Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeetnék változtatni a zárkózo...

Szeetnék változtatni a zárkózottságomon, a nagyszüleim szerint nyitottabbnak kéne lennem, többször kéne emberek között mozongom, de aza baj, hogy képtelennek érzem magam rá. Hogyan tegyem? Van rá valami mód?

Figyelt kérdés
Onnantól kezdve, hogy a szüleim eldobtak engem 14 éves koromban, mindig attól félek, hogy mikor fogják megint kitenni a szűrömet. Egyszerűen fölöslegnek érzem magam, mert senki nem akart engem. Hogyan tudnék ettől a szorongástól megszabadulni? Szeretném, ha nem kéne mindig attól tartanom hogy mikor csomagoljak, mert közlik, hogy nem kellesz. =(

#kapcsolat #szorongás #nyitottság #félelem-legyőzés
2018. aug. 3. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért dobtak ki a szüleid?

Bármi lehet az oka, gondolj arra, hogy nem te tehetsz róla, hanem az értelmileg sérült szüleid. Talán alternatív gyógymódok segíthetnek (audió vizuális stimuláció, meditáció, jóga, gyógynövények szorongásra). De ezt sajnos magadnak kell leküzdened. Én azt javasolnám, ne mondd el senkinek, maximum olyan családtagodnak akit nagyon szeretsz (nagyi, unokatesó). Az emberek nem fogják megérteni, és csak rosszabb lesz, ha szánakozóan néznek rád.

Hidd el, így is sokkal erősebb vagy már, mint az összes társasági ember, akinek nem volt sérelme az életében.

2018. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ha tudsz angolul, vannak nagyon jó motivációs videók youtubeon, amik az én szorongásomon segítettek. (De biztos van magyarul is.)
2018. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom egy válaszban összeszedni a gondolataimat: kinezológia! Nekem az jött be leginkább az összes közül (bár másféle a szorongásom).
2018. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ésa megértést. Édesanáym mentálisan sérült az alkoholhatására - alkoholista volt és apám egydül hármunkat nem tudott ellátni. Én már szívem szerint szabadulnék a mamahotelből is, de mivel mamám az egyetlen, akiről tudom biztosra,hogy szeret, nem hagyom egyedül. Idős és nem tudja úgy ellátni már magát, ahogy kéne. A meditációt gyakorlom már egy ideje, a jógára is ráfeküdtem, mert látom, hogy sokaknak milyen jó hasa lesz tőle :D Én szívesen barátkoznék másokkal is, de ez a bizalmatlanság nagyon zavaró már nekem is. Néha még saját magamat is megkérdőjelezem, hogy megérdemlem-evalóban azt a pozitív megerősítést, amit kapok. Mint leend pszichológus-tanonc, időben szeretném ezeket a tapasztalatokat úgy kezelni, hogy abból utána másokat is segítő dolog legyen. ez a célom jelenleg. Tudom, hogy ezzel nem vagyok egyedül, sajnos egyre több a stressz, ami a családokat érinti. =( Szeretnék segíteni, de először magamon kell.
2018. aug. 3. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!