Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettem ilyen gépies?...

Miért lettem ilyen gépies? Miért élvezem hogy ilyen "fegyelemmel" teszek mindent?

Figyelt kérdés

Rövid leszek:

Jó gépiesen, érzelmek nélkül cselekedni. Ez a munkára, evésre, ivásra, sportra, mindenre kiterjed. Egyhangúan, csak a jelenre figyelve.


Valahogy jólesik ilyen "fegyelmezettnek" lenni, hatékonyabb vagyok, jobban érzem magamat.


Nem vagyok közben feszült, csak jó hogy semmit nem érzek, csak vagyok, mintha gép lennék.


Mire utalhat ez? Nagyon értekelnék pár mondatos válaszokat az "ez baj" típusú válaszok helyett.


Előre is köszönöm!



2020. ápr. 18. 11:51
 1/8 Metionin ***** válasza:
100%
Talán mert jó érzéssel tölt, el hogy kontrollod van bizonyos dolgok fölött. Gyakran ez segít elviselni azt, hogy bizonyos dolgok fölött meg nincs.
2020. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez jó meglátás, tetszik. Van ami felett nincs de az nem is igazi probléma az igazat megvallva. Köszönöm hogy írtál!

Még jöhet válasz!

2020. ápr. 18. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen időszakom. Valahogy egyszer csak feltűnt, hogy így is lehet, hogy tudok ilyet, aztán az újdonság varázsa magával ragadott, és egy ideig így "voltam". :) Tehát nekem amiatt tetszett, hogy érdekes volt, egy új tapasztalás. Meg persze az, amit te is írsz, hogy hatékonyabb voltam sok dologban, aminek meg is lett az eredménye, természetesen pozitív értelemben. Meg az is jó volt benne, hogy ettől valahogy "erősnek" éreztem magam. Aztán egy idő után ez az egész terhes lett és unalmas és üres, eltávolodtam ettől az életérzéstől... Szükséghelyzetben viszont elő tudom venni és jól jön. :)

Ez persze csak az én "sztorim", egy kis gondolatébresztő, hátha hasznos számodra, hogy rájöjj, te magad miért lettél most ilyen, miert élvezed. :)

2020. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tetszik a történeted, jó volt olvasni és köszönöm hogy leírtad, de sajnos nem segített rájönni a gyökerére.

Viszont jó volt, nem írtad le hiába.

2020. ápr. 18. 13:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Évtizedek óta hasonlóan működök. Elfojtott vágyak, érzelmek, gondolatok, érzések miatt van ez nálam.
2020. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így lesz az emberből jó munkás droid.


Volt már, hogy ilyesmit éreztem, de gyorsan elhessegettem. Én nehezen viselem ezt az érzést.Akkor érzek így néha, illetve akkor veszem elő, ha tényleg nagyon muszáj valamivel sietnem, vagy gyorsan túl akarok lenni valami muszáj dolgon. De kínszenvedés így is az egész.

2020. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazság szerint így gyorsabban haladok mint hogyha belevenném a dologba az érzelmeket.

Nem igazán voltam soha olyan természetű hogy beletörődjek a problémákba és mondjuk egy nehéz munkát úgy fogadjak el hogy az nekem lett rendeltetve és beletörődjek.

2020. ápr. 18. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Az jó ha tudod magad kontrollálni és nem veszed magadra a világ fájdalmát.
2020. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!