Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy elit család? Ti...

Milyen egy elit család? Ti ilyen családban éltek? Ismertek ilyet? Mesélhetnétek nekem róla, mert nagyon érdekelne!

Figyelt kérdés

Az elit nálam az alábbiakat jelenti:


- Művelt, intelligens

- Jó anyagi helyzet (nem alapkövetelmény)

- Jó külső megjelenés (nem genetika, hanem mondjuk a sport által szerzett jó alkat)

- Eredmények az életben

- Céltudatosság

- Rendezett környezet

- Eléri az ember amit akar időt és energiát nem kímélve



Ha nem is családot, de akár egy embert tudtok aki ilyen? Esetleg ti magatok ilyenek vagytok, vagy ismertek ilyet?


Direkt nem értelmisegit írtam, mert sokan csak a diplomásokat tartják annak, de anélkül is lehet valaki baromi okos, művelt, azt tapasztaltam - meg az ellenkezőjét is.



2020. ápr. 6. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben ez a norma, nem mondanám elitnek. Egyedül az anyagi helyzet más-más, de ezek a dolgok teljesen alapnak számítanak az ismerőseim között.
2020. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen környezetben élek. Ezenkívül mi a kérdés?
2020. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hogy milyen? Mit csináltok, mit tanultok, sportoltok, mi érdekel, miről beszélgettek?


Csak az életetek érdekel mert motiválna a középszerű (nem proli) életből való kitörésben.

2020. ápr. 6. 10:20
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Ja, vannak ilyenek, de valami mindig előjön. Drogos lett a fiuk, a feleség lelépett egy időre az egyik női alkalmazottukkal (igen!), a férj eltűnt külföldre dolgozni (sitt), a lányuk Mexikóban él (luxusprosti) stb. Ez nem egy család, 4. Szóval nem hiszek én az elit család dologban, ne legyen igazam.
2020. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Irigylem hogy ez az alap norma. Az én környezetem helyenként eléggé rottyon van emberileg, értelmileg, sok részről. Változtatni fogok a járvány után, de addig szeretnék ráhangolódni.
2020. ápr. 6. 10:21
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze, kivétel mindenhol van, de azért érdekelnek az emberi példák.


Köszi a válaszokat, mentek a zöldek!

2020. ápr. 6. 10:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kényelmetlen nekem az ilyen kérdésekre válaszolni, mert akárhogy fogalmazok, valaki úgyis azt szűri le belőle, hogy beképzelt vagyok. Ne vegyétek annak, beszélgetünk csak...


Viszonylag magas szintig eljutottam a felsőoktatásban, jól élek, szerintem jobban nézek ki az átlagnál (14 éve sportolok, igényes vagyok), eddig majdnem minden összejött, amit akartam az élettől, van saját otthonom és anyagilag (is) biztonságban érzem magam, lassan házas is vagyok, csomó országot megjártam, elégedett vagyok az életemmel mindent összevetve (persze mindig van hova fejlődni).


De a családom nem a tipikus elit. Gyerekkoromban volt olyan, hogy nem volt mit enni, csak tészta meg rizs volt itthon szinte, a szüleim nem jártak egyetemre, nem volt semmink a lakásunkon kívül. Anyukám megtanított varrni, így lettek szebb ruháim, megtanultam mindent, ami kreativitást igényel (mindkét szülőm művész a maga módján, tőlük örököltem a fantáziám és a kézügyességem — azon dolok egyikét, amit több ember is elismert már azóta, tehát nem csak képzelgek), szóval ha kifejezetten nem is voltunk a felső tízezer, sikerült életrevalónak és talpraesettnek nevelniük.

