Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életképtelenként mi értelme...

Életképtelenként mi értelme élni, küzdeni tovább? 31F

Figyelt kérdés

"Sajnos" a családom úgy gondolja, ügyes vagyok, okos vagyok, mindent megtudok csinálni és ehhez hasonló ostobaságok. A kudarcaimat, sikertelenségeimet, csalódásaimat az (állítólagos) önbizalomhiányommal magyarázzák. Mindig hallom tőlük az olyan ostobaságokat, hogy "bízzak magamban", "jó lesz ez", stb.. Aztán nem így történik, nekem lesz igazam - ennek ellenére ugyanúgy elkezdődik az alaptalan optimizmus. Szerintük szellemi munkát kell végeznem, pedig még trágyát lapátolni sem tudnék. Hiába vannak felsőfokú végzettségeim, szinte teljesen biztos vagyok benne, alapos vizsgálat után kiderülne, hogy értelmi fogyatékos vagyok. (NEM ŐKET SZIDVA, DEGRADÁLVA ÍROM EZT!!!)

Pedig teljesen életképtelen vagyok. Nehéz volt rájönnöm, illetve beismernem, de sajnos az az ember vagyok, akinek soha semmi sem fog sikerülni. Nyilván ebben benne van az élet, illetve a sors, isten keze is, de értelemszerűen az én korlátaim azok, amelyek a leginkább visszafognak, illetve miattuk vagyok és leszek ebben a helyzetben örökké. Mert soha semmi sem lesz jobb. Nem lehet.

Mostanra fel is adtam. Legalábbis próbálom. Csak abban bízok, valahogy nemsokára vége, magam mögött hagyhatom ezt a szörnyű rémálmot. Egyszerűbb feladni és nem csalódni, mint próbálkozni és pofára esni.

Ugye igazam van? Ha alapvető dolgokat nem vagyok képes megcsinálni, életképtelen vagyok - így meg mi értelme tervezni, remélni, küzdeni?

31 F


2020. ápr. 7. 11:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%
Semmi értelme.
2020. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%

Azért annyira életképtelen nem lehetsz, ez az írásod is jóval összeszedettebb, pontosabb, mint az itteni átlag. (most a tartalmától tekintsünk el)


Tehát szedd össze magad, igaza van a családodnak. 31 évesen ennél többet tudsz tenni, ebben biztos vagyok.

2020. ápr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Az írásod alapján egy rém értelmes és gondolkodo embernek tűnsz. Kérlek vedd vissza ezt a negativizmust és onsajnalatot. Akkor helyre fogsz billenni. Magadban kell hinned elsősorban, nem másokban. Sok sikert kívánok neked.
2020. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Noblesse Oblige ***** válasza:
89%
És miben látod a kudarcaid? Mi az ami nem jött össze? Ami nem megy? Pár példát megemlíthetnél, az segítene.
2020. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Történt valami, ami most ilyen érzéseket, gondolatokat hozott benned felszínre?
2020. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Szerintem a szorongás okozza azt, hogy úgy érzed semmi nem sikerülhet, és nem fog sikerülni. Inkább próbáld meg tárgyilagosan feldolgozni a múlt eseményeit, a sikertelenségeidet. Gondolkodj el rajta, hogy mikor milyen döntéseket hoztál, mit csinálhattál volna jobban, mire kellett volna jobban figyelni. Ha láttál valami rosszat előre, hogy be fog következni, akkor miért nem sikerült megakadályozni, mit tehettél volna másként.. Ha ezt így kivesézed, akkor tudsz tanulni az esetekből, és felkészültebb lehetsz a jelen kihívásaira. Legyen víziód, legyen valami célod az életeddel, és kezdj hozzá a megvalósításhoz. Ne degradáld magad le, hogy fogyatékos vagy, mert az írásod alapján ez kizárt. Vállald fel szépen a felelősséget hogy ember vagy, hibázhatsz, de ha odateszed magad, akkor idővel sikerülni fognak a dolgok. Szedd össze magad, és dolgozz azon, hogy igenis kompetenssé válj. Én is hasonlóan érzem magam mint te, és az érzelmi hullámvölgyeim ellenére is úgy döntöttem, hogy nem hagyom magam. Szerintem tegyél te is így
2020. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

"Mert soha semmi sem lesz jobb. Nem lehet."

Ha kijöttél a mélypontról - addig hétköznapi tevékenységeket ajánlok, takarítás, mosogatás,mosás, seprés, stb-, akkor elmondod, mit jelentenek Szókratész szavai?


"Magamról ugyanis tudtam, hogy úgyszólván semmit sem tudok, róluk pedig azt gondoltam, hogy sok szép dologhoz értenek. Ebben azután nem is csalódtam, mert sok mindenhez értettek, amihez én nem, és ennyiben bölcsebbek is voltak nálam. Csakhogy, athéni férfiak, a jó kézmíveseknek is ugyanaz a hibájuk, ami a költőknek: mindegyik, aki a maga mesterségét jól végezte, azt képzelte, hogy minden más dologban is ő a legbölcsebb. Így aztán Püthia nevében megkérdeztem magamtól, vajon olyan maradjak-e, amilyen vagyok: ember, aki tudja, hogy nem tud semmit, vagy legyek olyan, mint a többiek, akik bölcsnek képzelik magukat, noha nem azok. És azt feleltem magamnak és Püthiának, hogy jobb nekem, ha olyan maradok, amilyen vagyok."

[link]

[link]

2020. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

2: próbálhatok többet tenni, de élesben mindig kudarcot vallok.

3: és ha magamban hiszek, az megakadályozza, hogy kudarcaim legyenek a hétköznapokban? Ez sajnos csak mese.

4: konkrétan dolgozni sem tudok. Egy egyszerű elkészítését nem tudom megcsinálni. Amit mondanak, abban a pillanatban értem, aztán később nem tudom megcsinálni. Fizikai munka még rosszabb.

Plusz 31 évesen nincs lakásom, új autóm, stb. Rengeteg minden kimaradt az életemből, mert alapvető dolgokra vagyok képtelen. Elköltözhetnék otthonról, de annak sincs értelme. Hiába van pénzem félretéve, de mi értelme elköltözni? Hiszen pl a munkahelyemről rövid időn belül kirúgnának. Mert ostoba vagyok oda.

5: mindig így gondolkodtam. Talán most lett egy új munkahelyem, az rásegített. De a lényegen ez sem változtat.

6: lehet, hogy szorongás, de a végeredményen az sem változtat. Nevezetesen: életképtelen vagyok. Mondhatod, hogy járjak pszichológushoz- megtettem. Nem lett semmi eredménye annak az x évnek.

6: szép történet, de ettől függetlenül ugyanúgy nem fog menni semmi sem.

2020. ápr. 7. 12:00
 9/35 anonim ***** válasza:

Ha te élteképtelennek érzed megad ilyen gondolkodásmóddal, írásstílussal, és belátóképességgel, és a szüleid látszólag mindenben támogatnak, akkor nem értelmi fogyatékos vagy vagy életképtelen, hanem a kedves szüleiddel (főleg a mamával!) igen-igen nagy gond van.


Ne akard, hogy javasoljam az öngyilkosságot, és pátyolgatni nem foglak. Van benned erő, csak kissé el vagy szontyolodva. Egyébként hallottál már pszichológusról? Kb. 15 évvel ezelőtt el kellett volna oda menni már.

2020. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
21%

Te csak egyszerűen egy eldaszott Halak vagy.

Én meg csak azért nem kötöm fel magam az irományod láttán, mert Nyilas vagyok.

2020. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!