Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt még valaki rajtam...

Van itt még valaki rajtam kívül aki szinesztéziás?

Figyelt kérdés

Szinesztéziás vagyok és erre csak nemrég jöttem rá. Eddig természetesnek éltem meg ezt de egy ideje már tudom,hogy ez nem mindenkinél van.

Jó lenne ha tudnák valakivel/valakikkel beszélni a témáról,mert a környezetemben sajnos nem nagyon értenek meg.



2018. nov. 15. 12:36
 1/3 Metionin ***** válasza:
Aha, én. Nekem is természetes volt amíg az iskolában fel nem világosítottak hogy nem mindenki látja a hangokat.
2018. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én néha azt gondolom, hogy a kisfiam az, de nem igazán tudom, hogy kérdezzek rá.


Nekem afantáziám van, így nem hogy pl színt vagy szagot kötök 1-1 szóhoz, de még formája sincs a dolognak.

2018. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az vagyok, de csak enyhébb formában, úgy értem, nem kell a meg nem értettséggel küzdenem, mivel nem nagyon befolyásolja a hétköznapjaimat, inkább csak érdekesség.

Egyszer meséltem az anyukámnak, hogy hogy a számoknak színük van, azt mondta rá, biztos valami kisiskolás könyvből maradt meg. A téma le is lett zárva. Később olvastam a szinesztéziáról.

Nálam inkább csak színek vannak, az egyjegyű számoknak, a hét napjainak meg egy-két betűnek. Illetve a hét napjait egy körben látom mindig leírva, az évszázadokat meg egy hosszú számegyenesen, minden századkezdő évet újabb sorban. Kivéve a XXI. századot, 2001 ugyanabban a sorban folytatódik, ahol a XX. század évei vannak

2018. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!