Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tűnjek nyitottabbnak,...

Hogyan tűnjek nyitottabbnak, magabiztosabbnak?

Figyelt kérdés

Én barátkozósnak, közvetlennek, nyitottnak tartom magam. Annyi az egész, hogy vannak emberek, társaságok, akikkel nem vagyunk egy hullámhosszon egyből, vagy később se, velük kicsit nehezebben megy, de mindig próbálkozom, kérdezek, beszélek, reagálok. És talán emiatt gondolja minden ember, aki nem ismer, azt, hogy visszahúzódó, introvertált, zárkózott, csendes vagyok.


A külsőm is lehet hogy ezt sugallja, mivel nem öltözködöm ribisen és szinte alig sminkelek. De nem értem, hogy ettől még miért lennék introvertált. Én ritkán érzem jól magam egyedül, inkább csak akkor, ha van valami bajom és olyankor nem akarok beszélgetni senkivel. Ezen kívül folyton keresem a társaságot, én egy bulitól előbb töltődök fel, mint egy könyvolvasástól.


Engem igenis érdekel mások véleménye, 24 éve ilyen vagyok, nem tudok leszokni róla. Vagy ha nektek van tippetek, hogyan szokjak le, azt megköszönném. :) Egy csoportos foglalkozáson (még egyetemen) volt egy feladat, hogy jellemezzünk mindenkit egy szóval. Ez már 8 óra együtt töltött idő után volt, én végig beszéltem, hozzászóltam a dolgokhoz, viccelődtem. Erre 10 emberből 9 olyan jelzőket használt rám, hogy visszahúzódó, visszafogott, csendes... Nagyon bántott. Volt egy randim, ahol a srác unalmas volt, nem érdekelt, így szinte csak ő kérdezett, ő dobott be témát kb 5 perc után. Pár nappal később írt, hogy milyen jó, hogy egy klasszikus jókislányt ismert meg és neki csak ezek jönnek be. Igazán sértő volt. Voltam még diákként egy munkahelyen, ott volt egy másik diáklány is. Kérdezte, hogy mit csinálok szabadidőmben. Felsoroltam pár dolgot és azt is, hogy iszok és bulizok a barátaimmal. Csodálkozott, mondta, hogy ő ki nem nézte belőlem, hogy valaha is ilyesmire vetemednék. Bunkó. Van egy tetoválásom, nem látható helyen, amikor megtudják, azt mondják, "ki nem néztem volna belőled"... Mintha egy tetkót nem varrathatna fel a legszocfóbabb ember is akár. :D Sokszor kérdezik, hogy hogy lehetek ilyen nyugodt természetű, mi az, amivel fel lehet idegesíteni, mert szerintük semmivel (10 perc beszélgetés után így "megismernek"). Pedig ha tudnátok, hogy pillanatokon belül fel tud ba.. sz ni bármi... :D Aki hisz a horoszkópokban és megtudja, hogy oroszlán vagyok, elképed, hogy az nem lehet, mert azok bátrabbak. Közben én teljesen bátor vagyok, bárkinek megmondom a véleményemet. Sokan pl ha új munkahelyen vannak, nem mernek kérdezni, hogy ezt hogy kell, nekem gond nélkül megy ez.


Mégis hogy néz ki az, aki nyitott? Akár külső, akár viselkedés. Én tényleg könnyen kijövök és barátkozok olyan emberekkel, akik szintén akarnak velem, de ha egyszerűen nem vevőek rám, akkor ahelyett, hogy magukban keresnék a hibát inkább engem okolnak, mert hogy én egy befelé forduló jókislány vagyok...


2020. ápr. 12. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Esküszöm, hogy konstruktív hozzászólást tervezek írni. Lehet néha kicsit nyersebb a stílusom, azt nézd el nekem légyszi, nem lenéző szeretnék lenni, mert küzdöttem én is hasonló "gondokkal".


A leírásod alapján (ami ugye a valóságnak már egy általad "megszűrt" változata) annyit tudnék mondani, hogy "azért, mert hülyék". De valljuk be, ha ennyi különböző ember ugyanarra a következtetésre jut veled kapcsolatban, akkor ők valamit látnak, amit te nem veszel észre.

Ha úgy sem esik nehezedre a kérdés feltevése, akkor szerintem, ha legközelebb ilyen véleményt kapsz, akkor kérdezd meg nyugodtan, hogy miért gondolják ezt rólad? Mi alapján jutottak erre a következtetésre? Akkor biztos információhoz tudsz jutni, nem kell találgatnod.

(Találgatni tudnék én is, de az azért nem szerencsés, mert én magamból tudok kiindulni, de lehet nálad valami teljesen másról van szó. Azért néhány kérdés, amit végigfuttathatsz magadban: Ideges vagyok az ilyen események előtt? Kell néhány mély lélegzetet vennem, tördelnem a kezem mielőtt megszólalnék? Lefutnak a fejemben forgatókönyvek? Megvárom a "tökéletes" pillanatot? Tudok magamról is őszintén beszélni, vagy távolságot tartok? Hihetik azt, hogy a viccek mögé bújok, miközben magamról nem árulok el semmit? Nem húzódok túlságosan a sarokba, a terem szélére, vagy bármilyen félreeső helyre? Nem túl zárt a testtartásom? Nem kerülöm-e mások pillantását? Nem kérek-e bocsánatot túl gyakran? Zavar-e, ha rám terelődik a figyelem?)


Az introvertált - extrovertált témakör szerintem mindig nehéz egy picit. Tűnhet valaki introvertáltnak azért, mert szorong az ilyen szituácikban, és érezheti valaki magát extrovertáltnak azért, mert valamit kompenzálni szeretne. (S számos egyéb oka lehet, gondolom, csak én ezekkel találkoztam.)


S hát igazából nyilván attól függően, hogy miből ered(/het) az, hogy téged visszahúzódónak néznek, olyan irányba tudsz elmozdulni. Ha stresszelnek az ilyen helyzetek, akkor meg kell tanulnod beléjük lazulni (talán picit abból is leadni, hogy ennyire érdekeljen mások véleménye, mert ez is lehet az oka adott esetben, hogy zárkózottabnak tűnsz), ha más oka van, akkor nyilván más lesz a megoldás.


De én elgondolkodnék, hogy miért érdekel engem ennyire, hogy introvertáltnak gondolnak-e, avagy sem. Én értem, hogy érdekel téged mások véleménye, de körülbelül úgy írtál erről, mintha nem "zárkózottként", hanem "csökött agyú szociopataként" emlegettek volna, vagy csecsemőgyilkosként, vagy nem tudom :D


Olyan, mintha lenne valami belső ellenérzésed ezzel kapcsolatban, annak sem árt a végére járni, mert sok mindent tanulhatsz önmagadról.


Összegezve, én azt tanácsolom, hogy ne próbálj meg magabiztosabbnak tűnni, hanem dolgozz kicsit / sokat önmagadon, hogy valóban azzá válj.

2020. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!