Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a rossz, mert nem élem a kijárási tilalmat? Mindenki lepontoz, de nem értem miért.

Figyelt kérdés

Felfogom, hogy járvány van, nem csoportosulok, boltba kesztyűbe és maszkba megyek és ennyi!

Kimegyek sétálni 1-2 barátommal, kocogni, a szüleimmel találkozok. Elvileg nincs rejtett betegségük, dolgozni is járnak, akkor miért pont velem ne találkozhatnának?


Szerintem a mostani törvények, pont elegendőek a helyzet kezeléséhez. Nincs buli, kocsma, mozi, színház, edzőterem, iskola stb.

Ezeken felül miért akarják az emberek a másikra nyomni a teljes kijárási tilalmat és bűntudatot kelteni benne, hogy milyen rossz ember amiért kint van az utcán? (Facebookon fényképeket töltenek fel ahol a panelablakból lefészképeznek családokat akik kint ülnek a padon, és úristen hogy képzelik...vicc.)

Ha lesz kijárási tilalom nyilván nem fogok menni sehova csak a négyfal között leszek egyedül, ami depresszióhoz is vezethet, de komolyan kezdjem el már most, mert most ezt várják el tőlem az emberek?



2020. ápr. 12. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem fontos, SZERINTED mi az elegendő. Kijárási korlátozás van, hogy az emberek közötti érintkezéseket a minimumra csökkentsék. Nagyon rosszul teszed, hogy a haverjaiddal találkozol, mert tünetek nélkül is lehet valaki fertőzött, így elkaphatod tőlük a vírust, amit aztán továbbadsz olyannak, aki belehal. De ezt biztos hallottad már, csak nem érdekel.
2020. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
A "Kimegyek sétálni"-val semmi baj, azt lehet, a barátaiddal csak akkor mehetsz, ha egy háztartásban éltek pld. lakótársak vagytok. Ugyanez vonatkozik a szüleidre is.
2020. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Igen, mert pont a hozzád hasonló felelőtlen emberek miatt húzódhat el még tovább a járvány.
2020. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ez ilyen. A származásod miatt ezerszer jobban kell bizonyítanod, mégis mindig ott lesznek az előítéletek. Te a rendes kisebbséghez tartozol, a többségről nem ez az emberek tapasztalata és ez rajtad csapódik. A jelenlegi politikai helyzet sem használ. Neked kell döntened, hogy meg tudsz-e birkózni a helyzettel, mert ez nem mostanában fog megváltozni. Sok sikert!
2020. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó vagyok. Bocs, nem ide akartam ezt írni.
2020. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

A kijárási tilalom az mindenkire vonatkozik. Azért nem engednek ki, mert hordozó lehetsz, és átadhatod másnak, mégha nem is tudsz róla. De! A tilalom nem csak neked szól, mindenkinek! Nem hinném hogy depressziós lennél a bentléttől. Igaz, egy kicsit lehet fura, és unatkozol, de ez van.(Én videóchatelni szoktam inkább barátnőimmel, így ezzel szoktam elütni az időt.)Próbálj odafigyleni a környezetedben élő emberekre. Megértem hogy egy héten egyszer kétszer kimész a barátaiddal kocogni, stb. De jobban tennéd ha velük is vigyáznál, mert lehetnek ők is hordozók.(ne azt mondom hogy ne menj a barátaid közelébe hanem azt hogy vigyázz!) Nem tudni kivel futsz össze. Bocsánatot kérek hogyha rosszul értelmeztem volna kérdésedet. Nem vagy rossz, csak olyat csinálsz ami ebben az időben míg a járvány tart, ez bizonyos értelemben "tilos". Viszont a figyelmességed tisztelem, hogy ha mész a boltba, felszerelten mész. Mindenesetre mindenki aki ezt látja annak is üzenem, vigyázzunk egymásra.

13/Lány

2020. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

#3 miért húzódna el, ha esetleg gyorsan lefertőzik egymást nagyobb csoportok? Nem pont attól húzódik el, ha mindenki be van gubózva és egyszerre mindig csak párszáz ember beteg?


Nem azt akarom mondani, hogy akkor mindenki menjen, ahová csak akar, mert nyilvánvalóan korlátozni kell a terjedést, de a totális bezártság is téboly. Emiatt tartana örökké a járvány, mert a vírus megvárja, hogy kijöjjünk a lakásból, úgyhogy legfeljebb majd elkapjuk pár hónap múlva.

2020. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na kezdődik "Miattam fog valaki meghalni, de ez engem biztos nem érdekel"

Miért kell ilyen drasztikusnak lenni egymással?


Társas lények vagyunk, ha 1 db hörcsögöt nevelsz megköveznek, hogy állatkínzó vagy a hörcsögnek kell egy fajtárs, nekünk embereknek meg nem kell ugye...


Az a baj szerintem még az elején vagyunk és hosszú folyamat lesz, ezért próbálom magam is elnyújtani a korlátozásokkal, nem csak a járványgörbét.

Akik itt kommentelnek fröcsögve, hogy ő elvan szigetelve, majd megnézzük 2 hónap múlva hogy bírja!! Lehet őt fogják megbirságolni nem engem.

2020. ápr. 12. 12:35
 9/18 A kérdező kommentje:

3-as, én is várom a magyarázatot a kijelentésedre!!

Sokan csak ugyanazokat írják mindenhova.

2020. ápr. 12. 12:39
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagy ezért rossz. Nekem a gyereket is vinnem kell ügyeletbe az óvodába, mert másképp nem tudjuk megoldani, hogy dolgozni járjunk. Nekünk mennünk kell, nem lehet, illetve nem engedik másképp, nincs home office. Ingázók vagyunk amúgy is, a gyerek is Bp-re jár oviba, szóval a kötelező körökkel is bőven hozzájárulunk, hogy terjedjen a vírus. Innentől én már elengedtem ezt a dolgot. Nyugodtan lehet cseszegetni ezzel a maradj otthon szlogennel, akkor is elmegyek gyerekestül vásárolni, mert másképp nem tudom megoldani. Kimozdulni is elmegyünk, mert szükség van mozgásra és levegőre. Mivel már edzőterembe se lehet járni, a lakásunk meg nagyon kicsi, így eljárok futni és azt se helyben, mert itt már mindent lezártak, nekem meg nincs olyan cipőm, amiben aszfalton jó ötlet lenne futni. Igazából már a hajam égnek áll attól, hogy az emberek egymást bszogatják meg hibáztatják. Aki nem akar, vagy nem teheti meg, az nem fog otthon maradni. És az a vicc az egészben, hogy mióta kijárási korlátozás van, sokkal többet megyünk, mint előtte, mert sokszor messzebbre kell autózni egy átlagos bevásárlásért, vagy több boltba is el kell menni, ha valahol épp lefosztották a készleteket.
2020. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!