Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észleltetek hasonlót, vagy én...

Észleltetek hasonlót, vagy én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Kornyezetemben tobb olyan jomodu hazaspar van, akik nem az iskolai vegzettseguknek koszonhetik, hogy jol elnek. Eleg sok esetben a holgy (szerintem) azzal kompenzal, hogs betegesen takarit, a normalisnal tobbet (2 naponta szonyegmosas, non stop mosogep megy, pedig ketten elnek, stb...)

En ertelmisegi vagyok, eend es tisztasag van korulottem, mielott felreertenetek.

Nem bantani szeretnek ezzel barkit, csak erdekel, vajon mas is tapasztal-e hasonlot.


2020. ápr. 9. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem a kérdést. A férj mit csinál közben?
2020. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg értelmiségi lennél, tudhatnád, hogy a beidegződött rendszeres takarítás teljesen független az egyén végzettségétől és anyagi helyzetétől.
2020. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre hasonlót. Semmi összefüggést nem látok a végzettség és a takarítás között. Persze ismerek olyat, aki kicsit mániás, meg olyat is, aki igénytelen, mindenféle végzettséggel és anyagi háttérrel.
2020. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A ferj pl. vallalkozo vagy sofor.

Igen, tudom, hogy mi okozhatja, es vegzettsegtol fuggetlen. Jomagam is kisse eltulzom.

Azert kerdeztem, hogy mas tapasztalt-e ilyet, mert ezt nem lattam a lehetseges okok kozott.

2020. ápr. 9. 11:29
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem két diplomám van, munkám is jó, anyagi körülményeim rendezettek. Mások szerint a normálisnál többet takarítok. Bár ezt nem negatív tulajdonságnak gondolják. Eddig mindenkinek tetszett, hogy nálam milyen patyolat rend és tisztaság van. Nem kompenzálok semmit, egyszerűen a szép, tiszta környezetben érzem jól magam. És nem szoktak ezért megszólni, azok sem, akik kifejezetten kupisak.
2020. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

"En ertelmisegi vagyok". Jó. És az értelmiségi billentyűzeteden nincs ékezet?


Szóval azt akarod mondani, hogy egyiknek sincs sok esze, a férfi dolgozik, a nő meg kompemzálásképpen egész nap takarít?


Nem, nem találkoztam ilyennel.

2020. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ok, koszi a valaszokat. Akkor csak tulgondolom. Ez volt a kerdes, meggyoztetek.

Telefonrol irok, azert nem hasznalok ekezetet.

Azt, h diplomas vagyok nem dicsekvesbol irtam, hanem azert, hogy bemutassam a sajat helyzetem. Nem is gondolom, hogy ezzel kellene kerkedni.

2020. ápr. 9. 11:47
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Csak azt nem értem, hogy "értelmiségi" barátunk hogy ér rá egész nap 0-24-ben a "jómódú" ismerőseinél lógni, mert másképp honnan tudhatná, mit csinál éppen az asszony.
2020. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pl. a szomszedaimat latom, ahogy tergetnek es hallom a mosogepet...
2020. ápr. 9. 14:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként valahol egyetértek. Persze nem lehet általánosan ráhúzni ezt, de én a környezetemben ezt a főzésen vettem észre. Én mérnök vagyok, sokat dolgozom, nincs igazán időm és nagyon kedvem sem mindennap főzni, mégsem éhezünk.

A társaságunkban abszolút megfigyelhető, hogy azok a nők "háziasabbak", akik 6 órában dolgoznak, vagy kisgyerekkel vannak otthon, vagy adminisztratív munkakörben dolgoznak. Én is leszoktam sarkítani, hogy a háziasságával kompenzálja azt a hiányt, amit a családi kasszába ő nem tud belerakni, de ez így önmagában bizonyára nem igaz.

A rend tartásban és takarításban ezt annyira nem érzékelem, erre mindenkinek van igénye a környezetemben, ahogy a tiszta ruhákra is. Fáradtság ide vagy oda, a mi lakásunk is patyolat. Mondjuk az is tény, hogy megosztjuk a takarítási feladatokat, míg mondjuk a fenti párok esetében, inkább a nőre hárul ez is.

Szóval szerintem érdekes felvetés, én is gondolkodtam már ezen és a férjem is egyetért a tézisemben, de ettől függetlenül nem gondolnám, hogy ez egyértelmű, azt meg főleg nem, hogy ez feltétlenül tudatos.

2020. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!