Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy amíg nincs...

Miért van az, hogy amíg nincs itthon senki rendesen megy a net, de amint mindenki hazaér totál belassul?

Figyelt kérdés

Eddig a bátyámnak volt egy Mikrotik routere, ő azt szépen beprogramozta, azon szépen el volt osztva a net, még ha mindenki itthon volt és a neten lógott akkor is 720p-ben ment mindenkinek gond nélkül a youtube, gyors volt a net. De kb 2 hónapja ez a router elromlott, és a régi dlink wifi routerre van most minden rákötve.


Ma is egész mostanáig egyedül voltam itthon, bátyám a haverjánál volt, anyuék a nagyinál. Egész délelőtt és délután is a youtube-n automatikusan 4K-ban mentek a videók, semmi akadozás nem volt.

Most hogy mindenki megjött totál behalt a net. A youtube 144pben is akadozik, hetek óta minden gép irogatja ki megállás nélkül hogy IP cím ütközés, egyszerűen tetű lassú a net (50 megabites netünk van).

Se kábelen ,se wifi-n nem igazán megy a net.

Bátyám amikor elromlott a router onnan mindent átdugott ebbe a sz*r dlink wifibe, azóta vannak gondok. Ő azt mondta a router rosszul osztja biztos az IP-ket és túl is van terhelve, de lesz@rja, nincs pénze most venni másik rendes programozható cuccot...



2019. ápr. 27. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Mi a kérdés ?

Ez egy állításokkal teletűzdelt kérdésnek álcázott evidencia. Nem is értem miért írtad ki.

2019. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdés hogy én nem tudok semmit kezdeni vele, hogy legalább nekem menjen rendesen? Eléggé idegesít ez így, se játszani nem tudok, se filmet nézni, zenét sem tudok most már rendesen hallgatni...
2019. ápr. 27. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél te egy rendes új routert.
2019. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Statikus IP címet állítanék be az összes eszköznek, amely gyakran használja a router-t (MAC cím alapján statikus IP címet osztana ki), mondjuk a következő tartományokban:

192.168.2.15

A többi meg ami időnként kapcsolódik mehet DHCP-vel egy új szegmensbe, 192.168.21.45 például.

ipconfig parancs segítségével megtudod a MAC címet vagy ha adott eszköz kapcsolódva van, neve alapján rotuerben is megkeresheted a logban.

2019. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam statikus IP-t tenni magamnak, csak saját magamnak, de ez sem oldotta meg a gondot. Ugyan olyan lassú a net mint azelőtt volt sajnos...
2019. ápr. 28. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Hívj valakit, aki beállítja rendesen, az IP cím ütközésre nagyon rá kellene nézni. Egy eszköznek hálózaton belül nem lehet ugyanaz az IP címe, mint egy másiknak, mert abból csak a probléma lesz. Én megnézném miből áll a hálózat, mi okozza az IP ütközést, resetelném a D-Link routert és beállítanám újra. Ha nem értek hozzá, akkor pedig hívnék olyat, aki tudja mit csinál.
2019. ápr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!