Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha soha semmit...

Bernadett199504 kérdése:

Mit tegyek, ha soha semmit nem engednek meg nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem én gyerekkorom óta elvagyok nyomva és ez a mái napig tart ,pedig 25 éves ,dolgozó ember vagyok.

Kezdődött azzal ,hogy gyereknek akartam kutyát. Anyu soha nem engedte meg ,mert panelban laktunk ,sokat dolgozott stb. Így megértettem akkor. Aztán összejöttem a párommal ,kertesházba költöztünk. Ő sem engedte meg a kutyát. Akkor én tojtam az egészre magamhoz vettem a kutyámat ,immár 5 éve él velünk,párom is megszerette. Én pedig imádom. Jelenleg lakásfelújítás alatt állunk. Falat kell glettelni. Már csináltam nő létemre ilyet. Segíteni szeretnék a páromnak ,de ő elhajtott,hogy majd ő valamikor neki lát azt csinálják. Nem kell ,hogy csináljam. Velem lenne a gond ? Vagy mi a bánatért vagyok semmibe véve.??


2020. ápr. 13. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Túl érzékeny vagy. A kutyával van egyedül igazad. A párod csak jót akar neked, hogy ne te szenvedj a felújítással. Amíg ő dolgozik főzz neki valami finomat.
2020. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Olyan embert kellene inkább keresned aki hozzád való nem egy uralkodómániás parasztot.
2020. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elismerésem, hogy gletteltél már, de ez a feladat olyan, hogy férfias munka. Ha nem a párod végzi, akkor ezzel ő legyőzöttnek érezné magát melletted, azaz a férfiúi hiúságát csorbítaná az ő, és általában a férfi gondolkodása szerint. Nyugi, ezt tegye ő.

Olvass önismereti könyveket, nézz előadásokat az önérvényesítéssel kapcsolatban. Csernus könyvei jók pl.-nak, mégha nem is mindenki szereti.

2020. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Segít a párom amúgy. Házi munkából is kiveszi a részét. Kedd óta itthon van szabadságon. Persze pihenjen ő is,de gondoltam segítek neki.Az a baj vele ,hogy azt mondja mindig majd holnap. Persze szeretem a lustaságot én is,de nem a végtelenségig
2020. ápr. 13. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
A glettelés nincs nemhez szabva! Nő vagyok, szebben glettelek mint a férjem, mindig rámbízza.
2020. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak igaza van. Tény,hogy érzékeny ember vagyok,dehát a nők általában ilyenek.

Nekem nem esik le a gyűrű az ujjamról,ha valamit kell csinálni a ház körül. Szívesen teszem. Általában akkor csinálom meg mikor nincs itthon a párom. Amúgy elhajtana ,mint most is.

2020. ápr. 13. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 olyan nehéz vele megbeszélni, hogy ő hogy tervezi, aztán elmondani neki a saját érveid, hogy te hogy gondolnád jónak és valami kompromisszumra jutni?


Eleve ha 25 vagy gondolom nem csak ez a 3 eset volt az egész életedben amikor valakivel meg kellett egyezni. (a szüleimnél is ez a bevett módi, hogy valakinél elszakad a cérna és akkor úgy csinálja meg ahogy ő látja jónak(lásd. kutya kérdés nálatok) aztán ha jól sül el akkor nincs harag ha nem akkor meg megy a folyamatos felhánytorgatás.)

Szerintem azért vagytok együtt, hogy képesek legyetek közösen dönteni, megcsinálni dolgokat. Az is lehet közös döntés, hogy hagyod a párodnak, hogy ő csinálja meg de akkor azt neked is el kell fogadnod és nem felhánytorgatni, neki meg meg kell érteni és mérlegelni azt, hogy te szeretnéd ha már kész lenne meg szeretnél segíteni is.

A quid pro quo is lehet jó megoldás ha másképp nem megy.

2020. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Annyiszor ,de annyiszor beszéltem már meg vele ,hogy én mit gondolok és hogyan gondolom azt,de tojik rá. Megy a saját feje után. Inkább összeveszik velem ,mintsem neki álljon bárkinek is.
2020. ápr. 13. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!