Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem féltek a maszk viseléstől?

Ti nem féltek a maszk viseléstől?

Figyelt kérdés

Itt vidéken még nem, de a fővárosba már kötelező sok helyen a maszk használata. Azon gondolkodtam, mi lesz, ha itt is kötelezővé teszik. Jön a május, jön a nyár, az még hagyján, hogy beleizzadok a melegbe, meg leszedi a sminkem, de ha lebarnul az arcom, meg fog látszani a maszk helye. Nagyon jó lesz mindenkin látszani fog, kinek kör, kinek téglalap... Én már előre félek ettől, mit kap az aki nem hord maszkot, ha kötelezővé teszik? Letöltendőt kaphat? Vagy csak pénzbírság? Esetleg egy ejnye bejnye?


L/24


2020. ápr. 24. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Durva, hogy ezektől félsz, de attól, hogy megbetegszel, vagy megferőzöd idős rokonaidat, attól nem
2020. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
68%

Megszoktam, én sebészeten dolgozom, viszont őrült nagy faxágnak tartom. Beleizzadnak az emberek, ugyan abba a valamilyen anyagú vacakba lélegeznek napokon át, és nem csak hogy a koronavírus, minden vírus baci, és társaik megtelepszenek. Többen fognak tüdőgyulladást kapni, mint amúgy...

Borzalmas ez a kormány, de várom már a választásokat...

2020. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Megint le leszek pontozva, már megszoktam, de leírom a véleményem.


Teljesen felesleges a maszk viselése. Az immunrendszer erősségétől függ, hogy lesz-e valakinek tünete a vírustól, már ha van egyáltalán vírus, mert az se biztos. Hisz a médiában mondanak jó sok mindent.


Én nem hordok maszkot, nem vagyok médiaagymosott. Nem félek. Ha boltba megyek, felveszem, mivel nálunk hétvégén sajnos kötelező, érdekes, hétköznap meg nem, a logikát nem látom benne, hogy mi van, hétköznap behúzza a nagy vírus fülét farkát és csak hétvégén fertőz?


Szerintem először csak figyelmeztetések vannak, de ha többször elkapnak, akkor max pénzbírság.


Én az immunrendszeremet erősítem, se maszkot, se kesztyűt nem hordok, nem vonultam karanténba, simán kijárkálok, amikor éppen nem homeofficeban dolgozom.


Ez a vírushelyzet nagyon fel van fújva. Egy sima influenzajárványban, ami ugye minden évben megjelenik, több százezer ember veszti benne életét, de az ugye lényegtelen. Akkor nem rendeznek ekkora hisztit, pedig lehetne éves szinten. Mindegy.


Akinek meg van alapbetegsége az akkor inkább maradjon otthon.

2020. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Boltban, tömegközlekedésen kell, egy séta miatt nem. De kicsit sem lehetsz felszínes, hogy ilyenek miatt aggódsz.
2020. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Nekem már mindegy. A szomszédbomban, tőlem 30-40 méterre is van beteg, sajnos.
2020. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem sminkelek, nem félek.


Viszont utálom. Minden maszk nagy rám, felcsúszik, kényelmetlen. Lefele nem látok tőle, múltkor majdnem leestem egy lépcsőn.


Csak ott veszem fel, ahol kötelező.

2020. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

En mindig felveszem fuggetlenul attol hogy kotelezo e, anyukamnak az egezsege nincs jo allapotban, mutet elott allt, de eltoltak azt is a helyzet miatt. Ugy vagyok vele hogy nekem ez nem okoz nehezseget hogy felvegyem, pedig szemuveges vagyok es allandoan beparasodik, de kibirom, mert a sajat es a csaladom egezsege fontosabb.


Moshatos maszk, minden kijarasnal ujat veszek fel, mosom es vasalom. Szerintem legyen az a legkisebb gond, hogy ezt hordani kell egy ideig...en pont hogy nem sminkelek most, minek? Eltakarja a masz a fel arcom!


Fiatalabb vagyok nalad, megis be tudom latni hogy ez most fontos, es nem az a legnagyobb problemam hogy hogyan barnul le az arcom! Persze mindenki azt csinal es ugy kezeli a helyzetet ahogy akarja, mivel nem mindenhol kotelezo a maszk, viszont vannak helyek ahol kotelezo es ezt fel kell dolgoznod, hogy ott felveszed. Ilyen hely max a tomegkozlekedesi eszkoz es bolt, elarulnad megis hogyan barnulsz le a maszkban amig tejet veszel? Nyilvan amig haza setalsz a boltbol leveszed!


Ertem hogy teged az egvilagon semmi nem erdekel magadon kivul, de az hogy a legnagyobb bajod ebben a helyzetben a smink es az aranytalan barnulas, az eleg szanalmas!


20/L

2020. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

8-as, én nem tudom, te mit képzelsz magadról, de anyáddal beszélj így, ne velem.

Nyilván nem a szememre veszem, te idióta.

Istenem, ennyi sötét embert, mint ami itt van... komolyan, valami tanulmányt kellene írni erről.

2020. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Igen, sajnos leírtad az emberek problémáját. Nekem is az a bajom, hogy nem tudok körmöshöz menni, ez az egész megvisel naon, meg a csajokkal a közös plázázás is hiányzik, most kit érdekel meghal pár öreg, nagyon szexi fiatal afrikai srácok várakoznak a határon legalább lesz végre normális pasi.
2020. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem viselek maszkot. Amúgy létezik a naptej, akkor nem barnul a fejedre.

Engem sokkal jobban zavar, hogy aki hord is maszkot helytelenül teszi, csak az orrán, csak a száján, letolja a nyakára, fogdossa, ugyanazt hordja napokon keresztül, nem jó a méret pl hiába van az orrán-száján,ha oldalt meg egy kamion is beparkolhat.

Van itthon ffp2 maszk még régebbről, ha majd kötelező lesz felveszem. Amúgy nem büntetnek érte még Pesten se, de rádszólnak. Esetleg megtagadhatják a belépést. Mondjuk a bajoroknál durván bírságolnak, ha nincs rajtad maszk.

2020. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!