Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » S. O. S Mit tegyek? Át se...

S. O. S Mit tegyek? Át se vegyem a csomagot? A GLS mit tesz ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden annyi a sztory, hogy a neten a jófogás oldalról rendeltem egy videót. De kezd egyre gyanúsabb lenni ez a videós dolog.Elméletileg holnap érkezik a csomag. De nem is tudom az eladó nevét, azt látom, hogy felhasználó.Nálam látszik a név.Amúgy már tegnap oda kellett volna adni a futártnak... De amikor felhívtam másnap délelőtt, hogy akkor várjam a csomagot? A válasza olyan rizsázó hazugság volt... Éreztem, hogy hazudik. Lehet a videónak is van rejtett hibája.Ha nem veszem át a csomagot, az egyértelmű, hogy a pasi megharagszik. Viszont ma este 2x próbáltam hívni, és hagytam had csönjön a telefon, de nem vette fel. Most mi legyen?! A megérzésemre hallgassák?! Azt gondolom, hogy neki vissza viszik a csomagot. Sőt, már reggel felhívhatom a futárt amikor megérkezik az email, hogy mikor várjam... Szóval már előre felhívhatom, hogy van önnel egy csomag a részemre, ennyit kellene fizetnem érte, de ne hozzá. Nem veszem át! Ez költségébe kerül valakinek?! Fontos lenne a választok, reggel 8 körül szokott jönni az email értesítő. És úgy most komolyan, őszintén, érzem hogy látta hogy kicseng a telefonja és valami miatt direkt nem vette fel.... Igazságtalannak érzem. Mert én normálisan beszéltem vele összesen 2x.1x amikor érdeklődtem a videóról, és ma amikor délelőtt felhívtam, hogy várjam a futárt?

2020. ápr. 16. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Írj neki előre, hogy nem veszed át, majd írj a futárnak, hogy vigye vissza. Ezzel te a felelősséget elhárítod. A futár vissza fogja vinni, de nem lesz boldog.
2020. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

eladó duplán fogja fizetni a postaköltséget


amúgy mit vettél, a video az egy fájl, nem fizikai dolog


videokamerát vagy videolejátszót?


amúgy az nem jutott eszedbe, hogy éppen dolgozik /szexel /fürdik/ kakál stb és pont nem tud veled beszélni?

2020. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helyesírási hibákért, gyorsan írtam, és mobilról. Nyugtalanít ez, mert teljesen normálisan megbeszéltünk, hogy küldi futárral, vártam, nem küldte.
2020. ápr. 17. 00:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyanús az is, hogy amit el bagatelizált ékszíj hibát, az nem kis probléma lesz. Jó jó olvasom hogy wc-n is lehetett, de 1 óra múlva újra hívtam.
2020. ápr. 17. 00:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló.Úgy érzem, hogy rád hallgatok.
2020. ápr. 17. 00:09
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem úgy tűnik, hogy megbeszéltétek, amit meg kellett. Engem is irritálna, ha ezek után pluszban hivogatnál, holott tisztességes ember vagyok. Viszont nem szeretem a nyűglődést, és amikor ismeretlenek ezerszer hivogatnak. Felvenném, de nem örülnék neked.


Szóval. Én amondó vagyok, hogy ha egyszer megvetted, akkor már vedd át. Ne táncolj vissza. Ez igy nem korrekt, amit csinálsz. Ha az ember használt cuccot akar venni vatterán, vagy jó fogáson, gondolja meg, mielőtt kattint. Műszaki cikk esetében főleg. Először jóhiszeműnek lenni, utána meg átváltani paranoiásba nem fair az eladóval szemben.


Biztos nem tetszik a válaszom, de nekem ez a véleményem.


Mellesleg én viszonylag sokat vásároltam a vaterán az elmúlt 10 évben. At a tapasztalatom, hogy vannak fura eladók, és vannak kimondottan bunkók is, de a vásárolt cuccal eddig egyetlen egy alkalommal vertek át a kb. százból.

A bunkók/fura, ám tisztességes szerzetek aránya ezzel szemben 100-ból 20-30.


Annál is inkább, mert ha átver, kitiltják az oldalról, és büntetőjogilag is felelősségre vonható, hiszen az adásvétel feltételeinek nyoma van az oldalon.

2020. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túlaggódod. Bármi közbejöhetett neki, de az is simán lehet, hogy ő kihívta a futárt, hogy vegye fel a csomagot, de az nem jött. Műszaki cikk meg lutri, vagy jó vagy nem. Nyilván leírja amit tud róla, de nem ért mindenki hozzá, egy olyan bonyolult dologhoz mint egy videómagnó főleg - nekem is egy nap volt mire összegugliztam, hogy hogyan kell videófejet pucolni rendesen, ugyebár az nagyon sérülékeny, egy rossz mozdulat és vége.
2020. ápr. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!