Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért van az, hogy bizonyos...

Mért van az, hogy bizonyos emberek ráakarják erőltetni a másikra az ételt?

Figyelt kérdés
Pl.Ott ebédelek valakinél és nem érti meg,ha közlöm elég volt.Mivel tudom határozottan megértetni vele?

2020. ápr. 21. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de engem is érdekelne. Nagyon idegesítő..
2020. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy van vele, hogy biztosan csak udvariasságból nem kérsz többet. Ha nem érti, szedje csak ki, majd észreveszi, ha otthagyod.
2020. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Én ha nem tartanám magam, ilyen lennék. De ezt nagymamákon megláttam, megtapasztaltam, és megtanultam már azelőtt kontrollálni, mielőtt kijött volna.

Ha van nálunk valaki, mindig első körbe én szedek, megkínálom, vagy bármi, de aztán kinyilatkoztatom, ha bárki kér még bármit, szedjen nyugodtan, amennyi jól esik, rengeteg a kaja, meg azért van, stb. Tehát csökkentem, hogy ők azt érezzék udvariatlanság még enni, de én is megspórolok pár kört.

Betegesen imádom nézni, amikor egy vendégnek ízlik az itteni koszt. És..bevallom, imádom nézni ahogy pl a férjem eszik. Ahogy bekapja, rág, meg majszol, és ízlik neki. Annyi örömmel tölt el. :D

Kiskorom óta, szeretem nézni ahogy az eberek esznek. Olyan sokat elárul egy adott illetőről, meg jó nézni ahogy valaki jóízűen eszik. Mukbang-adom D:

2020. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi térségünkben ez a kulturális norma. Az emberek betegesen félnek, hogy nem tudják jól lakatni a vendéget, mert milyen kínos már. Anyám és nagymamám is mindig úgy főz, mintha 1,5x több ember jönne, mint a valóságban. Más országokban meg darabra kiszámolják, hogy kinek mennyi jut és akkor annyi volt az étel a vendégnek... :D

Én is utálom a tukmálást étel és ital terén egyaránt, de közben úgy vagyok vele, hogy jószándékból csinálják, szóval nem szoktam pörögni a dolgon.

2020. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni, nem szedsz többet. Én is ilyen vagyok, örömmel tölt el, ha ízlik a főztöm. Én meg nem tudok 3 fogást megenni, nem is hagyom, hogy szedjenek, mert akkor a levessel jóllaknék..
2020. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tukmálás jó magyar szokás!:) Ha nem eszed meg mind, amit kiszedtél megsértődnek, mert hogy biztosan nem jót főzött az illető. Ha visszautasítod, akkor bunkó vagy, ha a nyomás hatására többet eszel, mint amennyi jól esik, akkor kibeszélnek a hátad mögött, hogy milyen sokat eszel.
2020. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na igen..

Általában nem szeretek többet enni,mint ami jól esik,meg azt se akarom azt mondják zabálok valahol,azt se illik.De vannak személyek,akik nem törődnek vele,hogy a 2.tányér fogás mindenből,már képtelenség,hogy jól essen.

2020. ápr. 21. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:
egy jó orditozás után abbahagyták otthon. egyél, egyél egyél és egyszer elegem lett, balhéztam, üvöltöztem velük, aztán már elcsuklik a kérdés felénél a hangjuk. befenyítettem őket. idegen helyen meg alapból se szeretek enni, kerülöm ahogy lehet.
2020. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!