Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engednek nekem...

A szüleim nem engednek nekem szinte semmit. Nagyon bekorlátoznak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám valamilyen szinten engedékenyebb, de viszont Apám nagyon szigorú. Szerintem túlzásba is viszi.

Apám folyton olvassa a Messenger üzeneteimet. Az összeset. Facebook jelszavamat is tudja. Ha megváltoztatnám, akkor ketté törné a telefonomat. (A húgomét is széttörte már emiatt) Nem írok vissza idegeneknek, nem küldök magamról senkinek meztelen képet, nem értem, miért csinálja. Olyan zavaró. Nincs semmi privát szférám. A szobám ajtaját se csukhatom be.

Ha hallgatok zenét, pl BSW, GWM, akkor bejön a szobámba és elkapcsolja. Pedig nem is hallgatom hangosan. Jó, tartalmaz csúnya szavakat, de Apám is meg Anyám is csúnyán beszél, szóval tök mindegy.


És ami még zavaróbb mindennél: több mindent megvesznek az öcsémnek, mint a húgomnak és nekem együttvéve.

Nekem és a húgomnak 9 évesen vettek egy gombos telefont, de ő már 5 évesen megkapott egy Sony Xperia U érintőképernyős telefont.



2019. okt. 27. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Iskolapszichológustól kérj tanácsot.
2019. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Hallgasd fülessel!
2019. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha ez igaz, akkor nagyon gáz. Kérj segítséget!
2019. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Hány éves vagy?
2019. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Én simán megváltoztatnám a jelszavam, és azt mondanám, elhagytam vagy eltörtem a telefont. Vagy hogy töröltem magam face-ről mert zavar, hogy olvasgatja az üzeneteimet. Komolyan nincs jobb dolga?

Szerintem apud valami miatt nagyon nem bízik a nő neműekben. Ez beteges. És tényleg nem normális. Igen, az internet egy veszélyes hely és vigyázni kell, ki mit oszt meg magáról. De szülőként inkább az legyen a cél, hogy megbízzak a saját gyerekemben és igyekezzem átadni elég tudást ahhoz, hogy meg tudja magát védeni és ne tegyen hülyeségeket. Nem halat kell adni, hanem megtanítani horgászni... Leülni, és elmagyarázni, hogy édes kicsi lányom, amit az internetre felraksz, az ott is marad, hiába törlöd le, mivel kismillió biztonsági mentés van róla, egy szóval ne rakj fel magadról olyan képeket amiket nem vállalsz ország-világ előtt és hozzászólásokba se írj olyat, amit nem vállalsz ország világ előtt. Ja és ne jelölj vissza random idegeneket, mivel lehet az adott jóképű pasi profilja mögött valójában egy szottyos vén pedofil van, aki a képeidre csorgatja a nyálát... Szerintem ez sokkal kevesebb időt és energiát emészt fel, mint az, hogy folyamatos kontroll alatt tartsam a lányaimat.

Apud hatalom vagy kontrollmániás, az már csak a hab a tortán, hogy csak a húgoddal és veled ilyen.

2019. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

amikor velem ezt csinálták, az orruk előtt letöröltem magam fbról


majd megőrültek, hogy nem tudnak így ellenőrizgetni

2019. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Csajszi vagy jelszovaltoztatas vagy torold le magad facebookrol es mas platformon beszelgess azokkal akikkel ott tartottad a kapcsolatot (whatsapp,discord stb) ennel meg azok is jobbak. Előtted nezegeti at az üzeneteket amugy vagy rajtakaptad?
2019. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Mond, hogy letörölted magad, vagy az orruk előőt töröld le majd állítsd vissza titokban!
2019. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!