Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha adunk, akkor önzetlenül...

Ha adunk, akkor önzetlenül adjunk vagy ne?

Figyelt kérdés

Nekem a családom elég vallásos, szívesen segítenek mindenkinek, akinek tudnak.

Szüleim például gyakran visznek ételt a szomszéd, egyedüláló 60+os bácsinak, mert tudják, hogy csak hétköznap jár neki ebéd, de hétvégén szinte semmi nem jut neki. Viszont felemlegetik, ha mondjuk nem tud egy apró dologban segíteni.

Nagyszüleim szintén ez, segítettek egy egyedüli férfinek, akinek 3 lánya volt, de azóta is azt emlegetik- nekünk, hogy ők milyen jók voltak...

Illetve nekünk adtak egy házat, amit úgy örököltek és csak a felét kellett kifizetnünk az akkori értékének!

Ezt is felemlegetik, illetve azóta eltelt pár év és a ház sokkal többet ér.


Nekem furcsa csak, hogy ha én adok valamit, segítek, akkor önzetlenül teszem ezt?? Elég gyakran segítek bárkinek abban amiben tudok, de én nem szeretnék olyan lenni, aki felhozza minden egyes alkalommal. - de ezek szerint ebbe nevelkedtem -


Próbáltam beszélni velük, hogy önzetlenül is lehet segíteni, de jött a válasz, hogy nekik se segített senki.

Lehet tapasztalatból beszélnek, de elég rossz mentalitás.

24/F



2020. ápr. 16. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Lényegtelen.

Te mindig segíts önzetlenül amikor akarsz, és vagy kapsz érte valamit vagy nem.

Úgy csináld ahogy te szeretnéd csak az a fontos.

21/F

2020. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szívből adjunk, önzetlenül. Főleg, ha valaki vallásos.
2020. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak a fő kérdést nézve, nehéz kérdés: AZ önzetlen adás sokszor magával adja azt, hogy adunk 2 egységet, majd kis idő múlva meg 16 egységet kérnek. Tehát csak módjával, figyelve a mértékre, és fő a határozottság, mert egyszer ki kell mondani, hogy "Nem".
2020. ápr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!