Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem zavaró az emberek...

Csak nekem zavaró az emberek konzervatív viselkedése?

Figyelt kérdés

Betegesen ragaszkodni az elavult dolgokhoz... Most A kis hercegről jutott eszembe. Valahol olvastam az interneten egy panaszkodást, hogy miért kellett ezt újrafordítani... Miért? Azért, mert Rónay György szövege már kicsit régies. Bocs, de nem fogok 2020-ban "fölnőttet" olvasni. Már az is zavar, ha a kicsit régebbi könyvekben "ésszerűt" olvasok, amikor manapság már az "észszerű" alak a helyes.


Persze nem csak a könyvekre igaz ez. A klasszikus filmeket, zenéket is fel kell frissíteni időnként. Hülyeség, amikor a szórakoztató iparra nyomást tesznek, hogy "az úgy sem lenne olyan, mint az eredeti." Nem is kell olyannak lenni! A Remake egyfajta tisztelgés az eredeti előtt. Senkinek sem jutna eszébe például egy "Vissza a jövőbe Remake" esetében, hogy az jobb lenne, mint az eredeti verzió, ami a 80-as években készült. Persze a vaskalapos készítők és rajongók egy része botrányosnak tartaná a film felfrissítését.


Szerencsére a gamer tarsadalom jóval liberálisabb. Ott a Remake-nek pozitív a fogadtatása.


Persze ki lehetne terjeszteni a konzervatív gondolkodást a hagyományokra, divatra is.


A lényeg az, hogy szerintem a túl erős ragaszkodás a régi dolgokhoz szükségszerűen fanatizmushoz vezet.


2020. ápr. 18. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Neked valami retro fóbiád van?

Baromi egyszerű, össze kell hasonlítani a régit, és az újat, és ha valamelyik szr, azt kell félretolni.

Amúgy rengeteg régi jó szinkron van a magadfajta újmániások miatt szétszarva, gyakorlatilag élvezhetetlen annak, aki a régit is megnézi.

Nem egy ilyen filmet láttam már, hogy ismertem a régit, és botrányosan gyenge.

Meg egyáltalán minek ahhoz hozzáűnyúlni, ami jó?

Ami régi, az csak szar lehet?

Nagyon kretén mentalitásod van....

2020. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
"Ne javítsd meg azt, ami működik."
2020. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Ami régi, az csak szar lehet?"


Nem. Viszont a világ változik, és nem tetszik, hogy egyesek vissza akarják ezt fogni. Ha felmerül egy klasszikus film újraforgatása, akkor a retro fanok lesznek az elsők, akik tiltakoznak. Más esetben, meg egy filmet újraszinkronizálni, igenis jogos lehet.

2020. ápr. 18. 09:34
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Vannak régi könyveink, ahol többek között "cz"-vel írják a "c" betűt. Imádtam olvasni. Olyan különleges.

Nem bánom, ha megújítást, de nem szeretném, hogy elvesszenek a régi dolgok. Te az újat élvezed, mások a múlt emléknyomait.

"Bocs, de nem fogok 2020-ban "fölnőttet" olvasni." Ez röhejes, már ne is haragudj. Manapság is beszélnek így emberek, gondolom nem jártál még Szeged környékén.

2020. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is szeretem a múltat bizonyos esetekben.


Hát, ha Szeged környéken "fölnőttet" mondanak, az nagyon gáz.


A paraszt beszédet nem szertem.

2020. ápr. 18. 10:43
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

A tájszólás nem parasztbeszéd, el vagy tájolva. Ideje kibújni a vackodból, és tájékozódni.


Egyébként a témához kapcsolódó például az új szinkron. Ha én szeretek egy szinkronizált filmet, amihez új szinkront készítenek, és a régi már nem elérhető, valószínűeg én is picsogok, mert a régit szoktam meg, azt szeretem, az újban furák a hangok és a hangsúlyok.

2020. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Íjj, én elég sznob vagyok, de még én sem hívom a tájszólást parasztbeszédnek. Ez a gáz. Még formálni kell az értékrendszered, gondolkodj tovább a világ dolgain. Bátorítalak további könyvek olvasására, akkor is ha régies a nyelvezete.

Egyszer volt egy felháborodott kérdés ezen az oldalon, hogy miért tanulnak a gyerekek a juhászokról meg 19.századi tanyavilágról. Úgy érzem kicsit egyre megy a téma, tágítani kell a látóteret, bővíteni az ismeretek.

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2020. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6


Az új szinkront a csapodár szövegkönyv is indokolja.


Pl. Dragon Ball Z esetében a hangok jók, de a szöveg nagyon rossz.

2020. ápr. 18. 12:13
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként az új szinkronnal kapcsolatban ti nem érzitek az újdonság varázsát?


Láttátok ugyanazt a filmet milliószor a régi szinkronnal.


Ha újat tesznek alá, felfrissül az egész film. Vagy ti nem így gondoljátok?

2020. ápr. 18. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:

na, én meg a te fajtádtól vagyok rosszul.

ami régi, az értéket hordoz. értékes. amit újracsinálnak, arra kvázi ráfhosnak és akkor nesze, hogy megértsd a kis modern, gondolkodni, asszociálni képtelen kocka agyaddal... bah. ez már lebutítás inkább.

2020. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!