Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó "hátszél"-e ehhez, ha...

Jó "hátszél"-e ehhez, ha valaki ismert pl Youtubeon, vagy bárhol?

Figyelt kérdés

//a kérdés teljesen fiktív, nincs szó konkrét személyről//

Az adott személy szeretne író lenni régóta, de csak magának ír egy jó ideig. Van viszont egy Youtube csatornája, ahol mondjuk objektíve nagy követőbázisa lett az évek alatt. Értelmes videói vannak, többnyire ismeretterjesztő, vagy valami kreatív, de jellemzően nem az aktuális trendek alapján csinálja, mivel ez neki hobbi, semmi más. Egyszer úgy dönt, hogy szeretné publikálni az írásait, de amíg haladt a hobbijával nem jött össze neki egy csomó pályázat és próbálkozás után, mert nyilván totál ismeretlen volt még akkor, és úgy nincs nagy esélye, és szerencséje sem volt, függetlenül attól, hogy jó benne. Miután ismert lesz eléggé, úgy dönt, hogy nem járja újra a procedúrát, mint előtte, kiadatja magán úton.

Nyilván előny, hogy van egy követőbázisa és, hogy alapból jobban érdekel bárkit is, mint egy ismeretlenül feltűnő bárki. Vajon van-e esélye arra, hogy íróként érvényesüljön (Magyarországon) ha alapvetően nem arról ismerték meg az emberek?


2020. ápr. 24. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól promózza a könyvét akkor a követői közül sokan megveszik és ha jó (meg szerencsés) akkor sikerülhet.
2020. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Többen csinálnak ilyet. Készítenek több videót a készülő könyvről, ezzel reklámozva azt, aztán online megvásárolhatóvá teszik a weboldalukon. Bestseller ritkán születik így szerintem, de kezdésnek jó dolog és később talán nagyobb esélyed lesz kiadatni más könyveket, ha tudsz erre hivatkozni majd. Viszont készülni kell rá, hogy könyvet kiadni nagyon drága és könnyen lehet, hogy anyagi veszteséggel fog járni.
2020. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, szerintem se rossz ötlet, de nekem vannak fenntartásaim, elmondom, mi az és miért gondolom ezt.


Magyarország kisebb piac, mint USA vagy Japán, ahol a könyv/képregénykiadásnak nagyobb "tradíciója" van. Én láttam már digital artistokat (ilyen 150-200 ezer követőről van szó legalább), akiknek a photobookjaik/ilyen-olyan saját kezdeményezésű self-publish könyveik (nem regényekről van szó) jól keltek, de nyilván ők nemcsak az USA, hanem a nemzetközi piac előtt is nyitva voltak. Magyarországon nagyon jónak kell lenni, de még akkor is lutri szerintem, hogy mennyire lesz kelendő a dolog.

2020. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az esély megvan rá. Alapvetően ahogy írtad, az nyilván előny, hogy van egy fix követőbázisa, ezek között valószínűleg olyan rajongók is, akik akkor is megvennének tőle egy írást, ha a lakásában megtalálható élelmiszerek címkéjét írná le. Meg amiatt is, hogy így azért jobban terjed a hír, megosztják a videót. Ha jól promózza, akkor hashtagezni fogják, ha sok rajongó előrendeli, akkor toplistára kerülhet stb. Könyvekkel foglalkozó blogokkal, könyvvideósokkal felveszi a kapcsolatot, keresztpromó stb.


Innentől kezdve meg... szerencse és tehetség kérdése az egész. Nyilván ha csak azt hiszi magáról, hogy tehetséges, és igazából annyira nem, akkor ennyi volt. Ha tényleg jó benne, akkor kérdés, hogy ki kapja fel a könyvet, milyen rá ténylegesen a keresettség, a műfaj épp kapós-e abban a pillanatban, illetve pepitában nem túltelített-e a piac... csak az amúgy nem hátrány, hogy hát előtte nem íróként ismerték. Rengeteg olyan híresség van, akit egy bizonyos dologról ismertek korábban, aztán átnyergelt egy másik "piacra", és ott (is) elismert lett.


Ill. kérdés az, ki számít "érvényesülőnek" a szemedben. Csak az, aki ilyen Leiner Laura szinten népszerű, vagy elég, ha mondjuk feleannyira hype-olt... előbbi kategóriába elég nehéz bekerülni.

2020. ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!