Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INFJ típusú emberek, mi...

INFJ típusú emberek, mi jellemző rátok?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 25. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem kene senkit beskatulyazni vagy felcimkezni. Altalanositas. Mindenki mas, nem lehet senkire rahuzni egy megnevezest. Foleg nem 4 betuvel...
2020. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Tisztában vagyok ezzel,de attól még érdekel a téma,mert találtam benne igazsagot.

Kérem csak az válaszoljon már,akit szintén érdekel,mert nem azért tettem fel a kérdést,hogy kioktassanak.

Csak érdekel ,semmi több. Nem ez alapján fogom megítélni az embereket.

2020. ápr. 25. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Introvertált, intuitív, empatikus, és jó ítélőképességű?

(Legalábbis Carl Gustav Jung teóriájában)

S hogy mi jellemzi ezeket az embereket..:

Az én perspektívámból az ilyen típusú személyek közül szoktak kiemelkedően intelligens emberek kikerülni, s a népesség csak nagyon kevés százalékát teszik ki. Egy extrovertált ember úgy ítélheti meg gyakran az ilyen egyéneket, mint akiknek nincsenek álmaik, céljaik, ambíciójuk. Pedig épp az ellenkezője igaz! Intenzíven törekednek arra, hogy segítséget nyújtsanak ott, ahol csak tudnak.

Akik ilyen sajátosságokkal magasra törnek, mély nyomot hagynak a világban. Lásd példaként: Nelson Mandela, Martin Luther King, Teréz anya, vagy Goethe.

Általuk talán világosabb képet kaphatsz! 🙂


További csodás estét!

2020. ápr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Én szeretem az MBTI-t, szerintem mindenképp érdekes, meg szerintem hasznos is de ezért biztos sokan megköveznek. Sokat segíthet az önismeretben, illetve mások megértésében is. Nyílván nem eszerint kell leélni az életed, meg kifogásként mutogatni a 4betűs személyiségedre.


Amúgy pedig hogy a kérdésedre is válaszoljak, én INFJ vagyok. Ugyanaz jellemző rám kb mint a többi ilyen személyiségű emberre. Szeretek megfigyelő lenni, pl ha van egy összejövetel, csoportfeladat akkor szeretem figyelni hogy mások hogyan viselkednek egymással, milyen reakciójuk van bizonyos dolgokra, hogyan gondolkoznak bizonyos dolgokról. Ez a megfigyelő szerep akkor a legerősebb amikor mondjuk olyanokkal kell beszélgetnem, vagy csinálnom valamit akiket nem nagyon ismerek még. Aztán introvertált vagyok, de ezt gondolom tudod mit jelent. Szeretek tervezni, álmodozni olyan dolgokról amik kb 0% hogy bekövetkezik. Jól megértem az embereket, rosszul bírom a kritikát, és másoknak is nehezen mondom meg ha valami nem okés. Nem szeretek szerepelni mások előtt, általában nehezen nyílok meg. Most kb ennyi jutott eszembe, de amúgy a neten találsz több oldalas leírásokat is.

2020. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Én is INFJ vagyok és nagyon hasonlókat írt a #3 és #4 is ami rám is teljes mértékben jellemző.

Tudom,hogy az interneten egy csomó ilyen oldalt lehet találni,már ezeket meg is néztem,de pontosan azért tettem fel a kérdést,mert sokan mondjak mint pl a #1es,hogy nem lehet ez alapján felcimezni az embereket,ez teljes mértékben igaz is,de azért érdekes hogy a #3 és #4 válaszoló leírta ugyanazt ami pl rám is jellemző. Akkor meg is csak van benne igazság.

2020. ápr. 25. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nagyjából minden igaz amit róluk írnak. Sokszor háttérbe vonulok, elemzem az embereket, nagyon sok tulajdonságukra, cselekedetükre magyarázatot találok akkor is ha mélyebben nem ismerem a személyt, egyszerűen mert saját magam és mások kielemzése által látom az összefüggéseket, igazából nagyon kevesen vannak akik az egójuk álarcával el tudják rejteni a motivációkat előlem.


