Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy mik a gondjaim, ha régimódi és nem értené meg őket?

Figyelt kérdés

Világ életemben úgy nevelt,hogy az iskolában én legyek az éltanuló,ne legyen rám panasz.

Eddig ez rendben is volt,viszont nemrégen megismertem egy másfajta 'világot' úgymond és rájöttem,hogy nem kell agyonhajtanom magam a suliba,hogy lehessek valaki és elérjem a céljaimat.Elkezdtem ellenkezni anyával és ezt úgy próbálta megállítani,hogy megvonta a zsebpénzemet és közölte,hogy úgy oldom meg a pénzt,ahogy akarom,mert addig nem kapok tőle egy forintot se,még újra jók nem lesznek a jegyeim és tisztelettel nem beszélek vele...Én azt tettem,amit mondott,szereztem magamnak máshonnan pénzt és azóta nem beszélek vele.

Ha elmondanám,hogy az a bajom,hogy cikinek érzem,hogy egy 2 szobás lakásban élünk és eddig nem voltak márkás ruháim/kiegészítőim,mert nem adott rá pénzt,akkor kiakadna.Nagyon régimódi és sosem jár el itthonról...

Ha elmondanám,hogy milyenek az új ismerőseim,akkor próbálna tiltani tőlük.

Nem érti meg az életemet,hogy én nem olyan vagyok,mint ő és nem arra vágyom,hogy dolgozzak reggeltől estig,hanem élni akarom az életemet.



2013. jan. 25. 20:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

"Ha elmondanám,hogy az a bajom,hogy cikinek érzem,hogy egy 2 szobás lakásban élünk és eddig nem voltak márkás ruháim/kiegészítőim,mert nem adott rá pénzt,akkor kiakadna.Nagyon régimódi és sosem jár el itthonról... "

Ez miért ciki? Nem gondolod, hogy nem véletlen?


Nem arra vágysz, hogy egész nap dolgozz. Hanem mire? Miből lesz pénzed az életed élésére? Hány éves vagy, 10? A fölött már elég ciki ez a gondolkodásmód.

2013. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

nőlj fel... az élet nem kivánságműsor. itt nem akarás kérdése, hogy akarsz e dolgozni reggeltől estig, hanem majd ha te látod el magad és nem csak egy csitri leszel rájössz, hogy a megélhetésed múlik rajta

most lázadozol, meg nem akarsz normálisan viselkedni, de anyukád aki dolgozik, hogy eltartson egy két szobás házba valószinű sirvafakadna ha közölnéd vele, hogy cikinek tartod, hogy nem keres úgy havi 250et minimum, hogy a gyerekének a sok márkás szart meg tudja venni

szóval inkább el se mond neki, ha nem akarsz neki fájdalmat okozni

sajnálom a mai szülőket, ezért szokott elmenni a kedvem a gyerekvállalástól

23L

2013. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Te egy nyafogós, hisztis tinip vagy, kérdező.
2013. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak teljesen igaza van.

Azért akarja, hogy tanulj, mert ha nincs végzettséged, akkor reggeltől estig és látástól mikulásig dolgozhatnál éhbérért és egy 2 szobás lakásban élhetnél életed végéig márkás ruhák nélkül.

Ezért erőlteti anyukád a tanulást, hogy ki tudj ebből törni és többre vidd!

Gondolom nem vagytok kő gazdagok, valószínűleg azért nem jár el anyukád sehová és azért laktok egy kis lakásba és nincsenek márkás holmijaid.

Ezért kár lázadnod!

Mivel még gyerek vagy, így nem érted ezeket a dolgokat.

Ha nem tanulsz, nem lesz végzettséged, nem lesz munkahelyed vagy nem lesz jó munkahelyed?

A könnyen szerzett pénzből meg még nagy gondjaid lehetnek!

2013. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy? mik a terveid a jövőre nézve? ha nem akarsz nullahuszonnégyben gyárban vagy mekiben robotolni, akkor pont hogy fel kéne érd ésszel, hogy ehhez tanulni kell. nem mondom, én is bulizok, élem az életem, de közben tanulok.
2013. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az új "barátaid" nem éppen munkával keresik meg a betevőjüket.

Mivel jól élnek, csak tippelhetek, milyen ipart űznek, vagy mivel foglalkoznak. Dolgos szerény anyukád meg tiltana tőlük. Jó utat választottál? A könnyű élet varázsa sok fiatal eszét elveszi. Egy idő után nem is olyan könnyű ám az az út.

2013. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.Lehet,hogy egyeseknek nem kívánságműsor az élet,de szerintem ha lenne esélyük arra,hogy az legyen,ők is megragadnák azt az esélyt,bármi áron.

Érettségi után egyetemre akartam menni,de már nem vagyok ebben annyira biztos.Utazni akarok,világot látni és jól érezni magam.

2013. jan. 25. 20:29
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Újra megkérdezem, kis ostoba: MIBŐL? Miből fogod fedezni az utazást, világlátást?
2013. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként épeszű ember nem ragadja meg bármi áron azt, hogy kívánságműsor legyen az élete... El akarsz menni k_rvának? Vagy drogot árulsz?
2013. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
És az utazásaidat ki fogja finanszíozni?
2013. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!