Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szülő-gyerek kapcsolatok...

A szülő-gyerek kapcsolatok témakörben miért esnek neki a gyereknek mindig, ha az egy kamasz?

Figyelt kérdés

Ráadásul sokszor látom, hogy nem is a kérdésre válaszolnak, csak kritizálják a kérdezőt.

Ez mire jó?


2020. ápr. 21. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy tinédzserről tipikus általánosítás, hogy lázad, nagyszájú, mindenkibe beleköt és amúgy is mindenkiben a rosszat látja.


Sokan ez alapján már komolyan se veszik őket, pedig sokszor igazuk van, sokszor van rossz életük nekik is.

Sok szülő szarja le a gyerekét vagy pont nyomul rá túlzottan. És valljuk be.. A kamaszkor nem csak a kamaszos lázadás miatt nehéz időszak sok családban, hanem a szülők miatt is. Nem akarják még elengedni a gyerek kezét. És hát nyilván kire lesz hárítva a dolog? A gyerekre.. Ő lázadozik hát nehogy már szava legyen. Nem.. Mielőtt nekem támad valaki nem a szülő a hibás minden esetben és a kamasz a tökéletes. Do fordítva se higyjük el.


Itt következmények nélkül kiadhatják magukból ami mondjuk egy rossz nekik vagy amire megoldást keresnek. De ugye az általánosítás nagy úr, a gyerek emg gyerek biztos csak hisztizik.. Gondolják..

2020. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ráadásul azt is látom, hogy ha beszólnak a "gyereknek" és az megvédi magát, akkor még a beszólogatónak áll feljebb és hisztizik, hogy milyen szemtelen a kérdező...
2020. ápr. 21. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert általában a hozzászólok, szerint kap enni és tető van a feje felett legyen már elég. Azt nem veszik figyelembe, hogy én kb ideggyenge lettem a nevelőapámtól. Mert mindennap volt főtt kaja, de mellé ment a rohadjál ketté is. Akinek elmondtam sokan azt mondták de anyagilag jó volt nem? Akkor meg mit sírsz. Ja és sok embert úgy nevelnek a gyereknek kuss a neve.
2020. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem épphogy az olyan válasz a ritka, hogy alkalmazkodjon a gyerek a családjához. Általában a gyereket biztatják a szülei ellen, hogy joga van ehhez is, ahhoz is. Igaz én csak a véletlen kérdéseket látom, nem keresem az ilyesmit.
2020. máj. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!