Ennek ellenére ha egy közösségbe bekerülök ott általában mindig van látható változás, mert az igazságtalanságot, nagyképűséget nem bírom, és ha kell bele állok. Persze sokszor extrovertáltak megpróbálnak elnyomni, de végül mindig változik valami. Legyenek ezek szabályok, az emberek hozzáállása bizonyos dolgokhoz, bármi.


És ezeket nem csak magam miatt teszem, sőt, magamat szorítom leginkább háttérbe ilyenkor. Inkább a közjó és más emberek érdekeit szoktam szolgálni ilyenkor. Persze hogy szerintem mi a közjó az az én ideálom, nem mindenki fog vele egyetérteni.


Sokan például azt sem értik, hogy mit foglalkozok én olyan politikai döntésekkel, meg külföldi dolgokkal, amik engem közvetlenül nem is érintenek. Na hát pont erről van szó, mert nem a saját érdekeim miatt teszem. De ezt leginkább extrovertált emberek nem értik meg. "Mit foglalkozol ezzel, téged nem érint", stb, aztán élik tovább beszűkült látókörű életük. Pedig ha kicsit kinyitnák a szemük rájönnének, hogy bár sok minden tényleg nem érint közvetlenül, de közvetetten igen. Mert bár lehet hogy a közalkalmazottak elbocsájtása miatt nekem megmarad a munkám, viszont ők, a családjaik, de még a gazdaság (mennyit költ, mennyit nem költ, mennyit kell adózni a munkanélküliek felé) is megérzi, és azt közvetetten én is megérzem.


Meg lehet, hogy mondjuk a kínai gyárak emissziója nem közvetlenül az én tüdőmbe kerül, de az üvegházhatást ugyanúgy fogjuk érezni ettől függetlenül a világ másik végén is. Na szóval értitek.


Néha elgondolkozom, hogy az egész igazából egy veszett ügy, mert nagyon sok ember él szemellenzővel a fején, hiába van sok film, zene is ami felhívja már a figyelmet dolgokra a világban. De sajnos akkor sem tudom ott hagyni, mert ilyen a természetem.


A 3-as kommenthez hozzáfűzve, állítólag Jézus Krisztus és Adolf Hitler is INFJ-k voltak, ami szerény véleményem szerint egy teljesen reális megállapítás róluk.

2020. ápr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

4-es vagyok


Amúgy még érdekes az is, hogy a 16personalities oldalán még van egy betű mindegyik személyiségnél, tehát pl van INFJ-A és INFJ-T. Youtubeon van egy videó ami tök jól elmagyarázza a 2 közötti különbséget. Tehát mondjuk a 6os válaszoló valószínű INFJ-A :)

2020. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

#4: Előző vagyok, ja igen, az álmodozás is. Például hogy egyszer majd teljesen átállunk műanyag helyett valami más anyagra, vagy hogy találok valakit aki tiszta szívből szeret úgy ahogy vagyok. Hát persze. :D


Egyébként ha gondoljátok írhattok ide is, mert sajnos csak 2 válasz volt, pedig szerintem egy tök jó kérdés. Kíváncsi vagyok, hogy az MBTI és zeneízlés között tényleg van-e összefüggés. https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. ápr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Ismeritek INFJ kognitív funkcióit?

Mennyire melyültettek el a tipusba?

Hogy mi miert es hogy van. Sokkal melyebb megertes ad az ismeretük.


Szerintem a tipus es zenei izles között annyi lehet az összefüggés hogy F tipusok talanbmuzikalisabbak de ez se biztos.

N tipusoknak talan jobban bejönn a kicsit elvontabb, spiritualisabb jellegű dolgok is.


INFJ.

2020. ápr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!