Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegesít a szinesztiám mit...

Idegesít a szinesztiám mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyfolytában színeket látok és már ideges vagyok az összestől.

Hányingerem van a pulzusszámom magam ennyire bepánikoltam tőle. Gyakran tetszett az hogy mindenhez színeket társítok de már nagyon idegesít nagyon ki vagyok már tőle. Úgy tudom hogy kiírthatatlan és nem is szeretnék tőle végleg megszabadulni csak mostanában minden szín amit látok idegesít.

Ez ellen lehet valamit tenni?



2018. nov. 11. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Öltözz fel szìnesen.
2018. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Le kell állni az anyaggal.
2018. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Ez kamu kérdés.

Egy szinesztéziásnak a társított színek teljesen természetesek, nem plusz, ami idegesíthet. Annyira hozzá tartozik a normálishoz, a mindennapokhoz, a természeteshez, mint a lélegzés.

Egy szinesztéziás

2018. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Arra amit írtál ez nekem a válaszom:


"Sokszor a szinesztéziások nem veszik észre maguktól, hogy nem úgy észlelik a világot, mint a többi ember.[12] Legtöbbjük semlegesnek vagy kellemesnek érzi, de néha úgy érzik, hogy túl sok inger éri őket adottságuk miatt.[13]"


Szinesztézia - Wikipédia


Itt van a link is:


[link]

2018. nov. 12. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
nyomass egy spanglit mellé egy Bob Marley számot és mindjárt jobban fogod érezni magad tesó!
2018. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Sztem is kamu.


Nekem is színesztéziám van, de egyáltalán nem gátol a hétköznapi életben. Mondjuk csak idegen szavaknál, kifejezéseknél meg bizonyos számoknál van ez nekem.


mi az, h mostanában? ez veleszületett jelenség.


egyébként meg ha nem lenne kamu, akkor se lenne értelme itt ilyet kérdezni.


szerinted a gyk rendkívül olvasott hozzászólói közül hányan tudják, mi az a szinesztézia?

2018. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul a kérdező totál nincs képben, mert keveri a szinesztéziát a szinesztiával
2018. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szinesztéziások nincs kedve valakinek beszélgetni velem?
2018. nov. 14. 16:12
 9/10 A kérdező kommentje:

#6 Tényleg nem kamu és ez nekem teljesen természetes,azonban engem az zavar,hogy a színek váltakozásával együtt a hangulatom is változik és ez elég zavaró.

Ez ellen lehet valamit tenni?


És én azt tudom,hogy sokan azt sem tudják ezen az oldalon hogy mi az meg hogy nem profik, de egyszerűen nem találok megoldást. A neten is alig találok valamit róla. Az egyetlen reményem az hogy tapasztalatot cserélhetek egy velem hasonló szinesztéziás emberrel.

Ezért próbálkoztam itt hátha összejön valami.

2018. nov. 15. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán akarok erről hosszabban beszélni (ja, #6 vagyok), mert engem különösebben nem érdekel a téma.


Anno az angol-biológia magántanárom mondta, h ha színesben látom az angol kifejezéseket, akkor színesztéziám van.

Akkor elmerültem kicsit a témában, rájöttem, h emiatt vagyok képtelen hosszabb szöveget megtanulni, ill. cserélem fel az irányokat, égtájakat, aztán ennyi.


Azóta ezzel nem foglalkoztam. Tudtommal megszüntetni nem lehet, lehet, h nem is akarnám, mert a memóriám bár máshogy működik, mint az átlagnak, összességében jobb, mint a legtöbb embernek.


olyan tünetekről amiket felsoroltál, meg még az életben nem hallottam.

2018. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!