Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mizofób vagyok és tisztaságmán...

Mizofób vagyok és tisztaságmániás, eddig gyógyítani akart a környezetem, most én tanítok. Ezt meg fogják köszönni?

Figyelt kérdés

Tehát 5 éve súlyos higiénia mániám van, még a fülemet is megmosom ha hazaérek. Vagy a kilincseket fertőtlenítettem anno amikor rám szóltak a szüleim, hogy ez már beteges, forduljak szakemberhez. Én nem tettem, a francokat fogok megváltozni.


Most a vírus miatt ugyan azt csinálom mint eddig 5 év alatt, most tanácsokat adok, pl. fontos a szemüveget is megmosni, a telefont fertőtleníteni, a kocsi kulcsot is, kettö papucs kell egyikbe csak zokniba másikba csak kizárólag fürdés után mezitláb szabad belelépni. Nem beszélve arról, hogy még így sem megy be a telefon az ágy mellé ébresztőnek, kell egy vekker.


Azt érzem, hogy eljött az én időm itthon, nem az a kiröhögött pancser vagyok.


De a vírus után mi lesz? Számítsak egy köszi-re? Büszke vagyok , hogy kitartóan ragaszkodtam életemben egy dologhoz és annak eljött az ideje.


És a maszk, jaja , örökké emlékezni fogok erre, végre használhatom két okból, nem jönnek hozzám közel, meg nem látják a ronda pofám.


2020. ápr. 16. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Végre eljött a te időd :D

bakker, ha még sok ilyet mondasz, elővesznek majd bioterrorizmusért, és Putyin meg Trump után te leszel a fő vádlott a COVIDos conteókban.... :D


Igen, most talán jól jön, ami a hétköznapokban túlzás, de azt fontos lenne megértened, hogy normális körülmények között a te viselkedésed számit továbbra is túlzónak.

Ettől még nem vagy pancser, és senkinek nincs oka vagy joga kiröhögni - ugyanakkor a saját életminőségedet ronthatja egy ilyen fóbia, normál körülmények között.


Egyébként csak halkan mondom, hogy amikor éppen nincs nehezen gyógyitható veszélyes járvány a levegőben, olyankor az ember immunrendszerének igenis szüksége van némi koszra és bektériumra, hogy erős maradhasson az ellenálló képességünk. A túlzásba vitt steril körülmények ezt a természetes ellenálló képességet lerombolják, tehát valójában hosszútávon ártanak, miközben látszólag védelmet adnak.


Ez nem a mostani időszakra vonatkozik, hanem a normál életkörülményekre.


Aki pedig hasznos tanácsot ad a másiknak, akárhogyan is szerezte a tudását, köszönetet érdemel érte, ehhez kétség sem fér.

Minden embernek van dilije, és aki úgy hiszi, hogy nincs, annak szokott a legtöbb lenni.

Ne tartsd magad kevesebbnek, pancsernek emiatt, nem vagy az.

De azért örömtáncot se járj most, hogy eljött az időd, mert visszásan hathat...


:)

2020. ápr. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Beteg vagy, fordulj szakemberhez. Valószínűleg mindenkinek az agyára mész már, és csak azért nem zavarnak el, mert most nem lehet mászkálni.
2020. ápr. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit kellene megköszönniük? Hogy az agyukra mész? Minden őrült azt gondolja magáról, hogy normális, holott hidd el, a körülötted élők már a falra másznak a baromságaidtól.
2020. ápr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzők írják: obszesszív zavarod van. Sokféle kivetülése van, neked a tisztaság jutott. Nem azt mondom, hogy ne légy rendezett és higénikus, de ha másokat már zavar, tényleg érdemes megkísérelni a gyógyulás fázisába lépni. Vírushelyzettől függetlenül. Főleg mivel ez többnyire levegőben terjed, amit ha akarsz se tudsz kivédeni takarítással.
2020. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ilyen, de az átlagnál jobban figyelek a tisztaságra. Nekem adhatsz tanácsot! Nem biztos, hogy mindent betartanék, de azért kíváncsi vagyok.
2020. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!