Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme menteni a koronavír...

Mi értelme menteni a koronavírusos betegeket, ha emiatt sokkal több ember hal meg egyéb, kezeletlen betegségben?

Figyelt kérdés
És szegénységben, depresszióban, stb. Ne értsetek félre, természetesen minden ember fontos. Arra célzok, h az egészségügy a járványra koncentrál, közben meg az emberek nem tudnak elmenni rákszűrésre, fogat húzatni, stb, stb. Az elhanyagolt betegségekben többen fognak meghalni, mint a vírus miatt. És akkor még nem beszéltem az őszi öngyilkossági hullámról ami a kilátástalan anyagi helyzet, munkanélküliség, válások, stb miatt lesz. Ezek miatt senki nem aggódik??

2020. ápr. 16. 07:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

A mostani helyzet a járulékos következményekkel törvényszerű volt/lesz. Erre sehol nem voltak felkészülve. Ez jelenleg csak enyhe figyelmeztetés.

Túlnépesedés, mértéktelenség, pocsákolás, a rengeteg szemét. Mostantól másképp kell(ene)

viszonyulni az élethez...

2020. ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
99%

Hat igen én sem tudom hogy fogom tudni ellátni a beteg anyukámat.

Otthonba nem veszik fel jelen helyzetben ,kórházból haza lett küldve.

Fogalmam sincs mi lesz,képtelenség megoldani.

2020. ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

Azért egy elmaradt foghúzásba elég kevés ember hal bele. Ráadásul - fogorvos ismerőstől tudom - a sürgősségi kezeléseket továbbra is elvégzik a fogorvosok.

Az való igaz, hogy idehaza rémesen szervezték meg az egészségügy átcsoportosítását, gondolok most az utcára tett krónikus betegekre. De a sürgősségi ellátások nagy része működik, és teljes egészében működne, egy kicsit szervezettebb rendszerben.

Egyébként meg: vessük össze azzal, hogy mi történt volna, ha egyszerűen nem figyelünk a vírusra, mondván: vannak lényegesebb dolgok is. Akkor nem ennyien, hanem tízszer, vagy százszor ennyien halnának meg benne. Aztán amikor mindenki eltemette a 60 feletti rokonai felét, akkor boldogan nyugtázhatja, hogy legalább el tudott menni fogkőszedésre.

2020. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a aj, hogy a koronavírusos betegeket mentik. Hanem az, hogy kórházakat ürítenek ki, hogy MAJD legyen hely, ha lesznek újabb betegek.Lehet, hogy lesz még néhány száz megbetegedés, de ezért kell az ápolásra szoruló betegeket hazaküldeni?
2020. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!


Vajon akkor is feltetted volna ezt a kérdést ha az édesanyád, testvéred vagy éppen te magad lennél koronavírusos beteg?

2020. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Ha az hal meg akit emiatt kidobtak a kórházból

Pl az én anyukám

Akkor mindegy lesz hogy virusban vagy épp azért mert kidobták és nem vagyok se orvos se apolo hiába teszek meg mindent !!

2020. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Véleményem szerint a legnagyobb baj, hogy alkotmányos (NER-es) jog sérül! Sérül az egészséghez, agyógyuláshoz való jog.

Nincs jogalap arra, hogy a betegség mivolta alapján megkülönböztetés lehessen: melyiket gyógyítsuk és melyiket ne. Ne jussunk odáig, hogy megszabva legyen, milyen panaszokkal lehet felkeresni a háziorvost és milyenekkel ne! Ami most történik, az első lépés ide.

Példákat lehet sorolni a kórházi fertőzésekre, pedig egy kórteremnek közelebb kell állnia a sterilitáshoz, mint az otthon bármelyik szobájának.

Műtét utáni nyílt, kötözésre szoruló sebbel is küldenek haza beteget.

Családtag tud-e olyan profizmussal kötözni, mint gyakorló sebészeti ápoló.

.

A másik:

nem orvosi, hanem politikai döntés arról, hogy ki a kórházban ápolásra szoruló beteg és ki az, aki otthoni, szakképzetlen ápolást kap. Az ilyen döntés alapján egyetlen fekvőbetegnek sem volna szabad kórházi ágyat elfoglalni, hiszen bármikor előfordulhat tömeges baleset, amikor még a folyosón is feküdni fognak.

.

A mostani virus-helyzet rámutat és bizonyítja a kapkodást, a nem kellően átgondolt intézeadéseket.

2020. ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
8 nem megoldható az otthon ápolása mert 24 órás felügyeletet igényelne ezt nem lehet megoldani otthon. Demencia stroke és folyton szedul
2020. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%
Ha ez nem ébreszti fel az embereket, hogy sokkal, de sokkal súlyosabb problémák is vannak, mint a koronavírus, akkor tényleg birkák.
2020. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

8: "Akit kiraknak a kórházból az olyan beteg,akinek az ápolását otthon is meg lehet csinálni."


Ez nem így van, csupán arról van szó, hogy ezt állítják a terület illetékesei. De ettől ez még egy ordas nagy hazugság, amiről a lakájmédia sosem fog beszámolni, de ellenzéki honlapokon számos döbbenetes, konkrétan leírt esetet olvasni (amit olvasók küldtek be).

Ill. látom, itteni válaszolók között is vannak, akik személyesen tudják cáfolni ezt a propaganda-szöveget.


A nyitókérdésre válaszolva: szerintem politikai döntés, hogy koronavírusos beteg semmiképp se legyen ellátatlan, és a szokásos fafejű, diktátormentalitásból az következik, hogy ezt a szempontot extrém mértékig, fölöslegesen túlbiztosítják, míg az, hogy más betegek pont emiatt meghalnak, maradandó károsodást szenvednek, azt magasról lesz...ják.

Egyelőre ott tartunk, hogy sokezer ágy áll üresen, sok-sok szakdolgozó van tétlenségre kárhoztatva, míg rengeteg hazaküldött beteggel otthon kínlódnak, ill. rengeteg ellátatlan beteg várja, hogy egyszer majd foglalkozzanak vele.


Mint mindenben, itt is az arany középút lett volna a helyes. Jó, ha terv készül arra, hogy HA SZÜKSÉGES, hogyan és milyen ütemezésben szabadítanak fel ágyakat, vagy dolgozói kapacitást. De amíg ez nem szükséges, addig igenis folytatni kéne a normál ellátást.


Szerintem legfelső szinten (Kásler, Orbán) óriási zűr van a fejekben. Orbánról eddig is tapasztaltam, hogy emberség nem sok szorult bele. És úgy látszik, Kásler ebben jó partnere. Még talán Pintér, meg a rendőrei emberségesebben viszonyulnak a helyzethez (pl. elsősorban figyelmeztetnek, nem a büntetés a fő tevékenység). Ehhez képest Kásler gyakorlatilag terrorizálja a kórházigazgatókat (ld. székesfehérvári kórház, OORI). Aki azt képzeli, hogy ilyen légkörben jobban fognak dolgozni a vezetők, az nagyon sötét ember. És aki háborús helyzetben lefokozza a jó katonáit, azt én röviden és tömören árulónak nevezném.

2020. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!