Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Eljegyzésre mit adjunk barátnő...

Eljegyzésre mit adjunk barátnőméknek? Ti mit szoktatok adni?

Figyelt kérdés

Együtt nőttünk fel, közös falucskában. Nem nagyon szoros a baráti kapcsolatunk de azért elég jóban vagyunk.

Nemsokára eljegyzésük lesz.

Szüleim szerint vigyünk ajándékot, párom szerint pénzt. Ti mit szoktatok vinni?

Meg illik ezt kérdezni tőle? Hogy mire lenne szüksége? Csak most fognak összeköltözni, nincs közös háztartásuk.

Arra is gondoltam, hogy több gyakran használatos konyhai eszközt vehetnénk egy nagy ajándékdobozba szépen becsomagolva(pl konyhai mérleg, botmixer, +vasaló vagy másvalami)


Mit gondoltok? 20n


2018. márc. 24. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért kéne adni bármit??? Főleg pénzt?? O.O

Egy gratulálok meg egy közös vacsora pl. még több is, mint elég, majd az esküvőre adtok ajándékot. Ne haragudj, de jól, hogy az első szex után nem adtatok valamit :D Szép az eljegyzés, de nem szokás ajándékozni.

2018. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Most olvastam még az oldalon a témában, illetve a válaszod után is látom, hogy nálatok tényleg nem szokás az ilyesmi. Nekem ez a fura. Mifelénk ez is egy elég nagy ünnepség, meghívnak barátokat,rokonokat és mindenki visz ajándékot vagy pénzt. Kb 80 személy lesz itt is. Esküvőre pedig nagyobb összeget.

Erdélyi vagyok amúgy. Mondjuk szerintem se a legnormálisabb így, mert egyáltalán nem vagyunk gazdagok és nem a legjobb ez a kiadás, viszont nem tehetjük meg,hogy egy csokor virággal odaállítunk, mikor mindenki megy a borítékkal :/

2018. márc. 24. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, ezt nem írtad. Magyarországon ez abszolút nem szokás, az esküvőre szoktak vinni borítékot, a menyasszonytáncnál kapja meg az ifjú pár.

Itt maximum egy közös vacsora van a családdal, a barátok meg gratulálnak. Főleg, hogy az esküvőre közel egy évvel az eljegyzés után van sokszor jó esetben, na hát addig meg lehet bármi. Nyilván házasság alatt is, de az már mindegy.

A lényeg, totál fölösleges ajándékozgatni.

2018. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!