratokrol"? A tobbi lent.

Figyelt kérdés

Velem nagyon sokszor megesett mar, hogyha egy kis siker ert pl: felszedtem egy jo csajt, szep golt rugtam, kulfoldre koltoztem jobb fizetesert vagy dicseretet kaptam valakitol stb..


Szoval eszre vettem, hogy az allitolagos barataim nem orulnek.


Mikor jo csajt szedtem fel - na kivancsi vagyok meddig tart majd.. de nulla orom a fejen.


Szep golt rugtam mikor bajnoksagban jatszottunk - nulla orom , inkabb irigy vagy ideges fejet vagott..


Kulfoldre koltoztem tobb penzert - meregetes,hogy kinek van tob penze.Van olyan baratom aki azota nem beszel velem.

Nehogy kideruljon, hogy lehet nekem most tobb van vagy jobb.


Holott en abszolut nem versenyzek a barataimmal, de allandoan az az erzesem, hogy ha valami nekem jobb egy kicsit akkor nem orulnek, versengenek, neha le akarnak szolni es le akarnak gyozni,hogy megmutassak, hogy ok jobbak..


Tudom nem barat az ilyen, de akkor tulajdonkeppen kb nincsenek is barataim.


Azert is furcsa mert ok sokkal jobb helyzetben vannak a csaladi hatter miatt, mint en.

A masik fura, hogy van olyan szemely akire meg nem irigyek.

Nem zavarja, ha jo csajt szed fel az illeto vagy van penze vagy sikeres valamiben.Teljesen elfogadjak.


Vajon mivel valtom ezt ki beloluk???

Mi az oka?



2020. ápr. 6. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Mi az oka? Az, hogy nem a barátaid! Csak te hiszed annak, hogy azok.
2020. ápr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez, ráadásul nekem csak egy ilyen van, bár lehet jobb is. Jelenleg muszáj vele tartanom a kapcsolatot, mert lakótársak vagyunk, de valójában egy rákfene az egész. Semmi pozitívumot nem ad hozzá az életemhez, inkább csak elvesz belőle. Elsőként írt nevetve, amikor az exem kirakott egy képet az új csávójával. 1 percig sem fogom bánni ha vele is végleg megszakad a kapcsolat és totál egyedül leszek.
2020. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Természetesen ezek nem minden nap fordulnak elő mert akkor nem lennénk barátok.

Mikor semleges időszak volt akkor nem volt semmi gond és volt mikor rendesek voltak.

Ez 3 különböző baráti társaság amiben benne vagyok voltam.


Nem mindenki egyszerre csinálja.


Mondjuk felszedtem egy jó csajt, az egyik irigy volt a másik gratulál.

Utána jobb állásom lett aki gratulált a jó csajhoz az irigy lett aki irigy volt a csajnál az gratulált.


De van olyan is aki nem nagyon akarja hallani, ha nekem bármi is jó.

Egyszer mikor mondtam neki egy élményemet azt mondta idegesen, hogy most mit dicsekszel??


Holott csak megosztottam egy nyári élményemet.

Én rengeteg dicsekvős önajnározós sztoriját hallgattam meg megjegyzés nélkül.


Miért én?


Ha másnak jó az miért nem zavarja őket?

2020. ápr. 6. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

-Nem szoktál túl sokat,, dicsekedni,,?

-Nem lehet hogy ha pl jó munkád lesz vagy jó nőd stb csak arról beszélsz és semmi másról?

-Meg szoktad kérdezni, hogy velük mi van? Hogy vannak? (ha esetleg épp rossz dolog történt velük és akkor kezdesz el a te sikereidrol beszélni az nem túl jó és valószínűleg nem jól reagálnak rá)

-Ők sikeresek?

2020. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Egyáltalán nem szoktam felvágni.

Ha bajban voltak mellettük voltam és eleve én nem versenyzek barátokkal mert nem tekintek rájuk ellenfélként.


Örülök, ha sikereik vannak, de róluk ez nem mindig mondható el fordított esetben.


Hogy sikeresek-e?

Inkább szerencsések nagyon a családi háttér miatt és emiatt sok minden az ölükbe hullott amiért másoknak keményen meg kell dolgoznia.

Szerintem ezt a versengés közben el is felejtik.


Én szinte semmit nem kaptam a családomtól, mindent magamnak kellett megoldani.


Lehet ez irritálja őket.

2020. ápr. 6. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor a helyedben én átgondolnám, hogy egyáltalán miért vannak ilyen barátaim.

Ha nem hoznak pozitív dolgokat az életedbe csak negatívan akkor még az is jobb ha nincs barátod.

Ha minden ok nélkül ilyenek, akkor hanyagolnám őket.

Valószínűleg nem is olyan jó nekik, mint mondják. Nem véletlenül viselkednek így amikor a te sikereidrol beszélsz.

2020. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy nagyon jó barátom akivel nunkatársak voltunk, majd ő kiment külföldre, én örültem neki, de miután a beszélgetésünk csak arról szólt, mekkora szar magyarország, kint mennyivel jobb, nekem milyen szar lehet h még mindig itt vagyok már nem kerestem a társaságát. Ő fellengzős nagyon.
2020. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én nem ilyen vagyok.

Mindenki ott él ahol neki jó.


Inkàbb rajtuk érzem, hogy hülyének tartanak amiért nem költöztem még vissza.

2020. ápr. 7. 07:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy hülyének néznek csak sok magyarban aki itthon van az van, hogy akik kimentek külföldre dolgozni azok elhagyták a hazájukat, mintsem valamit tettek volna ha már annyira nem volt jó nekik itthon. Plusz sokan azért haragszanak az olyanokra akik elhagyták az országukat, mert haza jönnek játsszák a gazdagot közben meg valamilyen csicska munkát végeznek kint. Erről mémek is születtek.

Lehet erről is szó.

2020. ápr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet ebbe a kalapba akarnak betenni, de nem ilyen vagyok.
2020. ápr. 7. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!