Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a fellépése...

Miért van az, hogy a fellépésem miatt levegőnek néznek fizetős helyeken is (autószerelő)?

Figyelt kérdés

Nem volt apám, meg semmi férfi, így nem tanultam meg hogy kell viselkedni. Nők között dolgozok így nem volt gond eddig. Most vettem egy autó március elején és felhívtam egy szervizet hogy átvizsgálást és olajcserét csináljanak. Megadta az időpontot és odamentem. Az ajtón belépve két férfi autót szerelt éppen, más nem volt ott. Egy lépcsőt láttam egy irodába de oda elé ki volt téve egy lánc és belépni tilos felirat. Amikor bementem a szervizbe:

- Jó napot kívánok! 15:00-ra megbeszélt időpontra jöttem

- 14:50 van úgyhogy ne hazudj (és röhögtek)

Ezután vártam szótlanul 10 percet hogy eljöjjön az idő. Utána újra szóltam hogy most tudna valaki foglalkozni az autómmal? De nem válaszolt egyikük sem, csak szereltek. Az egyik mondott valamit a másiknak, hogy ők nem titkárnők és miért őket zaklatom (különböző káromkodások között és engem fallosznak hívva). Nem mertem átlépni az irodába vezető láncot, nem hiába van kiírva hogy belépni tilos. Eltelt 20-25 perc még, már fél 4 volt. Ekkor kijött egy csaj a fenti irodából hogy “te meg mit állsz itt, miben segíthetünk?” Ekkor elmondtam hogy meg volt beszélve az időpont. A csaj leszólt az egyik lenti srácnak és utána mondták hogy ide meg ide álljak be és majd 2 óra múlva vissza lehet jönni. Elötte még elvette a csaj a papirokat meg aláírtam egy szerződést.


Hogyan kellett volna viselkednem? Mi lett volna a férfias mód hogy ne nézzenek levegőnek és ügyfélként kezeljenek? Káromkodnom kellett volna vagy haverkodni? Oda kellett volna menni kezet fogni a szerelőkkel hogy “szevasztok srácok, hoztam a verdát, meg volt beszélve haver”? Vagy hogy? Komoly a kérdés!


2020. ápr. 21. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Fogyasztóvédelemnek jelentsd az esetet.
2020. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Amikor odaértél 14:50-kor, és nem tudtad, ki lesz a kontaktszemély, kivárhattad volna a 15 órát, és felhívhattad volna a tel. számot újra.


Máskor -csak javaslom- mihelyst lejön neked az, hogy nem kapsz érdemi választ egy szituációban, ne ragadj bele. Kezdj el azonnal megoldásközpontúan gondolkodni, cselekedni. Leállni velük, magyarázkodni, újra nekifutni stb kommunikációs és pragmatikus hiba.


Idővel jobb lesz, ha megtanulsz asszertívén kommunikálni és önbizalmast szerzel. Jó önmunkát kívánok!

2020. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bunkók voltak a szerelők, de én is hasonló helyen dolgozom (illetve van itt egy szerelő műhely is) és kb. 5 percenként ki-be rohangál valami ügyfél és ha amúgy is rossz napom van totál átnézek rajtuk mert még magammal se törődök és amúgy sem az én dolgom.

Szerintem azzal, hogy így köszöntél mindent megtettél amit lehet.

2020. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Felhivni a titkarnot. Ha nem tortenik semmi, atgurulni egy masik szervizbe. A te idodrol van szo, azert viszed szervizbe az autot, mert nem akarsz fel evet allni a motorhaz folott, hogy megold a problemat. Biztos tobb muszakot vallaltak, ilyenkor senkinek sincs kedve szepen beszelgetni. Ugyfel vagy, nem kell jopofizni, teljesen jo amit mondtal.
2020. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Jaj, a sok balek osztja itt az észt:D

Közben meg egy szállal se különbek a kérdezőtől.

Már a kiröhögés után eljöttem volna, szopjatok le alapon.

Egyébként meg ne legyél balek, ismeretlen helyre nem viszi értelmes ember a kocsit.

Részben az ilyenek miatt se.

Másrészt meg köztudott, hogy az autószerelők jó nagy segg fejek, igazi patkány banda.

2020. ápr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Aha, igen.

Oda kellett volna menni kezet fogni a szerelőkkel hogy “szevasztok srácok, hoztam a verdát, meg volt beszélve haver”?


Ez lett volna a férfias elintézési mód. Főleg egy ilyen jellegű helyen.

De a férfias fellépés, egyfajta lazaság, magabiztosság mindenhol meg kell hogy legyen benned, mert ettől férfias egy férfi.

Még olyan szituban is ott kell lennie burkoltan a viselkedésedben, ahol formálisabb viselkedést követel meg a hely és az alkalom.


És ez tanulható, fejleszthető.

Én ugyanigy voltam vele, mint te, semmi férfiminta, női munkahely, stb., de tudatosan felvettem bizonyos viselkedési formákat, gesztusokat, még akkor is, ha kezdetben totál idegennek éreztem magamtól őket. Idővel azonban a személyiségem részévé váltak, és férfiasabbá tették a fellépésemet.


Halál komolyan mondom, hogy segitek benne, ha szeretnéd, edzhetnénk egymást, ha esetleg a közelben élsz.

Kézfogással pl. nekem mai napig gondom van, de ciki bárkit megkérni, hogy hé, te gyakorold már velem :D

2020. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
igaza van 5 , "14:50 van úgyhogy ne hazudj (és röhögtek)" erre a válasz akkor szopjatok faszt köcsögök és eljönni onnan nem pedig becsicskulva várni
2020. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az autószerelők, gumisok, stb mondjuk pont ilyenek.

A mi autószerelőnk is bunkó.. a felszínen. Szinte percenként hívogatják. És el sem hinnéd róla, de mégis egy rendes ember. Oké, ő elsősorban "csak" vezeti a céget, meg kisebb munkákba beleszál. Az alkalmazottai közül az öregek, meg ha van éppen, a fiatalok általában normálisak, a legszörnyűbb mentalitása a középkorú dolgozóinak van.

2020. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt: nem mászkálunk be a műhelybe. A családban van autószerviz, agyf.t kapnak a srácok ettől, hogy fogja magát az ügyfél, és bemasírozik a munkaterületre, mintha ott lakna. Nem is értem, milyen alapon.


Másrészt: van hogy szr napjuk van, és idegesek. :D Minden jogod megvan ahhoz, hogy azonnal távozz, ha ilyen stílusban szólnak hozzád.


Harmadrészt: ezt tényleg nem igazán értem, nyilván ki fognak ugrani a félbehagyott autóból és azonnal téged fognak menedzselni a szerelők... vagy mire gondoltál, mikor velük akartad munka közben felvetetni a munkát? :DDDD


A helyes műveletsor szerintem: bemész az irodába (munkafelvétel helyére), beszélsz azzal az emberrel aki felveszi a munkákat. Ha minden rendben, akkor minden rendben. Ha időközben hosszas várakozást, vagy bunkó stílust tapasztalsz, akkor beülsz az autódba, hazamész, és keresel másik szervizt.

2020. ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Oda kellett volna menni kezet fogni a szerelőkkel hogy “szevasztok srácok"


Persze, kezet fogni, a másik hülye.

2020. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!