Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják itthon "jútúb"...

Miért mondják itthon "jútúb" nak a YouTube-ot?

Figyelt kérdés

Tudom, annyi akcentus ahány ember. De sosem ejtik Jútúb-nak.


Amerikai-kanadai akcentussal judúb. t és d között valahol.


Eredeti brit akcentussal jútyúb. Igaz, hülyén hangzik, de akkor is nagyon zavaró, amikor a fogpiszkáló tizenéves nyáltól fröcsögve odaböfög elém ,hogy há tanárúr a jútttubon láttam, hogy.... Amúgy fizikatanár vagyok.


2020. ápr. 16. 23:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%
Már az első mondatoddal megválaszoltad a kérdésed . Itt így alakult ki a kiejtése . Ennyi, nem kell ebbe többet belelátni. Az meg ne legyen mát mérvadó , hogy a cég maga honnan származik . Gondolom azon is ennyire fel vagy háborodva mikor a gulyáslevest németül Gulasch-nak mondják . Ja, hogy azon nem ? Hisz az magyar étel és ők mégis a saját nyelvük kényelmében ejtik ki .
2020. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Meg igazából annyi minden van amit csak mi magyarok mondunk sz*rul.


most nem arra gondolok, hogy pl a CD-t szídínek kellene ejteni, mert ennyi erővel akkor jóutúbe-nek kéne ejtenünk azt is.


de pl JVC. dzsívíszínek ejtjük. Ami helytelen. teljesen mást jelent.(GVC-t pontosabban) Mi lesz? át fog alakulni az angol nyelv?


Vagy a powerpoint. Póverpojint. bleeh. Mirt nem lehet pávörpojnt nak mondani?

2020. ápr. 16. 23:46
 3/36 A kérdező kommentje:
a gulyás teljesen más. Nem fordításról, magyarosításról beszélünk. Ferenc Ferdinánd se "Ferenc" de mégis magyarul kell kiejteni a nevét.
2020. ápr. 16. 23:47
 4/36 A kérdező kommentje:

meg a beatles? annyiszor hallom, hogy bitlisz-nek mondják. És ez már nem kiejtés kérdése. Nürnberg-et se mondod Nübbergnek csak mert úgy könnyebb. Bítölsz. (ö nélkül)


Egyszerűen onnan lehet már tudni, hogy rossz értelmetlen, hogy két magyar sem érti meg egymás között, nem hogy egy angol anyanyelvű.

2020. ápr. 16. 23:50
 5/36 anonim ***** válasza:
93%
Te tipukusan olyan tanár vagy, aki dolgozatnál nem azt nézi, hogy mit tud a gyerek, hanem azt, hogy mit nem tud, igaz?
2020. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

ez hogy jön ide? Feltettem egy kérdést, hogy egy átlag magyar ember miért mond rosszul szavakat, ha ott van előtte a jó, erre a dolgozatjavítási módszereimmel jössz?


Elárulom, egy 50%-os tz-re is adok 80%-ot, ha érti a gyerek azt amit leír és kifejti. És jé máris nem néztem azt amit nem tud.

2020. ápr. 16. 23:53
 7/36 anonim ***** válasza:
A gulyás az gulyás. A pörkölt meg pörkölt. Nemde?
2020. ápr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

53 éves vagyok. életemben egyszer nem volt angolórám. Anno orosz volt, mert az volt a kötelező.


Amikor megjelent Skype-program érdekes elsőre Sky-pe nak mondtam. Mert ismerem azt ahogy beszélnek angolul és máris megy. Tudod hányszor hallom gyerekektől is, hogy szkip? meg szkipe? És ezek mind 7.-es 8.-os gyerekek akik 1. osztály óta járnak angolra.

2020. ápr. 16. 23:55
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

“ ez hogy jön ide?”


Rettentő szőrszálhasogató vagy.

2020. ápr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
a rántotthús is rántotthús mégis lefordítják.
2020. ápr. 16. 23:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!