Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tizen-vagy huszonévesek! Van...

Tizen-vagy huszonévesek! Van köztetek olyan, akit zavar, ha tegeznek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 22. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak, ha mindenki mást magáznak, velem egykorúakat is.
2020. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de találkoztam már ilyen fickóval. Fura volt, hogy nem tegezett vissza, pedig kb. egyidős férfiak voltunk, és nem valami formális helyen.
2020. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Zavarni?? Én pont, hogy azt szeretem jobban.
2020. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Engem eléggé zavar mert eleve a magyar tegeződő nyelv volt mielőtt megreformálták volna...

Szerintem túl erőltetett és egyáltalán nem a tiszteletet jelzi ha valakit magázok pl mert ragaszkodik hozzá.

Persze önözhetném is de az sem jobb.

2020. ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, csak nem vagyok a csendőrpertu híve. Ha valaki letegez én visszategezem, akár 6,akár 60 éves. Ha magázást akar, muszáj lesz engem is magázni. 24 éves vagyok, felnőtt, az az illem vonatkozik rám is, mint rá
2020. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attol fugg. Az egyetemen peldaul elegge zavar a csendorpertu, amikor az idosebb profok tegeznek, meg legyerekekeznek minket, amikor mi nyilvan tiszteletteljesen magazodunk. Azert az mar nem egy gimis tanar-diak kapcsolat. De ha a 80 eves szomszedneni tegez, en meg magazom, az egyaltalan nem erdekel. Igazabol a hivatalos helyeken, elethelyzetekben szeretem ha magaznak, mert komolyabb es tiszteletteljesebb igy szerintem sokkal. 24L
2020. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem zavar. Egyelőre, mert csak hallgató vagyok. Sokan írják, hogy szerintük nem a tisztelet jele a magázódás, szerintem meg igenis az. Legalábbis hivatalos. A munkám során (a kollégáimon kívül) nem fogom megengedni, hogy tegezzenek.

24N

2020. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem zavar abszolút! Én is mindenkit letegezek. Boltba is ha bemegyek "Szia" befelé és kifelé is. Sokszor meg se tudom még csak saccolni egyes emberekről, hogy milyen korosztályba lehet.

19/F

2020. ápr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, engem az zavar ha magáznak. Egy pár hete egy gyerek csókolomot köszönt nekem, hát okozott egy kis lelki megrázkódtatást vele :D

18/L

2020. ápr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem.

Alapjáraton jobban szeretek tegeződni, de RENGETEGSZER van, hogy én megszólítok valakit magázva, ő meg visszategez. Ez nagyon zavar és nagy tahóságnak tartom.

2020. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!