Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen a gót életfelfogás?

Milyen a gót életfelfogás?

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ilyen, a goth stílus/szubkultúra nem határolja be a gondolataid, nem is tudom miért tenné. Mindenki magának gondolkodjon, a gondolatok az egyetlen olyan jegyei az embernek amik miatt egyedi tud lenni, legalább azokat ne másold.
2019. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék másolni másokat, csak érdekel, hogy milyenek a gótok.
2019. febr. 24. 11:22
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Általában érzékenyek, azaz figyelnek másokra és értenek masokat, miközben nem azonosulnak mással, hanem magukat adják, őszintén, de visszahúzódszkodás mellett, miközben nagyon is extrovertált módon képviselik az öltözködési stílust.

De ez általánosítás. Itt is vannak introvertáltak, akik nem követik a divatot és nem mondod meg, hogy goth stílusú lenne valaki. De egy ilyen ember is kényelmesebben érzi magát olyanokkal körül véve, akik a stílus jegyeit képviselik.

Az érzelmek kifejezése, főleg a fájdalom, szomorúság teljes átélése alapja a kultúrának. Ez nem azt jelenti, hogy keseregnek, hanem azt, hogy ők ezt meg tudják élni és nem félnek ezektől az érzésektől, mint a plebsz. A legjobb poénokat is goth korszakomból ismerem és a legsötétebb gondolatokat is. Mindig volt, aki meghallgatott és nekem is köntötte sok mindenki a szívét. Ez a fajta odafigyelés a belső körben lévőktől az, ami engem megdogott.


Egy valami közös még, a társadalmi elvárások megvetése és a mérgezésének elismerése.


Aztán más máshogy látja ezt a stílust. N ilyennek láttam jó 6 éven át.

2019. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. febr. 24. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi a félre gépelések miatt!
2019. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3-mas jól írta, ez egy életérzés, nem feltétlen a külsőségek teszik, ha úgy veszem én is az vagyok, csak mivel falun élek, úgymond nem nagyon van lehetőségem aktívan másokkal érintkezni.
2019. febr. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A hármas válaszoló nagyon szépen leírta.


Én csak még annyit tennék hozzá, hogy sok gothot köztük engem is nagyon érdekel a művészet valamely ága.

Sokan alkotói tevékenységet is végeznek (pl írás, festés, rajzolás stb...)


De tényleg nem szabad a senkit sem egy szubkultúra szerint körülhatárolni, beskatulyázni. Attól még hogy valaki goth egy halom "nem goth" dolog is erdekelheti. Hiszen mindannyian mások vagyunk más dolgok is érdekelnek mindenkit. Van aki pl a számítástechnika terén van nagyon otthon más meg pl keni vágja a középkori történelmet stb..napestig lehetne sorolni.

Ha megkérdeznél egy csomó gothot, hogy szerintük milyen a goth életfelfogás lehet, hogy mind mást mondana. Hiszen mindenkinek személyes a szubkultúrához fűződő kapcsolata és pont ez a szép az egészben.

2019. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. febr. 28. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Az érzelmek intenzív megélése - legyen az rémesen rossz, vagy elképesztően csodálatos - az én tudomásom szerint inkább emo jellemző, mint goth, de javítsatok

ki, ha tévedek. :D


A goth életfelfogás dióhéjban az ostobaság, a sekélyesség és a tucatság passzív utálata. Ez utóbbit pedig nem úgy kell értelmezni, hogy minden áron ki akarnak lógni, mert annyira ó, de különlegesnek tartják magukat - aki pl. teszem azt csak azért utálja az Alkonyatot, mert menő, mert az emberek többsége szereti, azt ugyanúgy hülyének tartják, mint aki csak ugyanezekből az okokból szereti. Hanem, hogy az egyéniség kihangsúlyozása a legfontosabb, hogy az emberek merjenek önmaguk lenni, akkor is, ha ezáltal különböznek az átlagtól, hogy legyen önálló világképük, önálló gondolataik, komplex véleményük témákban...


Szeretik a művészetben a megfelelő igényességgel kifejezett érzelmességet, de a gothok nem azok a kifejezetten lelkizős típusok, ők a tudást ismerik el a legjobban, ha valakinek van egy szilárd világképe, ami a saját, szabad véleményéből, és nem a tömeg másolásából, követéséből adódik.

2019. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!