Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy fehér ember "fekete" frizurát visel?

Figyelt kérdés

Fekete frizura alatt pl. az ilyen box braids, corn braids nevű fonásokat, illetve az ehhez hasonló hajviseleteket értem, amik inkább az afrikai, afroamerikai nőkre jellemzőek:


[link]


[link]


[link]


[link]


Mostanában sok box braid készítős videót nézek youtube-on és kb. kivétel nélkül mindegyik videó alatt vitatkoztak arról, hogy fehér emberek hordhatnak-e ilyen hajakat, vagy sem. Sok (amerikai) fekete szerint tiszteletlenség a feketékkel szemben, ha egy fehér személy csináltat magának ilyen frizurát, mert ezzel lopkodjuk az ő kultúrájukat, másrészt igazságtalannak érzik, hogy állítólag Amerikában a fekete nőket ki is rúghatják pl. a munkahelyükről, ha ilyen hajjal jelennek meg dolgozni, míg ha fehér nők viselnek ilyen hajakat, őket senki se szólja meg, sőt, még dicsőítik is őket, hogy milyen bevállalósak, stb. Egyébként az egyik ilyen videó alatt többen is írták, hogy úgy néz ki, csak Amerikában problémáznak ezen az afroamerikai nők, az Afrikában vagy Európában élő feketéket egyáltalán nem zavarja, ha kaukázusi nőket látnak ilyen afro-fonással.

Nekem viszont nagyon tetszenek ezek a hajak és azon gondolkodtam, a box braid-et szívesen kipróbálnám legalább 1-2 hét erejéig, csak félek az emberek reakciójától. Szerintetek itt nálunk mennyire érdekelné az embereket, illetve az itt élő külföldieket? Ha van köztetek Magyarországon élő fekete, leírná a véleményét erről?


2020. ápr. 12. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Kit erdekel masok mit gondolnak, ennyi erovel a feketek meg ne vasaljak a hajukat mert az europai divat...
2020. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Én nem hallottam még ilyen vitáról, de el tudom képzelni, az afroamerikaiak közül sokan mindenben személyes támadást látnak. Vitatkozhatunk, hogy igazuk van-e vagy nincs, de ez nem az a kérdés, ahol ennek helye van.

Kérdező, nekem nagyon nem tetszenek, de ez egyéni ízlés, ha neked igen, hordd őket. Sok munka van egy ilyen hajban, az biztos.

2020. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem mindenkinek olyan haja van, amilyet akar. Ha lenne pénzem (meg elég hajam) simán bevállalnák egy ilyen fonást, természetesen profival. Tudom, hogy póthajjal megoldható, de sajna a pénztárcám nem bírja.
2020. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy afrikai csaj csinált ilyet, nem látok vele problémát. ha ő se, akkor meg végképp nem (mondjuk lehet hogy csak arról van szó, hogy bőrszíntől függetlenül mindkettőnknek volt gyerekszobája, és így egyikünk sem egy rasszista sgg.)
2020. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy egy hippi, de nem negatív értelemben.
2020. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincsen ezzel. Más kérdés hogy nem biztos hogy mindenkinek jól áll.
2020. ápr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én már szokszor találkoztam ezzel a vitával, de sosem értettem meg úgy igazán, pedig őszintén próbálkoztam. Mindenki hordja úgy a haját, ahogy ő jónak érzi, nagyon speciális esetben lehet ilyen módon tisztelennek lenni egy kultúrával szemben és ez nem az a kategória.
2020. ápr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
28%

Szerintem ciki. Egyrészt nem láttam még fehér embert, akinek az ilyesmi jól állna, másrészt meg nem tetszik az elgondolás, hogy mások kultúrájában parádézzunk úgy, hogy a vele járó negatív előítéletekből nem kérünk.

Amerikában voltak idők, ahol kifejezetten tilos volt a feketéknek a saját hajukat eredeti formában a hajtípusuknak megfelelő frizurában hordani, a mai napig vannak iskolák, ahol kislányokat küldenek haza, ha fonott hajjal mennek be, holott a fonás az köztudottan az egyik legkíméletesebb módja az afro haj viseletének, erre jön valami fehér csaj, aki lefeküdt egyszer egy fekete pasival és azóta feketének hiszi magát, de soha az életben nem kapja azt a negatív bánásmódot a hajviselete miatt, amit a feketék - mert nem fekete.


És igen, inkább vegyes kultúrákban "problémáznak" ezen , mert ott ütközik ki a negatív megkülönböztetés. Afrikában a többség fekete, ott nincs vagy nagyon ritkaság a hajviselet vagy etnikai öltözködés miatti negatív előítélet, így ők nyilván nem is érzékelik ennek a súlyosságát vagy negatív tartalmát, sőt még akár örülnek is annak, ha valaki érdeklődik az ilyen hajviselet iránt. Nekem több fekete ismerősöm van, mindegyik afrikai, és mikor erre rákérdeztem, csak elvétve tartották problémásnak, azért, mert őket nem küldik haza emiatt vagy tiltják be a hajviseletüket mert olyan közösségből jönnek, ahol mindenki ezt csinálja. Amerikára viszont inkább jellemzőbb a negatív megkülönböztetés, elvégre évszázados kultúrája van a feketék elnyomásának így vagy úgy.

És jogos, ha az amerikai feketék felb-sszák magukat azon, hogy figyelembe véve a feketék többszáz éves amerikkkai múltját "a családom meg a népcsoportom évszázadok óta hordja így a haját, erre meg nekem azt mondja a főnök, hogy nem mehetek így dolgozni mert igénytelen, de a szomszéd fehér csaj ha befonatja a haját, akkor mindenki eldobja az agyát, hogy ő milyen eklektikus és vagány és trendi."

A szomszéd fehér csaj bármikor kiszedi a fonatot a hajából, ha épp nem kényelmes neki, de egy fekete ember soha nem tudja levetkőzni azt, hogy fekete, tök mindegy, milyen hajat visel.

2020. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egészségére.Állhat neki jól.
2020. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Okádék ahogy a fehéreken kinéz a cornrows pl mert nem az ő texturájú hajukhoz való. 2 nap után olyan a hajuk mint a mosott sz*r és azthiszik jól néznek ki vele 😂😂 És akkor meg se említsük az incidenst mikor Lady Gagát(fehér nő) istenítették mikor raszta haja volt ellenben Zendayát(fekete nő)
2020. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!