Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szinesztézia?

Ez szinesztézia?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már csomó kérdés van ilyen téren, de szeretném feltenni a kérdést az én személyes példámmal is. Tehát én a hónapokat, betűket, szavakat és számokat látom színeknek, illetve ha érzek egy illatot, közben érzem az illat ízét is, és fordítva, ezt nem tudom jobban leírni.

Például az E betű piros, a D zöld, a G sötétbarna színű. Az április világoszöld, a július sötétkék kicsit lilás árnyalatban, az október gesztenyebarna. A péntek sötétkék, a csütörtök mustársárga, a szombat pedig citromsárga. Ugyanígy a 2 királykék, a 4 piros, az 5 zöld, stb.

Az illatos az meg amit feljebb leírtam.

Még annyit fontos tudni, hogy 99%-ban ránézek egy betűre/számra/szóra és egyből látom a színét gondolkodás nélkül, de van amikor leblokkol az agyam 1-2 másodpercre.

Ez így is szinesztézia vagy az az 1% se fér bele?

Illetve ha vannak velem hasonló cipőben járók, kíváncsi lennék, ti hogy vagytok ezzel :)



2020. ápr. 8. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez LSD.
2020. ápr. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen jatek. Szerintem tuti belekavarodnal.

Arra kell kattintani amit irnak es nem arra amit latsz.


A szinek nevei vannak sorolva

Zöld piros kék es szines betükkel irva

Pl lilàval le van irva hogy kék

Vagy zöld szinnel, hogy sàrga


Es azzal kell szorakozni, hogy ha azt irjàk kattints a lilàra, csak a lila szinü szavakra kell kattintani, de mivel automatikusan olvassan az ember a szöveget, hogy "kék", egy idö mulva màr at kell gondolnia kattintas elött hogy jora kattint e :D


Szoval tuti nem szinesztézia szerintem mert össze vissza lehetne kavarni tèged is


Sajnos nem tudom linkelni mert azt sem tudom hogyan keressek ra vagy miben lehetett szorakozni ezzel. Talàn vmi optikai kviz vagy teszt volt

2020. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen ez az. Nekem is van. Én úgy vagyok vele, hogy a hónapokat olyan színűnek látom, mint amilyen színű a kezdőbetűje. Pl az április piros, március sárga. A napok meg random színűek. Én zenénél is látom a színeket meg szagoknál.
2020. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Illatok izék én is érzem.
2020. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, az.

Én is a hónapok, napok, napszakok, számok színét látom. Meg én is sokszor kapcsolok illathoz ízt. Meg a neveknek van még színe. Amikor a betűknek, számoknak személyisége van, az lehet izgalmas nagyon.

2020. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, az :) nekem is az van :D Én a betűket, számokat, szavakat, ízeket, szagokat, a napokat, heteket, hónapokat és éveket látom színesnek, valamint az emberek neveit, személyiségeit és sokszor még a kinézetükhöz is színt társítok. Az évet körkörösen látom magam előtt, míg a hetet órarendszerűen, látom benne minden napra a programjaimat és hogy mekkortól vagyok szabad (így szinte nem felejtek el semmit :D), valamint minden órának és napszaknak külön színe van, de még a szabadidőmet is sötétnarancssárgán látom :) illetve külön színe van annak, ha arra gondolok, hogy "valaki 17 éves" (ezt citromsárgán látom), de ha csak magára a 17-es számra gondolok, az fekete. Ugyanígy a személyiségeknél, ha az én személyiségemre gondolok, az halványkék, de ha a nevemet mondom ki, az már narancssárga, és ha a tanár felszólít órán, akkor viszont élénk kékként látom magam. Ez regényírásnál tud nagyon hasznos lenni, mert ott is minden karakteremnek megvan a saját színe, és ha egy olyan nevet találok hozzá, aminek szintén ugyan olyan színe van, akkor tudom, hogy a megfelelőt adtam neki :)
2020. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ízek és szagok kapcsolatát én más lapra helyezném, biológiailag vagyunk úgy bekötve, hogy a két inger egyszerre, együtt jusson el az agyunkig, ezért érzi az ételek ízét kevésbé intenzíven az, akinek éppen be van dugulva az orra a náthától. A legtöbb dolognak "olyan az íze, amilyen a szaga".

A hónapokkal, a hét napjaival, a betűkkel, a számokkal én is úgy vagyok, mint te, csak nem ugyanazokat a színeket társítom hozzájuk. A kereszt- és vezetéknevek is hasonlóak nálam, meg az emberek személyisége, ahogyan az utolsó válaszoló is írta. (Mondjuk nem tartozik színasszociációm mindenkihez, akit ismerek.)

2020. ápr. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Ami íz-illat kapcsolatról én írtam, az nem az amit te írsz. Pl. Megérzem mondjuk a leves illatát és beugrik, a nádnak tisztára ilyen íze van. Pedig még soha nem ettem nádat. Na jó, ez csak egy hasonlat volt, pont ez még nem fordult elő. :)
2020. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,szinesztézia.A 4 nekem is piros! a csütörtök majdnem ugyanaz,csak nekem világosabb sárga:)
2020. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!