Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyes magyarok miért utálják...

Egyes magyarok miért utálják ennyire a franciákat?

Figyelt kérdés

Én Jobbikos vagyok , elismerem hogy van a szavazórétegnek egy szűk kisebbsége, akik elvetemültek, és néha szörnyű a viselkedésük.

A franciákkal való ellenszenv szerintem nem helyénvaló.

Tudom , Trianon ,de a mai franciák semmiről nem tehetnek.


Ha a II. VH-t meg is nyerjük , akkor sem kaptunk volna vissza mindent ,hanem etnikai határvonalat kaptunk volna.Hiszen , körbe voltunk véve szövetségesekkel.

A teljes Nagy-Magyarország visszaállítása lehetetlen ,maximum förderalista módszerrel , de ahhoz nincsenek meg a kapcsolataink.


Én ismerek jó néhány franciát , ők is a saját nemzeti radikális pártjukat támogatják , ami nagyon hasonló a Jobbikhoz , viszont ők tapasztaltabbak ,eleve hisz 40 éve létezik az a párt.

Viszont most náluk is olyan erős lett , mint nálunk a Jobbik.

Ők sem tudják kezelni a színes kisebbséget ,nekik is elegük van.


Úgy gondolom hogy most , ebben a helyzetben , Európában nincs helye széthúzásnak és klikkeskedésnek , félre kell tenni a múlt sérelmeit és összefogni hogy egyáltalán legyen jövőnk ,legyen jövője a nemzeteinknek.


Mert , ha így folytatjuk akkor mindenre sötétség borul.



2013. márc. 28. 22:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%
jobbikos vagyok, de nincs bajom a franciákkal
2013. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
48%

én nem vagyok jobbikos, de a franciák egy terrorista nép, mindig is csak loptak, csaltak, hazudtak, terrorizáltak ezért sikerült felépíteni a középkori majd a gyarmat francia birodalmakat!

gyilkoltak, loptak, csaltak, hazudtak a világ minden táján, majd Magyarországot is megcsonkították és nyomorba döntötték!

2013. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
44%
93 éve azt ígértél felülvizsgálják a békeszerződést. + amúgy is elég patkány nép, folyamatosan maguknak kiáltják ki a dicsőséget amikor nem sok mindent tettek le az asztalra. Ráadásul a nyelvük is valami undorító, a kocsijaik szarok, az ételeik rémesek. Az két dolog van ami miatt elismerést érdemelnek: a '96-'98-as focicsapatuk és az autóversenyzőik (Loeb, Peterhansel), de ezzel kb vége is.
2013. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
74%

Történelmi okok, a magyarok nagy részének valóban nincs semmi közvetlen kapcsolata a franciákkal.

És Magyarország mindig is inkább Németországhoz kötődött (már csak a földrajzi közelség miatt is) és a hivatalos nagy európai egység, francia-német barátság ellenére valójában még most is létezik egy francia-német ellentét.

2013. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Igen , nagy történelmű nemzet,csináltak ezt-azt , de a mai franciákra nem kell haragudni azért amit az őseik tettek.
2013. márc. 28. 22:44
 6/39 A kérdező kommentje:

Bizony , a magyarok mindig a németekkel barátkoznak ,nem is tudom hány évszázada.

Viszont volt francia királyunk is az Anjou házból.

2013. márc. 28. 22:46
 7/39 bumbi02 ***** válasza:
61%

...az ételeik sz-rok.. Na aki ezt írta, annak külön szeretnék gratulálni... Gondolom már sok francia ételt kóstolt. De amit valószínübbnek tartok, hogy leragadt a "csigazabáló" kifejezésen.


Valakit mindig kell utálni. Nem tudsz mutatni olyan országot, népcsoportot, akit ne utálnának valakik, valamiért. Mi magyarok egész sko mindenkit utálunk. Franciák,oroszok,amerikaiak, szlovákok,románok, ukránok, szerbek, zsidók, cigányok, olaszok, kínaiak, arabok, törökök.. kb mindenkit:)

2013. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

7. Ez Európában általános , sajnos.

Mindenki utálja a szomszédját , de nem kellene.

2013. márc. 28. 23:10
 9/39 anonim ***** válasza:
93%
Én nem ismerek senkit, aki utálná a franciákat. Viszont én francia tagozatra jártam gimibe, és a tanárnőm is mondta, meg mások is, hogy ha kimegyek, ne nagyon reklámozzam, hogy magyar vagyok, mert sok francia még mindig utálja a magyarokat. A francia nagyon büszke nép, és nem egykönnyen bocsátják meg a német megszállást. Márpedig a magyarok a németek szövetségesei voltak - szerintem az átlag francia sokkal többet nem is tud Magyarországról.
2013. márc. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a legnagyobb bajom a franciákkal az,hogy úgy csinálnak mintha ők szarták volna a spanyol viaszt közben meg háborúkat is csak egy ember alatt nyertek (aki nem is volt francia).Elvannak telve a konyhától közben meg több nemzet konyhája is ugyan olyan változatos ha nem változatosabb mint az övék.A csapból is Párizs folyik,hogy óaa micsoda város ,nem tagadom biztos szép,de európában egy tucat város vetekedhet vele.
2013. márc. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!