Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért utálják a...

A magyarok miért utálják a franciákat? Van még olyan nép, aki ennyire utálja őket?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 6. 13:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Én nem utálom őket.
2020. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%
Én nem utálom őket, sőt, kifejezetten vonz a francia kultúra és Franciaország. Ha minden jól megy, szeptember már ott kezdem az egyetemet.
2020. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Aki ismeri a történelmet, nehezen tudja megbocsájtani a francia politikusoknak Trianont.


Általánosan nem utálom a franciákat. Találkoztam segítőkész emberekkel is. De többnyire hasonló eseteim voltak:


Mielőtt Románia EU-tag lett volna a párizsi reptéren becsekkolásnál az EU-s állampoknak külön ablak volt. Előttem egy csoport román volt. Simán átjutottak az EU-s soron. Amikor odaértem, a nő át akart küldeni a másik sorba. 10 perc vitával sikerült meggyőznöm, hogy jogom van használni ezt a sort -közben dühösen vitatkozott a másik ablak alkalmazottjával (én angolul beszélek). Az útlevelemet úgy vette át, mintha fertőző lenne.


Vagy: nemzetközi szállítmányozási cégnél fél óra alatt találtak egy angolul valamelyest beszélő tárgyaló partnert. (Korábban a rendelést egy kétnyelvű formanyomtatványon intéztem, ahol az angol fordítás szintén hagyott "kívánni valót".)

2020. ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
87%
Van aki trianon miatt, de nem ez az elterjedt. Amúgy az emberek többsége nem is találkozott franciával. Van egy a sztereotípia, hogy elég sznob népség, meg hogy nem hajlandóak más nyelven társalogni, kb mint hogy az összes orosz egy vodkavedelő alkoholista.
2020. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!