2020. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam a válaszod a kérdés alatt: pszichológiát tanultam, majd idegtudományi kutatóként végeztem mesteren, jelenleg fejlesztőként dolgozom egy multinál. Sport terén úszással kezdtem, amit 8 év után klórallergia miatt otthagytam, majd jött a hosszútávfutás és később a crosstraining. Szabadidőmben a rajzolás és a varrás volt az első, később megtanultam horgolni, kötni, aztán rákaptam az olvasásra, írással pedig magam is próbálkoztam. A beszélgetések mindig a másik féltől függenek. Lehet velem hülyéskedni és elborult dolgokról is beszélgetni, filozofálni, de olvasok híreket és van egy véleményem arról is, ami jelenleg körülöttünk zajlik. Nyilván a saját szakterületemen vagyok inkább otthon meg azokban a dolgokban, amikhez volt közöm személyesen, de gyorsan és szívesen tanulok és sok más dolog is érdekel.


A környezetem eléggé vegyesfelvágott, van, aki doktorira hajt és van olyan is, aki le sem érettségizett. Mindketten a barátaim.


Nem hiszem, hogy motiváló az élettörténetem, de ha segít, akkor már megérte. Miben van szükséged motivációra?

2020. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Pontosan ilyen válaszokat akartam, nagyon sokat segítettek és abszolút nem fellengzősek! Csak így tovább, köszönöm szépen!


A munkához, sporthoz, tanuláshoz, haladáshoz kell. Nem vagyok egyetemista, csupán széles körű, szerteágazó ismeretanyagot akarok elsajátítani, mert szerintem értékesebbé tehet, és amúgy is boldoggá tesz új dolgok megismerése.


Épp ilyen válaszokat szerettem volna, nagyon köszönöm hogy szántatok időt rám! Ha úgy van, még egy pár elbeszélést bárkitől elfogadok. Eddig utáltam a tőlem sikeresebbeket, pár hónapja próbálom megérteni őket, hogy követhessem az életpályájukat. Jobb így, mert utálkozás bélkül már látok is nem csak nézek.

2020. ápr. 6. 11:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A te véleményed szerint elit családom van. Ezt a szót kicsit túlzónak érzem, de azt kétségtelen, hogy szerencsésebb helyzetünk van, mint az átlagnak.

Nem tudom, hogy mi érdekel pontosan, és mi az, amit érdemtelennek gondolsz.


Budapest kertvárosában élünk egy emeletes házban, tágas kerttel. Van egy medencénk, egy veteményesünk, egy bebútorzott teraszunk és két garázsunk. Egy családi autónk van, mindkét szülőmnek van jogosítványa, én januárban szereztem meg 19 évesen.


Egy évben általában négyszer-háromszor megyünk külföldre. Ebből egy családi nyaralás leginkább Horvátországba, míg a többi tanulmányi út, vagy tanulmányi úton nyert (pl Erasmus+).


Két testvérem van, mi hárman teljesen más egyéniségek vagyunk. Más terveink vannak, más témák érdekelnek, más hobbijaink vannak. Ezt csak azért írtam le, mert bárkit érdekelhet bármi, nincs élethelyzethez kötve.


A bátyám Amerikában jár egyetemre, én mindenképp szeretnék továbbtanulni, elsősorban az Egyesült Királyságban. A húgom állatsebész szeretne lenni. Nekem és a bátyámnak van angol felsőfokú nyelvvizsgája, én májusra terveztem az olasz középfokot (a kialakult helyzet miatt ez biztosan tolódni fog), ő nemrég szerezte meg a holland közepet.


Édesapám mérnökként dolgozik egy világcégnél, míg édesanyám a múzeumi restaurátor. Amikor kisebbek voltunk sose kellett lemondaniuk semmit a munkájuk miatt, legfeljebb egy-két szülőit, amire helyettük a nagyszüleink mentek el, akik 10 perc autózásra laknak tőlünk.


A családi programjaink nagyrésze túrázás a Mátrában vagy a Kárpátokban, de gyakran megyünk moziba, színházba, bowlingozni. Édesapám és a bátyám (már amikor itthon van) mindig találnak valamilyen meccset magukra.


Édesanyám itthon edz, édesapámmal a haverjaival jár el focizni. A húgom röplabdázik, én úszok és vívok. Egyiket se versenyszerűen, pusztán élvezetből.


Ha esetleg érdekel még valami, nyugodtan kérdezz privátban.

2020. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!