Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne kezelni egy...

Hogyan lehetne kezelni egy vérbeli manipulátor rokont?

Figyelt kérdés
Olvasgattam már a témában, de a legtöbb helyen viszonylag könnyen felismerhető, egyértelmű manipulációs technikákról írnak, ebben az esetben viszont olyan rejtett módon történik, hogy egyáltalán nem tudok vele mit kezdeni. Levelezést folytatok egy rokonnal (ő kezdeményezte és azóta is forszírozza, csupa jó szándékból, mert mindenképpen segíteni akar nekem, bár nem tudom, hogy miben, és nem is tudtam eddig belőle kiszedni, de ő szerinte bajban vagyok). Tisztára olyan érzés vele beszélni, mintha a cleverbot-tal chatelnék (ha vki nem hallott róla, az egy mesterséges intelligencia alapján működő "beszélgető robot", elvileg párbeszédet lehet vele folytatni a neten), egyszerűen nem lehet vele dűlőre jutni! Hiába fogalmazom meg precízen, hogy mit gondolok, mit érzek, kérdéseket teszek fel neki, de elbeszél mindezek mellet. A kérdésekre nem válaszol, hanem mellébeszél, és ami a legrosszabb, hogy valahogy mindig úgy visszájára fordítja a beszédhelyzeteket, hogy én tűnjek a hunyónak. Pl ha sértő a hozzám való viszonyulása valamiben, és erre próbálok rávilágítani (korrektül, nem bántón, világosan megfogalmazva), akkor olyan válasszal rukkol elő, amiben ő van sértve, és én vagyok a sértő fél. És ezt olyan profin és kitartóan csinálja, hogy az valami zseniális. Sarkított példa: belémvág egy "kést", és amikor az amúgy jogos dühömet próbálom félretenni és úrrá lenni a fájdalmamon, és őszintén megírom neki, hogy ez nekem mennyire rossz, és hogy mi ezzel a tettével a probléma, akkor visszaír valami olyat, hogy még én érezzem magamat bűnösnek!

2020. ápr. 16. 08:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Teljesen megszakítani sajnos nem lehet vele a kapcsolatot, mivel családtag. Ha idegen lenne, már rég kiiktattam volna a környezetemből mint "energiaszívó" mérgező személyt.
2020. ápr. 16. 09:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszály beszélni vele akkor sem,ha családtag!
2020. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne irj neki vissza es kesz. En sem beszelek a csaladom felevel, igenis kilehet iktatni a kornyezetembol. Max a kozos csaladi programokon amiken o is ott lesz te nem. Vagy elmesz, de nem beszelsz vele. Igy a legegyszerubb lerazni amugy, ezt szoktak alkalmazni az ilyen szemelyeknel: 1 szavas valaszokat kell neki adni es neked nem szabad beszelgetest kezdemenyezned. Tehat ir valamit es te csak annyit irsz vissza: aha, oke. De az aha a legjobb egyebkent valasznak. Ugyan ez eloben is. Ha odamegy hozzad es mond valamit: aha. Es nezel masfele. Aztan elobb utob lekopik. Te ne kerdezz, ne mondj swmmit amibe bele tud kapaszkodni. Ha viszont beszol akkor rendesen oktasd ki es egyebkent ez eleg ok arra, h ne beszelj vele. Latod, h nem ert a normalis kommunikaciobol a feregje. Csaladi osszejoveteleken is lehet siman azt csinalni, h nem szolsz hozza.
2020. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tágít, mert nemrég az egyik barátnőmre nyomult rá, rákeresett a facebook-on, hogy rólam kérdezgessen, és most már be is hálózta őt, barátkozni akar vele. A barátnőm jóhiszemű és még nem ismeri az igazi arcát, így örül az új "barátságnak", holott furcsállta ő is eleinte, mégsem látott át a szitán. Persze ha elmondom neki, hogy mi van, akkor én leszek a felbujtó, aki keveri a kakit, és aki tönkre akarja tenni két ember barátságát.
2020. ápr. 16. 09:34
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Kissé narcisztikusnak tűnik ez a rokonod. #3 nagyon jót mond. Mehet ugyanez írásban is.
2020. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljes hírzárlat.
2020. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Olyan volt már, hogy sokáig nem írtam vissza neki (igaz, nem direkt, csak azért, mert azon törtem a fejem, hogy mit kellene válaszolnom), és akkor meg azt vágta a fejemhez, hogy passzív agressziót alkalmazok ellene, ún. csenddel verést! Ergo én voltam a manipulatív. Tényleg mindent az ellenkezőjére tud fordítani. És most már a barátnőmön keresztül is még jobban befurakodott az életembe. És nem kérhetem meg a barátnőmet, hogy válasszon: ő vagy én. Mert akkor megint csak én lennék a gonosz.
2020. ápr. 16. 09:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért tudja veled ezt csinálni, mert válaszolsz. Kit érdekel, hogy rokon? Mérgező személy. A barátnődet figyelmeztesd, hogy vigyázzon vele, te pedig tiltsd le mindenhonnan. Nem is értem, miért kérdés ez.
2020. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olvass utana, hogyan viselkedik egy pszichopata, az segithet. Sajnos ez ilyen, nehez vele egyutt elni
2020. dec. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Dezinformáld. Adj neki fals infókat vagy te is tőmondatokban csak válaszlevelet írj nint egy kikérdezésre való válasz.

Vagy írd meg neki,hogy köszönöd a segítséget,de igyekszel egyedül boldogulni. Sajnos egyéb teendőid miatt kevesebbet tudsz írni.

2020. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!